Анастасія Ведишева

Як втримати свій wellness, коли ти – жінка?

28.05.2021 359

Почнемо з дефініцій 😉

Слово «Wellness» перекладається як «добре самопочуття» і означає систему оздоровлення, що дозволяє досягти емоційної і фізичної рівноваги.
Велнес неодмінно включає в себе помірне і комфортне фізичне навантаження, здорове харчування, комплексний догляд за шкірою, хороший відпочинок, оптимізм та позитивне мислення.

Звучить дуже здорово – і саме тому ця система є однією із складових нашої корпоративної програми страхування життя. Бо важко уявити ефективного працівника, в житті якого немає перелічених вище пунктів…

Однак, не зважаючи на активну пропаганду в суспільстві необхідності тримати баланс між роботою та відпочинком, є група ризику, для якої вкрай непросто слідувати усім цим рекомендаціям через вимоги того ж самого суспільства та існуючі в ньому традиційні ролі.

Так, мова йде про жінок.

І, якщо конкретніше, – про жінок, які працюють, мають сім’ю та виховують дітей.

Причому коронавірус та викликаний ним режим ізоляції й необхідність віддаленої роботи дуже наочно продемонстрували, наскільки незахищеними є жінки в цих умовах та як сильно визріла необхідність кардинальних змін у ставленні до “чоловічих та жіночих” обов’язків в сім’ї.

Наприклад, в рамках нещодавнього дослідження Boston Consulting Group було опитано 2 000 робітників (з однаковим співвідношенням чоловіків та жінок), які під час карантину у Франції були змушені працювати неповний робочий день. Однак після зняття карантинних обмежень 60% жінок вирішили залишитись в цьому ж графіку, тоді як 60% чоловіків повернулись до звичного 8-годинного робочого дня.

І причиною такого рішення у випадку жінок, вочевидь, виявились надмірні обов’язки дружини та матері, що лише збільшились із початком пандемії.

Це ж саме дослідження виявило, що жінок, які працювали віддалено вдома, відволікали від роботи вдвічі частіше, ніж чоловіків.

Що стосується такого позитивного, на перший погляд, явища як гнучкий графік, виявилось, що більшістю його бонусів користувалися переважно чоловіки.
Віддалена робота та самостійне визначення зручного для цього часу дала чоловікам можливість більше спілкуватися з дітьми та приділяти більше уваги хатнім справам. Тоді як жінки почувалися виснаженими через надмірну кількість обов’язків та винуватими, бо не могли, працюючи вдома, приділити увагу дітям за першої ж потреби.

Отже, гостро встала проблема емоційного та фізичного вигоряння жінок через такий графік, що й досі триває, адже карантини та режим ізоляції нікуди не подівся.

А як в Україні?

На жаль, не краще…

За минулорічною статистикою Програми розвитку ООН:

 • Українок, які керують власним бізнесом – 46%
 • При цьому в середньому українські жінки заробляють на 23% менше за чоловіків, а в фінансовій та страховій сфері – на 33% менше.
 • На хатню роботу жінки витрачають 29 годин на тиждень, чоловіки – 15.
 • На догляд за дітьми жінки витрачають 49 годин на тиждень, чоловіки – 22.
 • Лише 5% чоловіків в Україні беруть відпустку, коли дитина хворіє.
 • 1% чоловіків — піклуються про зовнішній вигляд дитини.
 • 3% чоловіків — підтримують інтелектуальний розвиток дитини.

До слова, за даними Держстату, зі 100% домогосподарств, де лише одна доросла людина виховує дітей, 93-95% — це матері.

Більшість гендерних стереотипів суперечать здоровому глузду, адже від чоловіка чекають грошей, кар‘єри, успіху, а від жінок виключно жертовної материнської ролі й виключної відповідальності за дітей. І гарний тому приклад – нещодавня резонансна історія про складання протоколу на матір. Вона залишила сина з батьком та пішла у справах, а тим часом 8-річний хлопчик вийшов з дому та загубився.

Очевидно, що такий стан речей не може тривати далі і цей гендерно-нерівний підхід потрібно виправляти на державному та суспільному рівні.

Але починати можна вже зараз і з власного прикладу.

Чоловікам варто брати на себе більше відповідальності у хатніх справах і розвантажувати жінок у їх числених обов’язках по догляду за дітьми.

А жінкам варто змінювати (принаймні у власній свідомості) усталений в нашому суспільстві жертовний підхід до материнства та подружнього життя. Це коли “нічого собі – все дітям”, та “я вже якось обійдусь” .

Запам’ятайте, що правило поведінки під час аварії на борту літака “Спочатку захисти себе, а потім дитину” – працює і в звичайному житті.

Зробіть для ваших дітей спокійну та задоволену маму, а вже потім займіться їх потребами – і ви побачите, наскільки збільшився ваш ресурс 😉

Якщо ви досі працюєте вдома – введіть правило тихих годин, коли вас неможна відволікати нікому та витратьте цей час на те, що зарядить вас енергією чи, навпаки, сприятиме розслабленню.

Жінки завжди були та завжди будуть серцем сім’ї, навіть коли чоловіки візьмуть на себе рівну кількість хатніх обов’язків. Саме тому емоційна ровновага та відчуття гармонії так необхідні для жінок.
Тож, любі жінки та матусі, дбайте про себе, більше відпочивайте та виховуйте наступне покоління українців із здоровим уявленням про гендерні права та обов’язки 😉

 

За матеріалами статтей “Moms are burned-out: What can we do to ease the burden?”, “Struggling With Outdated Models Of Working? Try Taking A Human-Centered Approach” та мережі Інтернет

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

55
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 55
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
 • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
 • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти