Анастасія Ведишева

Як борги та заощадження впливають на здоров’я?

11.01.2022 316

Ви ж чули вислів “Головне, щоб здоров’я було, а гроші заробимо”?
Та виявляється, що фінансове здоров’я нерозривно пов’язане із здоров’ям фізичним, і гроші – на жаль чи на щастя – впливають на наше життя більше, ніж можна було уявити.

Якщо вам не вистачало аргументів, чому мати борги та не вміти впорядковувати свої фінанси – це погано, сподіваємось, в цій статті ви знайдете їх в вичерпній кількості.

 

як гроші впливають на здоров'я

1. Підвищений артеріальний тиск

Дослідження 2018 року, проведене американськими дослідниками з кардіологічного та геріатричного відділень Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, економічного факультету Університету Дюкса та відділу епідеміології Університету Дрекселя, показало, що кров’яний тиск і рівень глюкози в крові були значно вищими у дорослих, які на момент дослідження знаходились у фінансовій скруті.

Це підтверджує і дослідження 2013 року, проведене Північно-Західним університетом, яке виявило, що дорослі віком від 24 до 32 років із великими сумами боргу також мали високий артеріальний тиск. А це ж молоді люди, в яких, наче, ще не повинно бути значних проблем із здоров’ям…

Як цьому зарадити? Звісно, найперша рекомендація, якщо ви маєте тривалі проблеми із грошима, які не можете самостійно розв’язати – це звернутись до Фінансового консультанта, який допоможе знайти оптимальне рішення.
А от лікарі радять під час боргового стресу займатись регулярною фізичною активністю принаймні 150 хвилин на тиждень. Це має, зокрема, зменшити артеріальний тиск.

 

2. Збільшена м’язова напруга

Напруга м’язів, у тому числі біль у спині, спостерігалася у понад половини з тих, хто переймався через великі борги. Крім того, 44% з них страждали від мігрені або іншого різновиду головного болю, у порівнянні із лише 15% опитаних, які не мали боргів.

Як цьому зарадити? За наявності вищеназваних симптомів позитивно впливають вправи з розтяжки, йога та пілатес.

 

3. Погіршення травлення

Травну систему часто називають центром здоров’я. Під час важкого фінансового стресу багато хто не дотримується звичайних звичок харчування. Здорова їжа може бути також недоступною для тих, хто має серйозні проблеми з грошима.
Крім того, 27% опитаних, що мали борги, повідомили про наявність виразки або інших проблем з травним трактом, порівняно з лише 8% опитаних без фінансових проблем.

Як цьому зарадити? Додайте до свого раціону пробіотики, які сприятимуть бактеріальному балансу у вашому кишківнику.

 

як гроші впливають на здоров'я

За результатами ще одного дослідження з’ясувалось, що чим менше у людини грошей, тим більша ймовірність того, що вона страждає на певні захворювання, включаючи діабет 2 типу та хвороби серця. В сім’ях з низьким рівнем доходу показники ожиріння, гіпертонії та високого кров’яного тиску часто вищі за середні.
Звісно, в цьому винні й інші фактори, але факт залишається фактом: відсутність проблем з грошима допомагає залишатись здоровим.

А опитування, проведене компанією Ascent серед американців, які заборгували принаймні тисячу доларів, показало, що:
у 38% з них були проблеми зі сном,
48% втратили оптимізм,
а у 47% знизилася самооцінка.

Крім того, за даними вже іншого дослідження, люди частіше стикалися з депресивними симптомами, коли не відчували контролю над своїми фінансами.
На сімейному житті фінансова історія теж позначається не найкращим чином. Дослідження 2012 року дозволило говорити про те, що сімейні пари, які не сходилися з грошових питань, більш схильні розлучатися протягом перших п’яти років, у порівнянні із парами, які сперечалися через щось інше.

 

як гроші впливають на здоров'я

Що ж відбувається, коли боргів більше немає?

Крім того, що психологічний стан людини природним чином покращується, вона стає більш схильною заводити та дотримуватись корисних звичок. Принаймні на це натякає одне з опитувань, в якому 69% респондентів зізналися, що обирають здоровішу їжу, коли в них достатньо грошей.

 

Заощаджувати гроші – корисно для здоров’я

І не тільки тому, що так у нас з’являється «подушка безпеки», яку у разі потреби можна витратити на медичні процедури чи обстеження. А ще через те, що, як показало дослідження Вашингтонського університету, люди, які поклали гроші в банк під відсотки, із думкою про майбутнє, були схильні до більш здорової поведінки, включаючи збалансоване харчування, відмову від шкідливих звичок та фізичну активність.

 

До речі, ми впевнені, що не менш позитивного ефекту можна досягти і завдяки програмам накопичувального страхування від TAS life 😉

Тож дбайте про фізичне та фінансове здоров’я, уникайте боргів, заощаджуйте та примножуйте свій капітал – а ми завжди готові вам у цьому допомогти!

 

за матеріалами статті “How Money Problems Can Affect Your Health”

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
  • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

73
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 73
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти