Анастасія Ведишева

Як розпочати власний бізнес під час кризи?

ТОП-10 ідей для стартапу в буремному 2020-му році

11.09.2020 450

2020-й – це просто калейдоскоп різноманітних криз, викликів та проблем (привіт, Кеп Очевидність!)

В Україні найбільший удар карантин завдав розважально-культурним установам готельно-ресторанному бізнесу, туристичним операторам і агентствам, бізнесу в сфері надання косметологічних послуг, а також бізнесу в сфері пасажирського перевезення.

І, здавалося б, це точно не найкращий час, щоб розпочинати нові бізнес-проекти чи невеличкий стартап…

Та правда в тому, що кризи завжди були і завжди будуть. І в такі моменти людей дійсно лякає невизначеність, ростуть їх сумніви і страхи.

Однак, як і в будь-якої медалі, у кризи є й інша сторона.

Можливо, саме зараз життя підштовхує вас до того, на що ви давно не наважувалися. Непрості часи – це завжди привід зібратися і зробити ривок вперед. Напевно, тому успішні проекти часто з’являються в кризові періоди, адже їх творці більш зосереджені і цілеспрямовані – у них немає шляху назад. А це значить, що криза – дуже вдалий час для реалізації мрії і запуску власної справи, яка буде довго процвітати.

Як розпочати власний бізнес під час кризи?

Ми зібрали 10 бізнес-ідей, які дійсно можуть “вистрелити” в 2020-му та приносити прибуток й надалі.

Досвідчені бізнесмени радять під час кризи орієнтуватися на економного клієнта, адже купівельна спроможність більшості громадян падає.
Коли все добре і у людей збираються “зайві” кошти, вони готові їх витратити на щось далеке від життєво-необхідних потреб, та коли настає криза, усі надлишкові витрати скорочуються. Однак ніхто не буде відмовлятися від базових речей (їжа, гігієна, одяг, дозвілля тощо). Саме на ці базові речі в низькому ціновому сегменті й варто орієнтуватися.

 

1. Дропшиппінг

Ви хочете продавати товари через Інтернет, але не маєте можливості придбати та зберігати велику партію товару? Подумайте про дропшиппінг!
Dropshipping – це бізнес-модель електронної комерції, що не вимагає від вас купувати товари заздалегідь. Все, що вам потрібно зробити, це створити Інтернет-магазин та співпрацювати з постачальниками, які готові зберігати, упаковувати та відправляти замовлення вашим клієнтам.
За продаж товару компанія виплачує вам певний відсоток. Вивчивши ринок, і конкуренцію, знайшовши потрібний товар, цей бізнес може бути прибутковим для людей, які вміють та люблять займатися електронною комерцією.

 

Дропшиппінг

2. Домашнє харчування

Якщо у вас є хист до приготування їжі і ви бачите в цьому свій творчий шлях, ви можете отримати пристойний дохід, відкривши домашній бізнес громадського харчування.

Почніть готувати смачну їжу, упаковувати і доставляти її цільовим групам (для старту можна використовувати соцмережі). Мета стартапу – полегшити життя зайнятих людей, а також забезпечити попит на їжу по спеціалізованим дієтам (кето, веганська, низькокалорійна і т.ін.).

3. Віртуальний помічник

Однією з найуспішніших бізнес-ідей є пропонування послуг віртуального помічника. Кожен, від великих підприємств до приватних підприємців, потребує допомоги у повсякденному управлінні своїм бізнесом. Ви можете використовувати свої відмінні організаторські здібності, щоб зняти трохи ваги з плечей керівництва. А оскільки відповідати на електронні листи, планувати зустрічі та виконувати інші адміністративні обов’язки можна на віддаленні – це ідеальний варіант в умовах карантину.

 

Віртуальний помічник

4. Переклад

Якщо ви добре володієте двома або більше мовами, подумайте про створення малого бізнесу, де ви можете монетизувати ці навички. Ви можете почати шукати клієнтів на таких веб-сайтах, як Upwork та Flexjobs, і повільно будувати своє портфоліо. В подальшому ви зможете найняти більше перекладачів, які спеціалізуються на інших мовах, щоб розширити ваші послуги. Також непогано продавати свій бізнес на веб-сайтах соціальних мереж, оскільки це може допомогти вам охопити ширшу аудиторію.

 

5. Вирішення проблеми харчових відходів

Створення стартапу, орієнтованого на скорочення харчових відходів в вашому регіоні – це дуже актуальний та, можна сказати, трендовий бізнес.
Ця бізнес-ідея може не тільки принести вам серйозне зовнішнє фінансування, а й позитивно змінити систему харчування і допомогти заощадити гроші продуктовим магазинам і ресторанам (адже вони можуть стати вашими партнерами).

 

проблеми харчових відходів

6. Стартап екологічно чистих товарів

А можна створювати еко-товари взагалі без відходів. Створення компанії з нульовими відходами – це більше, ніж просто модна річ; це може бути етичне, екологічно свідоме рішення.

Продаж екологічно чистих продуктів, таких як багаторазові пакети, бамбукові зубні щітки або продукти з безвідходної упаковкою, може залучити зростаюче число споживачів, орієнтованих на екологію та захист навколишнього середовища.

 

7. Особистий шопінг-консультант

Вас часто хвалять за гарний смак в одязі? До вас звертаються за порадою щодо стилю друзі та родичі? Обожнюєте все, що стосується моди та відслідковуєте нові тренди?

Особистий шопінг може бути бізнесом, що ґрунтується на цих навичках. Особисті покупці оцінюють гардероб клієнта, відвідують веб-сайти чи фізичні магазини та купують необхідні предмети одягу.
Послуги особистого покупця чи стиліста вже давно вийшли за межі сервісу “тільки для багатих”, адже кожен хоче виглядати стильно й відповідно своєму світосприйняттю, а ще – вирішити проблему “нічого вдягти та нікуди вішати”.

 

Виготовлення зоотоварів

8. Виготовлення зоотоварів

Любите тварин? Тоді радимо скористатись тим фактом, що кожна третя-четверта людина в світі має домашнього улюбленця, а відсоток власників котів в Україні перевищує навіть США.
Створюйте розвиваючі іграшки, меблі, аксесуари або одяг для пухнастих друзів, ідей може бути маса! Вітчизняний ринок товарів для домашніх тварин – перспективний і розвивається дуже динамічно.

 

9. Копірайтинг

Майже кожна компанія, що присутня в Інтернеті, потребує допомоги у створенні контенту для сторінок продуктів, блогів тощо. Тож якщо ваша сильна сторона – це вміння складати слова в цікавий текст, то написання контенту або копірайтинг може стати для вас однією з найвигідніших бізнес-ідей.
Якщо ви не проти, щоб ваше ім’я не вказувалось в статтях, копірайтинг на замовлення – непоганий спосіб заробити гроші без будь-яких початкових витрат. Якщо ви грамотний копірайтер-фрілансер, по мірі розвитку й досвіду ви можете стати журналістом, або контент-менеджером для популярних ЗМІ і отримувати значні гонорари.

 

Копірайтинг

10. Відеопродакшн

Зі збільшенням споживання відеоконтенту в Інтернеті, безумовно, росте потреба в фахівцях, які можуть знімати, редагувати та монтувати відео. Отже, заснування компанії з виробництва відеопродукції може стати прибутковою бізнес-ідеєю.
Початкові інвестиції в цей бізнес – це основний набір освітлення, бездротові мікрофони, одна-дві камери (та об’єктиви) та програмне забезпечення для редагування, таке як Adobe Premiere або Final Cut Pro. Щоб зменшити стартові витрати (адже вартість якісного обладнання аж ніяк не можна назвати низькою), ви можете придивитись до б/у техніки, або ж брати її в оренду.
Визначіться, яка тематика “заходить” вам краще та починайте шукати клієнтів через спеціальні форуми та сайти, або ж ведіть своє портфоліо в Instagram. На старті ваша найкраща реклама – це “сарафанне радіо”, коли вдячні клієнти рекомендують вас своїм друзям.

 


 

Сподіваємось, якась з цих десяти ідей надихнула вас та відгукнулась всередині.
І зараз саме час переходити до конкретних дій. Цей крок найважчий, але і найважливіший. Не зупиняйтеся, досліджуйте ринок, тестуйте, спілкуйтеся з потенційними клієнтами, а найголовніше – вчіться у кращих.
Ви на власному досвіді переконаєтесь, що криза дивним чином може допомогти здійснити бажання, які ви раніше залишали без уваги.
Зараз – найкращий час діяти і перемагати!

час діяти і перемагати!
За матеріалами статті “20+ Small Business Ideas That’ll Make You Money in 2020”

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

841
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 841
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

579
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 579
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

654
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 654
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

578
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 578
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти