Старовинні мури, загадкові руїни, середньовічні фортеці та, звичайно, привиди… Так-так, сьогодні мова піде про замки. Ці споруди справді розповідають історію!
В Україні налічується , більшість збереглися у вигляді руїн. Але є й такі замки та фортеці, мури яких вистояли не одне століття, якими можна захоплюватись й пишатись.
До вашої уваги добірка найкрасивіших замків, які варто побачити!
У Закарпатській області поблизу Мукачева, причаїлося справжнє диво –
Казковий палац з елементами готичної та романської архітектури має тривалу історію.
Його родзинка – . Кількість вікон становить – за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці – – стільки ж, скільки у році тижнів. Входів – за числом місяців, а кути замку прикрашають вежі, що відповідають порам року. Шпилі оздоблені флюгерами й курантами, а на одній з веж встановлено дзвін, що відбиває кожну годину. Споруда щедро декорована вітражами та барельєфами з символікою родини Шенборнів.
Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. Зараз тут знаходиться санаторій, однак доступ до будівлі й території навколо – відкритий для оглядачів.
Можливо Ви навіть бачили цей замок… у кіно, тому що тут знімався епізод фільму “ “.
Чим ще цікавий Підгорецький палац – це містика.
Загадкові історії про білу постать жінки, яку начебто бачив чи не кожен другий місцевий житель, та незвичайна енергетика всього замку приваблюють на Львівщину все більше відвідувачів. Тут вже побували знімальні групи « », « », « » та багатьох інших проектів. І найцікавіше, що всі вони в один голос стверджують: тут таки живуть привиди і палац справді є місцем паранормальної активності.
Знаходиться замок в селі Підгірці, за км від міста Броди. А всього за км від Підгорецького замку є не менш цікава визначна пам`ятка Львівщини – .
Унікальний за формою, овальний замок, має два крила — західне і східне, що поєднуються в’їзною триповерховою вежею і прибудованим до неї двоповерховим корпусом. В’їзну браму прикрашає масивний барельєф із портретами польських королів, символічними постатями та химерами. Довкола фортеці розкинувся красивий пейзажний парк, алеї якого прикрашають скульптури вже сучасних скульпторів.
У Олеський замок був переданий Львівській галереї мистецтв та вже незабаром тут відкрили музей.
Музей може похвалитися величезною збіркою дерев‘яної скульптури століть (найбільшою в Україні), серед якої є твори та його учнів, , , , . Старовинні надгробки та іконостаси, портрети та великі рідкісні полотна, гобелени та старовинні меблі. Загалом це величезне зібрання унікальних творів мистецтва століть.
Замок представляє неоголандський тип оборонних споруд та поєднує функції оборони і житла. З часів заснування збереглися такі оборонні споруди: вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а ось равелін і міст – це реконструкція.
Основа замку – це Китайський та Замковий палаци, французький регулярний парк, Надбрамний корпус. Корпус складається з двох поверхів, перший з яких – головні ворота.
Працівники музею запевняють, що у палаці живе привид королеви або, як її охрестили сучасники, . Мабуть прикипіла всією душею до палацу, що досі бродить по ньому.
Біла пані не єдина, хто «володіє» замком. – ще один привид, але вже Східного палацу. Працівники музею припускають, що то сам король , що й після смерті продовжує кохати свою ненаглядну дружину. Шукає він її, та ніяк не може віднайти…
Неперевершеною пам’яткою архітектури, без сумніву, вважається
За сімсот років свого існування замок Любарта обріс неймовірними, надзвичайно таємничими та романтичними легендами. Саме такою є найпопулярніша із легенд фортеці.
Розповідає вона про вічну любов до — доньки князя Лева ІІ, останнього з роду Данила Галицького. Надто рано обірвалося життя красуні, не дожила вона до закінчення будівництва замку. Згорьований князь знайшов сили жити далі, згодом одружився, народив дітей. Та першого і єдиного кохання всього свого життя він не забув. До останнього свого дня Любарт приносив на могилу коханої свіжі квіти. Це дало змогу знайти спокій душі княгині, і саме тому її привид не блукає стінами споруди.
Розташований замок поблизу села
Будівля унікальна в усій Україні за своєю еліптичною конструкцією та нагадує ірландські замки.
– один з найбільш древніх закарпатських замків, що має довгу і захоплюючу історію. Свого часу ним керували представники абсолютно різних епох, народів і національностей, кілька разів замок руйнували, але потім відбудовували заново. Свого часу його зруйнувала монголо-татарська орда.
Як і у всіх замках, тут живе своя легенда – правда, страхітлива, жорстока і навіть дещо містична. Це легенда про , яка тут правила і наводила жах на всіх жителів. Кажуть, це була турецька царівна, зла чаклунка, яка побажала звести для себе на пагорбі найбільш неприступну фортецю. Для цього її люди змушували селян підіймати на гору каміння і важко працювати.
Щоб Невицький замок і його стіни були ще міцнішими, царівна наказувала додавати в розчин яйця та молоко. Але незабаром Діві виявилося недостатньо звичайного молока, і вона наказала відбирати молоко у матерів. Почали вмирати маленькі діти, округу заповнив плач, страх і ненависть. У той час в сусідньому селищі жив юнак, який пообіцяв стати царем і позбавити людей від злої царівни. Зібравши велике військо, він переміг Діву.
Україна – неймовірна країна з надзвичайною історією та великою кількістю цікавих місць!
А ще в нас дуже багато замків, шкода лише, що більшість з них в занедбаному стані та напівзруйновані.
Однак, коли потрапляєш у місце, де був замок, то наче переносишся на кілька століть назад… Ніби все оживає навколо, вулички сповнюються гамором, поруч жваво торгують різними товарами і ти малюєш в своїй голові картинку, як це було колись 🙂
Звичайно, коли подорожуєш, варто підготуватися, або взяти собі гіда, який розповість про всі таємниці цих місць.
Минулого року під час нашої подорожі до Ужгорода, ми завітали до .
Пейзажі, які відкриваються із Невицького замку просто неймовірні! І навіть заради цього варто його відвідати. Правда, на сьогодні він у напівзруйнованому стані, проте енергетика тут дуже сильна.
Одна із легенд говорить про те, що назва замку така саме тому, що колись під час нападу ворогів, стіни фортеці охороняли молодих дівчат – « ». Тому така і назва – Невицький замок.
На сьогодні долею замку переймаються волонтери та він вкрай потребує реконструкції, бо збережена у непоганому стані лише одна вежа.
Друзі, подорожуйте Україною, адже в нас насправді дуже багато місць, вартих вашої уваги. І Невицький замок – один з цікавинок, які потрібно занести до свого маршрутного листа.
Також додайте собі маршрут « », куди входять одразу три замки та монастир – та дуже цікавий монастир, виконаний у стилі бароко.
Замки у Олеську та Золочеві – реконструйовані, тут вам однозначно буде, на що подивитися.
А ще дізнаєтесь такий «нюанс», що, виявляється у нас на той час були дуже «просунуті» люди в плані… гігієни 😉 Поки у Європі користувалися «нічними вазами», у наших замках вже функціонували прообрази сучасних клозетів!Коли вирушите у мандрівку замками, однозначно повернетеся сповненими нових вражень, а ще будете пишатися собою, адже стали ще ближчими до історії свого народу!
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на з темою Подорожуй із TAS і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –