Минулого тижня ми розбиралися із тим, в чому причина психології бідності -якщо ви ще не читали,
. А тепер давайте, нарешті, від сумних фактів і питання “Хто винен?” перейдемо до наступного етапу: “Що робити?”Є сигнали, на які варто звернути увагу:
Впізнали щось схоже у власній поведінці? Тоді вам точно варто читати далі! 😉
А ось і довгоочікуваний позитив – наш мозок пластичний:
Людина, яка виросла в бідності, здатна змінити роботу свого мозку за допомогою нейроменеджменту і навчання.
Але якщо тренування мозку знаходиться в зоні особистої відповідальності, то зміна середовища і усунення колосальної нерівності, безумовно,
. У зв’язку з відкриттями в області нейропластичності, сьогодні це завдання варто розглядати не в контексті благодійності, а з точки зору соціальної необхідності та загального блага.Причини обмежень часто криються і в сценаріях, які дісталися нам від нашого роду. Ми не знаємо інших моделей, адже так жили наші батьки, дідусі та бабусі.
Тому, перше, що потрібно зробити – це
Вважається, що кожна людина може за місяць легко збільшити свій дохід мінімум на третину. Потрібно лише перестати себе жаліти і взятися за справу.
Безумовно, в деяких випадках найкращим рішенням буде
. Але почати шлях до змін у власному сприйнятті можна .
Скажіть собі: “
Відтепер, усі що зі мною відбувається, так чи інакше стосується мого усвідомленого вибору. Я вільний сам/сама приймати рішення, що робити, чого не робити і усвідомлюю наслідки таких рішень.”
Цей підхід до життя дасть вам потужний старт у викоріненні психології бідності.
Свобода і щастя нерозривно пов’язані з поняттям відповідальності!
Закон збагачення простий. Він був сформульований Бенджаміном Франкліном – вченим, публіцистом, дипломатом, який говорив: “
“.Відкладати
від усього заробітку або, інакше кажучи, залишати особисто собі від доходів, закликають усі ідеологи багатства.Мається на увазі сума, яка дозволить прожити без постійного джерела доходів хоча б
Постарайтеся створити таку “грошову подушку”, надійно її розмістіть і …. забудьте про цю “заначку”. Живіть так, наче цих грошей не існує.
Подушка безпеки може виявитися безцінною в разі неочікуваних проблем зі здоров’ям, фінансових криз, провалу стартапа. При наявності недоторканого запасу легше перемогти страх бідності.
Якщо ось так взяти і накопичити необхідну суму складно, скористайтеся таким інструментом як . Воно допоможе, з одного боку, поступово формувати необхідний капітал, а з іншого – захистить у разі проблем зі здоров’ям.
Не тільки “буття визначає свідомість”, як стверджував Карл Маркс, а й навпаки.
Намагайтеся в спілкуванні з рідними та друзями не використовувати – навіть жартома – фрази “Ой, зараз зовсім немає грошей!“, “Це не для таких як я“, “У багатих свої примхи…”
Особливо ретельно фільтруйте те,
– як ми вже бачимо, установки, необережно закладені батьками в дитинстві, можуть дати такі “плоди” у зрілому віці, розбиратися з якими довго доведеться в кабінеті психолога.Якщо ви – успішний фахівець, то напевно витратили на навчання і практику як мінімум
Приблизно стільки ж часу доведеться приділити і питанням фінансової грамотності та інвестування, щоб навчитися примножувати накопичення.
“
” – Джон Рокфеллер
Чим раніше ми почнемо відкладати хоча б
А, згідно піраміди Маслоу, ми здатні думати про творчість тільки після того, як реалізуємо наші основні потреби. Мова йде про їжу, одяг і безпеку.
Спосіб витрачати гроші і є звичкою в чистому вигляді. Тож, якщо ви вирішили змінити ставлення до грошей, для початку простежте, на що саме ви їх витрачаєте. Має сенс протягом місяця чи двох записувати кожну покупку. Щоб відстежувати потік було легше, а аналізувати статті витрат простіше, можна встановити на телефон спеціальний додаток.
“
” – Джим Рон
Тут все просто – не треба збирати гроші “на чорний день”. Інакше він скоро настане. Збирайте на щось приємне і гроші полюблять вас 😉
Бажаємо вам фінансового благополуччя і нових перемог над собою!
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –