TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Незвичайні споруди

25.11.2020 465

Ми вже розповідали і про казкові замки, і про містичні місця, і про музеї просто неба – так, наша Батьківщина багата цікавими місцями. Настав час розповісти про незвичайні споруди, які є в нашій країні. В цій частині випуску на Вас чекають радянські суперпроекти, які одночасно вражають та лякають, українські піраміди та храм в буддиському стилі. Отже, поїхали!

 

ОБСЕРВАТОРІЯ “БІЛИЙ СЛОН”

Обсерваторія Білий слон – споруда часів Першої світової війни, унікальна будівля в Івано-Франківській області, на горі Піп Іван. Будівництво обсерваторії розпочалося після закінчення бойових дій, коли значна частина українських земель перебувала під управлінням інших країн.
Івано-Франківська область перебувала під контролем Польщі, тому розробкою будівлі обсерваторії займалися польські архітектори.
Обсерваторія мала виконувати важливе стратегічне значення, тому на будівництво були виділені великі гроші: будівля була оснащено мідним куполом, телескопом, кімнатами для досліджень і багатьом іншим.
Назва “Білий слон” неофіційна – це прізвисько придумали самі поляки під час будівництва обсерваторії, оскільки в певному освітленні будівля дійсно нагадує велику білу тварину.

Незвичайні споруди

 

РАДАРНА СТАНЦІЯ “ПАМІР”

Радіолокаційна станція “Памір” знаходиться на вершині гори Томнатик, в Чернівецькій області.
Спочатку РЛС створювалася з метою забезпечення моніторингу повітряного простору, визначення військових цілей.
Інформація з “Паміру” передавалась в Чернівці, звідки вона надходила до Львова та Києва. З розпадом Радянського Союзу станція втратила свою колишню значущість.
Частина обладнання і конструкцій були розграбовані. Проте уцілілі будови зараз радують місцевих жителів і туристів. Станція пропрацювала 29 років.
Сюди варто поїхати, щоб насолодитися чудовими краєвидами українських Карпат та відвідати цю незвичайну споруду.

Радіолокаційна станція "Памір"

 

ІНСТИТУТ ІОНОСФЕРИ

Інститут іоносфери – найбільша споруда наукового значення не тільки в Україні, а й в усьому світі.
Інститут іоносфери почав свій розвиток за часів СРСР, спочатку у Харківському університеті був створений радіофакультет, а потім – і іоносферна станція.
Вона до цього часу є унікальною для нашої країни, оскільки станція оснащена передовим обладнанням і спеціальними радарами, які приймають сигнали. У світі можна знайти всього 11 таких радарів, причому п’ять з них знаходяться в США.
Інститут активно співпрацює з іншими країнами, проводить наукові конференції, а також публікує нові дослідження у виданні “Радіофізика і іоносфера“.
Туристи приїжджають сюди помилуватися величчю наукового прогресу, до того ж тут виходять дуже вражаючі фотографії. За бажанням можна зайти і в сам інститут. Тут же проводяться екскурсії.

Інститут іоносфери

 

ХРАМ “БІЛИЙ ЛОТОС”

Від радянських суперпроектів переходимо до інших незвичайних споруд.
Буддиський храм в Черкасах – унікальне місце, аналогів якому не знайти у всій Україні. Це найбільший буддиський храм в Європі, який отримав назву Білий Лотос.
Відвідавши з екскурсією це незвичайне місце, ви зможете дізнатися більше про буддиську культуру, спробувати знайти гармонію, а також розібратися в питаннях карми і, можливо, очистити свою.
Відвідувачам пропонується випробувати ритуал чаювання, який неможливо забути.
Також, тут діє клуб єдиноборств. Там можна навчитися східним технікам бойових мистецтв.
Бажаючі зможуть зробити фото аури або відвідати ритуальну кімнату зі статуєю Будди.

Буддиський храм в Черкасах

 

ПОЛТАВСЬКІ ПІРАМІДИ

Полтавські піраміди – унікальні споруди: в Європі можна знайти всього три піраміди, дві з яких знаходяться в Україні, і ще одна – в Римі.
Ці піраміди були побудовані для сімейних поховань.
Перша піраміда, яку коротко називають “Комендантівка“, була побудована Олександром Білевич. Він був натхненний єгипетськими пірамідами, тому будівництво проходило за всіма правилами – в будівельні матеріали навіть додавали кров тварин (це дозволить споруді проіснувати дуже довго).
На жаль, піраміді не довелося довго стояти порожній – дружина Більовіча раптово померла від хвороби. Пізніше, в піраміді був похований і сам Олександр.
Піраміду спіткала сумна доля – на початку 20 століття останки подружжя Білевичів були викинуті більшовиками, а до середини двадцятого століття піраміда і зовсім була розграбована.
Друга піраміда, в селі Березова Рудка, також була побудована за всіма правилами, прикрашена фігурами єгипетських божеств, але за часів більшовиків від її пишного оформлення майже нічого не залишилося.
Попри труднощі, які перенесли піраміди, вони як і раніше, продовжують твердо стояти там, де були побудовані – і це при тому, що їх намагалися знести!

Полтавські піраміди

 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Андрій Басараб, наш колега та дуже крутий андерайтер 🙂

 

Мій першій візит до руїн колишньої обсерваторії «Білий слон», а тоді це були саме руїни на горі Піп Іван (2020 метрів над рівнем моря) відбувся ще в середині 90-х років в одному зі шкільних походів з моїм улюбленим шкільним вчителем – Футею.
Похід Чорногорою в ті часи за відсутності якісного спорядження був екстремальним навіть у літню пору і таких відчайдухів як ми, було обмаль, тож нас розпирало від гордощів за пройдені всі 2-тисячники в одному поході.
Найприємнішою і найбажанішою родзинкою подорожі була вершина гори Піп Іван з обсерваторією, яка завершувала наші подвиги довгоочікуваним вечірнім привалом у підніжжі гори, смачною вечерею та спогляданням на дивовижні красиві обриси обсерваторії.
Вже тоді мене дивувало як можна так нехтувати золотом, що лежить в тебе під ногами?
Як можна не використовувати такий неймовірний потенціал, історію та велич цього місця, адже навіть у 90-ті на кожних 5 українських туристів на Чорногорі був один поляк чи чех, які йшли дивитися саме на цю обсерваторію, бо це була перлина Карпат. Пізніше обсерваторію таки взялися реконструюювати і зараз там працює рятувальна служба і ведуться роботи по відновленню метеорологічно-астрономічної обсерваторії та організації на її базі Карпатського екологічного центру.
Згодом, я відвідував обсерваторію багато разів у різні пори року, але найкрасивіша вона, звісно в зимовий час. Хоча зима тут дуже відносна: на вершині вона може тривати з кінця жовтня по середину травня. Навали снігу, які замітають дах і стіни обсерваторії, створюють чудернацькі малюнки, які нагадують казкові обриси великих тварин. І ось ти йдеш у травні і милуєшся цвітінням крокусів на полонинах, а вже за мить, ти знову у зимовій казці.

 

Наталія Фролова, менеджер Агентської мережі TAS Life

 

Бігаючи в дитинстві по спуску Франка до Дніпра, ми й гадки не мали, що колись тут буде збудовано Храм Білого Лотоса, найбільший буддійський храм в Європі, і що місце це не просте, а особливе – розлом земної кори, яке створює торсійне магнітне поле. Виявляється, торсійні поля є матеріальними носіями інформації в тонкому світі.
Саме вони лежать в основі почуттів людини таких як інтуіція, передчуття, провидіння, телепатія тощо.
Храм збудований вчителем Скубаєвим Володимиром Івановичем разом з учнями в 1990 році по прообразу відомого храму в Лаосі , що є сакральною спорудою давньолаоської школи Кунг – Фу, що означає “Клан п’яти бойових котів “.
А ще існує легенда про те, що засновник буддизму має європейське коріння, а ймовірним місцем його зародження є територія, на якій зараз знаходиться сучасна Україна.
Припущення ґрунтується на тезі, що ім’я засновника буддизму Шакья-Муні перекладається як скіфський мудрець .
Буддійський храм “Білий лотос”, який височіє на Дніпрових пагорбах, можна сміливо назвати туристичною родзинкою Черкас.
Запрошую!!! 🤗


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
funtime.kiev.ua

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

108
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 108
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти