“Краще гір бувають тільки гори…”, – співав геніальний бард.
Для тих, хто цілком поділяє цю думку, ми підготували добірку мальовничих сіл в гірській місцевості та незвичайних гір, які можна відвідати в Україні.
Думаєте для того, щоб піти в гори, обов’язково їхати в Карпати? Зовсім ні!
Звичайно, сьогодні буде і про Карпати, адже це перлина нашої країни, але почнемо з цікавих місць в інших регіонах.
ГОРА ПИВИХА
Гора Пивиха – є найвищою точкою Лівобережної України. Її висота понад
Розташована гора в селищі Градизьк Глобинського району Полтавської області, на березі Кременчуцького водосховища. Локація є перлиною Придніпров’я.
У році Пивиха була представлена на всеукраїнському конкурсі « ».
У її відкладеннях археологи знаходять залишки тварин та рослин льодовикового періоду. Гори тут порізані численними ярами та повністю закутані зеленими насадженнями. Дехто порівнює наявний ландшафт з південним берегом Криму, тому що характеризується обривчастими, скелястими та крутими уступами.
Відвідавши це місце ви не тільки побачите неймовірну красу природи, але й зможете зарядитися енергією та гарним настроєм.
«Гранд-Каньйон» на території України один – в Херсонській області.
Це місце – природне диво Херсонщини, тут ви побачите нетипові для України пейзажі. Тисячі років вода і вітер працювали в цьому місці, створюючи глибокі балки, які і утворюють Херсонський гранд-каньйон.
Гранд-Каньйон – це прибережна частина Дніпро-Бузького лиману. Однак, замість звичного пісочного або галькового узбережжя, тут на туристів чекають обривисті скелі. Знаходиться каньйон недалеко від села Станіслав.
Як виявилося, на Рівненщині також можна сходити у гори.
Заказник “ ” розташований в селі Маринин між селами Губків та Більчаки.
Тут росте безліч рідкісних рослин, занесених до Європейського червоного списку та Червоної книги України. Роздивитися неймовірний краєвид можна з Князь-гори, висота якої становить метрів. На її вершині знаходяться руїни старовинного Губківського замку.
На території заказника були знайдені залишки древлянських поселень, більше п’ятдесяти курганів і римські монети.
Фосфатні гори, які знаходяться у селі Рубче, стали справжніми зірками соцмереж. Тому ми не змогли обійти стороною цю локацію. Білий насип утворився з відходів виробництва фосфатних добрив, а посередині – озеро з відпрацьованого мастила. В реальності кольори гір та озера є такими самими як на фото. Тому коли заплануєте поїздку на Рівненщину, завітайте і сюди.
Посеред гір заховалося мальовниче село Дземброня. Село має дуже гарне розташування, окрім прекрасних краєвидів на гори, поряд є Дзембронські водоспади, гора Піп Іван та обсерваторія «Білий слон», гора Вухатий Камінь, полонини Косарище та Степанський, а ще тут починається багато пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет.
Дземброня – відмінне місце, щоб сховатися від світу, втекти від цивілізації та побути наодинці з природою.
Кваси знаходяться на висоті
Вперше потрапивши у Кваси ввечері, ніхто й не здогадається, де закінчуються вогні будинків, розкиданих на високих схилах гір, а де починаються зірки чорного карпатського неба.
Для тих, хто бажає піднятися на Чорногорський хребет, найкращим місцем для зупинки стане село Лазещина.
Село розташоване найближче до вершин Петрос ( м) і Говерла ( м). Міститься на кордоні між Закарпаттям та Галичиною, тому назву села часто пов’язують зі словом “перелаз“.
Лазещина є традиційним місцем проведення фестивалю “ ” (ріпою на Рахівщині називають картоплю), а взимку це гірськолижний курорт. Окрім цього, село Лазещина є невід’ємною частиною багатьох пішохідних маршрутів Закарпаттям. У році Лазещина зайняла друге місце у конкурсі “ “, голосування проводилось серед користувачів інтернету.
Пивиха залишила незабутні враження, таке відчуття, наче побували на морі!
Круті схили, неймовірно красивий захід сонця, безліч локацій для фото, а якщо ще подорожувати в компанії друзів – чудові емоції гарантовані. І хоча до пляжу треба пройти немаленьку відстань – ці краєвиди того варті!
Зараз стали пропонувати автобусні тури до Пивихи, але краще, якщо є можливість поїхати на власній машині – так ви не будете залежати ні від часу, ні від інших подорожуючих.
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на з темою Подорожуй із TAS і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.
funtime.kiev.ua
cameralabs.org
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –