TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Незвичайний Київ – 2

15.07.2020 115

Зізнавайтесь, чекали на новий випуск нашої рубрики «Подорожуй із TAS life»? 😉

Ми самі дуже чекали нової віртуальної зустрічі із вами та підготували другу частину випуску про незвичайні та цікаві маршрути Києвом. Для тих, хто полюбляє спокійні прогулянки сьогодні представляємо добірку секретних скверів та парків, а для любителів екстремальних пригод та містики – добірку підземель.

Готові? Тож вирушаємо у нашу мандрівку. А розпочнемо ми наш маршрут зі скверів та парків.

Секретні сквери і парки

Сквер з пеліканами

В сквері по вулиці Лютеранській, 7, ви знайдете скульптури двох пеліканів. Раніше під скульптурами птахів був фонтан. Наразі він не працює, проте за пеліканами доглядають: фарбують та ремонтують. В цьому сквері знімали сцени із фільму «Схід – Захід» з Олегом Меньшиковим. Таку саму композицію можна знайти і у дворі по вулиці Велика Васильківська, 12. Тож, якщо будете поряд з цими адресами, зазирніть у сквер та подивіться на власні очі на закоханих пеліканів.

 

Сквер Гейдара Алієва та мечеть Ар-Рахма

За ініціативою нафтової компанії «Socar» по вулиці Глибочицькій, 24, поряд з посольством Республіки Азербайджан було споруджено сквер на честь відомого азербайджанського політика.
Тут ви побачите кам’яну стіну з неймовірної краси мозаїкою та фонтан, фруктові дерева та квітучі чагарники. Особливо гарно сквер виглядає вночі, коли включають підсвічування. Після відвідування скверу ми рекомендуємо прогулятися вулицею Лук’янівською, що йде паралельно вулиці Глибочицькій, та побачити найбільшу в Києві мечеть Ар-Рахма,  поряд з якою розташований оглядовий майданчик з видом на Поділ та Дніпро.

 

Сад каміння

На Оболонській набережній, вдалині від шумної частини пляжу, заховався Сад каміння.
Тут налічується більше 10 незвичних кам’яних та кованих скульптур, 24 кам’яні колони та оригінальний фонтан. У цього місця не має точної адреси, але знайти його можна за GPS – координатами 50°29’28.4″N 30°31’42.9″E

 

Сквер київських інтелігентів

На перетині вулиць Олеся Гончара та Великої Житомирської розташований, на перший погляд, звичайний сквер. Але його прикрашають чотири скульптури птахів, кожна з яких втілює головні риси характеру вимираючої інтелігенції. Ворон втілює мудрість, Сова – науковий підхід, Зимородок – скромність, а Горобець – бунтарство.

 

Що ж, після прогулянок парками та скверами вирушаємо до нових пригод у підземелля!

Підземний Київ

Під гарними історичними будівлями  та затишними парками Києва розташована інша частина нашої столиці – більше 50-ти кілометрів підземних ходів та лабіринтів, побудованих ще в 19 столітті. Для любителів екстремального відпочинку, пропонуємо декілька маршрутів підземним Києвом. Але рекомендуємо відвідувати ці місця з екскурсією!

 

Дренажно-штольна система (ДШС) «Нікольська»

Неподалік від Києво-Печерської Лаври на початку ХХ століття була побудована система підземних ходів. Система нараховує біля трьох кілометрів підземних ходів на двох рівнях. Земля в тій місцевості насичена водою  і це може привести до виникнення зсувів, тому для штучного осушення ґрунтів в глибині гори побудовані дренажні галереї.
Будівництво закінчено в 1916 році, про що свідчить відповідний герб, перехрещений якір і сокира, а під ними вищезгадана дата. Відвідавши екскурсію по «Нікольській» ви побачите підземний водоспад висотою 22 метри, пройдете по хитрим лабіринтам мальовничої дренажної системи та дізнаєтесь історії про ці підземелля.

 

Дренажно-штольна система «Аскольдова»

Для любителів гострих відчуттів рекомендуємо відвідати найбільшу ДШС «Аскольдова».
ДШС будуються на схилах гір, з метою відведення ґрунтових вод і запобігання зсувів. Вони являють собою систему вертикальних колодязів та горизонтальних штолень з похилою підлогою, по якому тече відведена вода. Згодом системи заростають карстовими наростами, сталактитами і підземними грибами, що робить ці споруди більш схожими на природні печери і привабливими для відвідування туристами. Ви побачите будови трьох епох, багатоярусні лабіринти і 33-х метрову шахту Метробуду, дізнаєтесь багато нового про будівництво та подальшу експлуатацію підземних споруд.

 

Зелений театр

Зелений театр – це майданчик для масових заходів та кінотеатр під відкритим небом, збудований в 1949 році.  Під час будівництва елементом театру стала стіна військової будівлі, побудованої ще в кінці 18 століття  для укріплення Печерської  фортеці. Будівля використовувалася на той час як склад та водокачка. Після другої світової війни тут відбулася реконструкція та  був облаштований парк атракціонів, кінозал та амфітеатр на 4000 місць.
З того часу це місце славиться своїми легендами та таємницями, «прокляттям вогню» та підземеллями.  Знаходиться театр за адресою Паркова дорога, 2.

 


Ми розпитали наших колег, та виявляється дехто вже встиг побувати у цікавій мандрівці підземеллями…
Сьогодні своїми враженнями з нами ділиться Олена Бардюк з Департаменту корпоративного бізнесу:

Я обожнюю Київ – моє рідне місто, де я народилася та виросла!
Люблю гуляти його вулицями, особливо ввечері, коли місто поринає у темряву. Мені завжди було цікаво зазирнути глибше в історію Києва та його таємниць. Випадково я натрапила на незвичну екскурсію до дренажно-штольневої системи і зрозуміла, що в мене є шанс зазирнути у саме серце рідного міста.
Можу з впевненістю сказати, що це була найнезвичніша прогулянка Києвом в моєму житті! Коли ти йдеш холодним вологим тунелем декілька кілометрів, то починаєш по-іншому сприймати такі звичні для нас природні блага, як тепло і світло. Іноді корисно опинитись в екстремальних умовах та глянути в обличчя своїм страхам, щоб ще більше зрозуміти цінність життя, яке ми маємо…
Екскурсія цікава тим, що можна почути не тільки розповідь про підземні споруди, але й багато незвичних історій про пригоди «діггерів» та «урбанексплорерів» від представника цієї субкультури. І звісно, той факт, що потрапити до підземелля можна лише крізь каналізаційний люк, додає своєї пікантності.


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
blog.pokupon.ua/interesnye-mesta-kieva
vertaki.com.ua/top-10-podzemny-e-sooruzheniya-kieva/
www.interesniy.kiev.ua/excursion_categories/podzemnyiy-kiev/

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Працевлаштування дитини – що потрібно знати?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

35
Психологи кажуть, якщо Ви не хочете, аби ваша дитина виросла ледарем, то із дитинства говоріть із нею про гроші: звідки вони беруться, як розподіляються, що так...
8 хв на читання 35
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
27.10.2021 Читати
Проривна коронавірусна інфекція

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

101
Що таке проривна інфекція? Проривна інфекція (англ. - breakthrough infection) – це інфекція, спричинена вірусом, бактерією або іншим мікроорганізмом, що виникл...
3 хв на читання 101
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
3 хв на читання
26.10.2021 Читати
Які програми страхування можна оформити із Міжнародним страховим пулом IGP?

Владислав Махлай

Владислав Махлай

111
У продуктовій лінійці міжнародного страхового пулу IGP широкий вибір інноваційних рішень, спрямованих на управління ризиками, залучення грошових потоків та скор...
6 хв на читання 111
  • #ПартнериТАС
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
25.10.2021 Читати
Навіщо страхування життя самотній людині?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

320
Для кожного товару існує свій ідеальний покупець, якому цей товар підходить на сто відсотків. Якщо взяти страхування життя, то ідеальний клієнт цього продукту ...
5 хв на читання 320
  • #ШколаТАС
5 хв на читання
22.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти