Анастасія Ведишева

Швейцарія – історія успіху

три стовпи міцного тилу

22.02.2019 517

Згідно з Індексом якості життя, розробленим компанією Economist Intelligence Unit, Швейцарія – найкраще місце, щоб там народитися, жити та зустріти старість. В цей індекс входять показники зайнятості населення, рівень злочинності, якість життя, система охорони здоров’я, відчуття задоволеності життям і безліч інших чинників.

Тому не дивно, що почуття соціальної захищеності – типово швейцарська риса. Місцеві жителі – дуже обережні, причому ця їх обережність – така собі суміш продуманості своїх дій, консервативності і відчуття «міцного тилу».

Це відчуття швейцарського бюргера підживлюється місцевої системою страхування. Швейцарці зазвичай мають пухкі пакети всіляких страхових полісів. Вони готові втрачати вагому частину своїх доходів як сплату за те, щоб не зустрічатися з невідомими ситуаціями, що можуть призвести до ще більших економічних втрат.

Швейцарія – світовий лідер по збору страхових премій на душу населення.

А страхові поліси – найбільша стаття витрат сімейного бюджету. За статистикою, на їх оплату в середній швейцарській сім’ї припадає приблизно 18-22% бюджету – більше, ніж на харчування.

 

Усі працюючі громадяни країни знаходяться під системою соціального захисту, що складається з 3-х частин, яку також називають системою «трьох стовпів». Ось вони:

  1. Обов’язкове федеральне страхування по старості і у зв’язку з втратою годувальника та страхування на випадок інвалідності.
  2. Обов’язкові приватні пенсійні фонди для роботодавців.
  3. Добровільні накопичувальні пенсійні накопичення і страхування життя.

Загальним базовим страхуванням охоплені в обов’язковому порядку всі особи, які живуть і працюють в Швейцарії (в тому числі, іноземці, що проживають в країні на законних підставах). Цей рівень страхування покликаний забезпечити людині основні життєві потреби в старості і підтримати сім’ю на випадок втрати годувальника або інвалідності. Страхування здійснюється компенсаційними касами.

Діти до 17 років виявляються автоматично застрахованими. Особи, що працюють за наймом, отримують страхові свідоцтва за місцем роботи, а внески в компенсаційні каси відраховуються як із зарплати працівника, так і роботодавцем. Загальна сума відрахувань за базовим страхування – 10,3%, з них 5,15% – утримання із зарплати.

Безробітні, а також незалежні підприємці самостійно звертаються до відділення компенсаційної каси за місцем проживання і оформлюють страхове посвідчення.

Особи, які досягли пенсійного віку (жінки у 64, чоловіки в 65 років) мають право отримання базової ренти, якщо внески в компенсаційну касу виплачувалися не менше одного повного року. Розмір пенсії розраховується виходячи із середнього визначального доходу і кількості років з виплати внесків. На 2009 рік мінімальна пенсія в Швейцарії становила близько 9000 франків, максимальна – близько 60 000.

Що можуть дозволити собі швейцарські пенсіонери, крім звичайних для літніх людей маленьких радостей? Ну, наприклад, вони люблять подорожувати. Найпопулярніші у літніх швейцарців маршрути – Італія, Греція, Іспанія. Рідше – Таїланд, Куба, В’єтнам. Деякі навіть мають нерухомість в цих країнах, щоб зручніше було приїжджати туди щороку, жити кілька місяців, і при цьому не витрачатися на готелі.

При втраті годувальника, на страхові виплати з компенсаційної каси мають право не тільки діти, але і чоловік (дружина), якщо вони прожили в шлюбі не менше 5-ти років. Причому, на цей вид страхових виплат має право і колишня дружина або чоловік.

Одним з найпопулярніших видів страхування в Швейцарії є ануїтетне страхування.

Страховий ануїтет – це договір страхування, згідно умов якого страхувальник одноразово або в розстрочку вносить компанії зі страхування життя певну суму грошей, а потім протягом декількох років або довічно отримує регулярний дохід. Тобто страхова компанія, по суті, бере на себе зобов’язання утримувати людину, яка купила ануїтет, протягом всього її життя.

Таким чином швейцарський ануїтет це своєрідна форма страхового внеску, що приносить застрахованій особі фіксований довічний дохід, який, на відміну від відсотків за звичайними вкладами, не обкладається 35% швейцарським податком.

Ануїтети і поліси страхування життя, що оформляються в Швейцарії, мають великі юридичні переваги, тому що забезпечують захист майна від претензій за позовами і на випадок банкрутства. Жодному іншому виду вкладень в Швейцарії не забезпечений подібний рівень захисту. І цей захист – не данина традиції, а прописане в швейцарському законі положення.

Що цікаво, хоч Швейцарія і має найрозвиненішу систему страхування по всіх можливих приводах і випадках, саме страхова справа в країні – не державна, вона практично віддана в приватні руки. Крім того, всі соціальні служби (пенсійне забезпечення, допомоги по інвалідності і т.д.) також не в руках держави.
При цьому, страховий ринок в країні досить стабільний, так як його велика частина працює за єдиними (встановленими державою) для певних видів страхування тарифами.

Такому розвитку подій сприяє не тільки місцевий менталітет, але і висока репутація швейцарських страхових компаній – адже за останні 130 років жодна з них не розорилася.

Можливо, Швейцарія – це єдина країна в світі, в якій, не дивлячись на відмінності в мові, віросповіданні і культурі її жителів, сформувалася єдина нація і створена одна з найбільш стабільних і благополучних демократичних держав. Всупереч існуючим міфам і тому, що в минулому країни, як і будь-якої іншої держави, є чимало темних сторінок, можна сказати, що історія Швейцарії – це історія успіху. Цього успіху вона домоглася завдяки сприятливому збігу історичних обставин, політичної далекоглядності і наполегливій праці багатьох поколінь.

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Підсумки ІІ благодійного забігу “Біг Творить Добро”

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

52
16 жовтня відбувся другий офіційний благодійний забіг від вашої улюбленої страхової компанії TAS Life та Бігового клубу «Рука об руку». Цього разу забіг був пр...
23 хв на читання 52
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
23 хв на читання
18.10.2021 Читати
Як сплачувати внески за Договором страхування?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

106
Щоб не потрапити в ситуацію, коли страховий захист не діє саме тоді, коли стає потрібен, дуже важливо сплачувати внески по Договору страхування вчасно ;) Сього...
3 хв на читання 106
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.10.2021 Читати
Благодійний забіг «Біг творить добро»: що потрібно знати перед стартом?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

94
Вже цієї суботи, 16 жовтня, відбудеться наш другий благодійний забіг. Ми зібрали найрозповсюдженіші запитання від вас та хочемо надати на них відповідь. Наг...
4 хв на читання 94
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
4 хв на читання
13.10.2021 Читати
5 помилок, які варто уникати Фінансовим консультантам

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

165
Продавати страхування життя - ще той челлендж. І не тільки тому, що цей продукт - не київська перепічка, а розмови про необхідність страхового захисту не дуже ...
3 хв на читання 165
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
12.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти