Анастасія Ведишева

8 звичок, гірших за куріння

26.06.2020 178

Усі ми хочемо жити якомога довше і головне – залишатись здоровими якомога довше.
Бо старість не в радість, якщо складається з самих лише хвороб та походів по лікарях.

Але протягом нашого життя, ми набираємось певних звичок, що здатні докорінно зруйнувати наші мрії про щасливу старість. 

Деякі з них ми навіть вважаємо корисними, а від деяких просто відмахується, мовляв, що в них такого?

Наприклад, зроблю собі ще один бутер під серіальчик, а в зал вже наступного тижня схожу. Ну цілком безневинні примхи, все ж краще, ніж курити. Чи ні?…

Насправді, в багатьох з нас є хоча б одна, не менш смертельна та згубна звичка, з наступного переліку:

звичкі, які гірші за куріння

Самотність

Незважаючи на те, що наше суспільство та технології надють безліч інструментів для соціальної взаємодії (чи, можливо, саме через це), ми ніколи не були менш схильні до зв’язку один з одним, ніж зараз.
В США підрахували, що біля 40% дорослих американців так чи інакше страждають від самотності, а їх реальна кількість може бути набагато більше. Навіть у таких соціальних умовах, як робота, більше половини керівників скаржилися на відчуття самотності.

Наскільки небезпечне це почуття? Вчені пов’язують його з підвищеним ризиком виникнення цілого набору розладів, таких як деменція, депресія, тривожність та серцево-судинні захворювання. Людина з історією слабких соціальних зв’язків і більшою ймовірністю  тривалих періодів самотності, швидше за все, стикається зі скороченим терміном життя, що не відрізняється від терміну життя тих, хто викурює 15 цигарок на день…

Сидячий спосіб життя

Насправді, зараз вам краще присісти…
Бо у 2014 році вчені з кафедри епідеміології та превентивної медицини Університету Регенсбурга в Німеччині провели аналіз 43 інших спостережних досліджень, які охопили понад 4 мільйони осіб та понад 68 000 задокументованих випадків раку. Їх метою було оцінити взаємозв’язок між часом сидіння та ризиком розвитку різних видів раку

За даними дослідження, на кожні дві години сидіння спостерігалося збільшення на 8% шансів розвитку раку товстої кишки, на 10% підвищений ризик раку ендометрію та на 6% збільшений ризик раку легенів, незалежно від наступних фізичних навантажень. Вчені зробили висновок, що обмеження часу, проведеного сидячи, може грати важливу роль у запобіганні раку.

А тепер можна встати та трохи порухатись 😉

захистом від сонячних променів

Нехтування захистом від сонячних променів

Хто з нас хоча б раз в житті, особливо в дитинстві, не отримував сонячних опіків?
На жаль, кожен такий випадок має більш серйозні наслідки, ніж необхідність побути деякий час в ролі змії, що скидає стару шкіру.

Не дарма меланому – рак шкіри – часто називають “привітом з дитинства” Адже навіть одноразовий сонячний опік з утворенням міхурів, отриманий в дитячому віці, збільшує ризик розвитку меланоми шкіри в 2 рази.

Для того щоб в шкірі синтезувався вітамін D, необов’язково годинами лежати на пляжі. За інформацією ВООЗ, достатньо перебувати під сонячними променями по 5-15 хвилин 2-3 рази в тиждень, причому організм зможе синтезувати потрібну кількість вітаміну, якщо ультрафіолетові промені будуть попадати тільки на руки і обличчя. Але їх також потрібно захищати за домомогою кремів чи спреїв з СПФ-фільтром.

І в продовження теми – наступний пункт:

Штучна засмага

Ще кілька століть тому засмага вважалася ознакою важкої праці та простого походження, тоді як еліта хизувалася білосніжною шкірою.

В наші ж часи все навпаки. Дівчата (та й хлопці), особливо там, де сонце не тішить своєю присутністю, йдуть до солярію, щоб бути в тренді. Бо, як ми вже знаємо, сонце може спричинити рак шкіри, а ось засмага в контрольованому середовищі повинна бути безпечною, чи не так?

На жаль, ні. Дослідження 2014 року показало, що кількість випадків раку шкіри спричинених засмагою в приміщенні, вища, ніж кількість випадків раку легенів,  спричинених курінням.  До того ж, лампи, що використовуються в солярії теж генерують УФ-випромінювання, яке може пошкодити шкіру. Особливо небезпечно отримувати «штучну засмагу» до 30 років. А якщо на тілі багато родимок, засмагати зовсім протипоказано.

Свіжий сік натщесерце

Свіжий сік натщесерце

Хай там що транслює бадьора реклама, свіжовичавлений сік НЕ МОЖНА пити на голодний шлунок з ранку.

Вчені взагалі сперечаються про користь соку і кажуть, що краще просто з’їсти фруктів. Справа в тому, що фреш сильно подразнює слизову кишечника, а якщо у вас підвищена кислотність, то легко заробити виразку. Тому, якщо вже хочеться соку, краще розбавляти його водою.

Недосип

За підрахунками фахівців, за тиждень людина в середньому недобирає від восьми до 16 годин сну. Його нестача може призвести до небезпечних результатів – від засипання за кермом, до різних порушень здоров’я, зокрема таких як гіпертонія, діабет, депресія, ожиріння та навіть рак. Нарешті, ризик інсульту та інфаркту приблизно однаковий як для звичайних курців, так і для тих, хто “просто недосипає”. 

Вже захотілось трохи подрімати? Зачекайте ще три пункти! ))

Їсти від нудьги

Їсти від нудьги

Ця погана звичка може легко скоротити ваше життя на кілька років. 

Коли печиво або шоколад самі лізуть до рота під час перегляду фільма чи сидіння за комп’ютером, це все зайві калорії, спожиті без реальної потреби. Надмірне споживання калорій призводить до збільшення ваги, а ожиріння, в свою чергу, часто призводить до подальших проблем, таких як діабет і серцеві захворювання. Це може завдати такої ж шкоди вашому організму як і куріння. 

Щоб остаточно переконати вас слідкувати за тим, що попадає у ваш шлунок наведемо дані дослідження, проведеного в 2016 році. Його висновк був такий: “ризик того, що неправильне харчування приводить до хвороб і смерті, тепер більший, ніж сукупний ризик небезпечного сексу, вживання алкоголю, наркотиків та тютюну“.

Вживання ліків без потреби

У всьому світі стійкість до антибіотиків зростає до загрозливо високих рівнів. Нові механізми стійкості з’являються і поширюються всюди, погрожуючи нашій здатності лікувати поширені інфекційні захворювання. Все більше інфекцій – наприклад пневмонію, туберкульоз, зараження крові, гонорею, захворювання харчового походження – стає важче, а іноді і неможливо лікувати через зниження ефективності антибіотиків.

В тих країнах, де антибіотики можна придбати без рецепту лікаря, виникнення і поширення стійкості поглиблюються. Аналогічним чином, там, де немає стандартних лікувальних рекомендацій, антибіотики часто призначаються лікарями надлишково і використовуються понад міру.

Використання ж без потреби чи за звичкою знеболюючих препаратів може призвести навіть до наркотичної залежності від діючої речовини. І це, до речі, є серйозною проблемою зараз в США. 

Порівнювати себе із іншими

Постійно порівнювати себе із іншими

Ця звичка впливає більше впливає на психічне здоров’я, ніж на фізичне. 

З засиллям соцмедіа та їх лейтмотивом “красивого життя напоказ” майже неможливо не дивитись на багатих та успішних інфлюенсерів і не відчувати себе “лузером”. 

Але постійне прокручування таких думок може вплинути не тільки на якість вашого життя і на вашу ефективність на роботі (або в школі, якщо мова йде про тинейджерів). Це навіть може призвести до психічних захворювань, таких як панічні атаки та депресія.

Тож, вчіться любити себе й піклуватися про себе, як про найцінніший скарб. Бо ваше тіло у вас одне, а яким воно буде в старості залежить і від того, як ви провели сьогоднішній день. 

Тож висипайтеся, харчуйтеся здоровою їжею, проводьте достатньо часу з близькими, більше рухайтесь та забудьте про засмагу. 

 

Живіть довго та будьте здоровими!

 

За матеріалами статей “These Daily Habits Are Just As Bad For You As Smoking” та “These 5 common habits are more dangerous than smoking”

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
  • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

74
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 74
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти