Дарина Дубинка

Обираємо професію: перспективні напрямки міжнародної освіти

23.12.2021 413

Серед випускників шкіл і навіть досвідчених фахівців все частіше постає питання про вибір професії або перекваліфікацію.
З відкриттям кордонів та можливістю навчатися або працювати за межами країни вибір для абітурієнтів зростає і якісно, і кількісно. Водночас експерти радять підходити до питання помірковано. Спочатку прислухатися до себе, обрати напрямок за покликанням, а потім – виш та країну, де обрана професія вивчається та розвивається активніше.

 

Прогнози футурологів

BBC, Forbes давно досліджують тему майбутніх спеціалізацій. Думки фахівців сходяться на тому, що багато професій просто зникнуть. Популярними стануть ті спеціальності, які не зможуть витіснити програми і роботи: медики, вчителі, фахівці з гостинності, персональні послуги, творчі спеціалізації, креативні професії і звісно, IT.

Варто звертати увагу й на soft skills – надпрофесійні навички.
Серед 10 актуальних у майбутньому якостей фахівця, оприлюднених на Всесвітньому економічному форуму в Давосі:

– Комплексне розв’язання складних проблем
– Критичне мислення
– Creativity – творчий початок
– Мистецтво управління людьми
– Взаємодія з іншими
– Емоційний інтелект
– Клієнтоорієнтованість
– Уміння вести переговори
– Прийняття рішень на основі власної думки

 

перспективні напрямки міжнародної освіти

Перспективні напрямки міжнародної освіти, доступні сьогодні

Найбільш актуальними вважаються IT-напрямки, особливо комп’ютерна інженерія, програмування, робототехніка. Дуже популярний напрямок зараз в університетах за кордоном – дизайн ігор.

Світовий ринок вже сьогодні сильно потребує інженерних спеціальностей, і з часом попит зростатиме. Українські студенти часто обирають навчання за напрямком архітектура, будівництво міст чи громадська інженерія.

Стандартно високим залишається попит на освітні програми з бізнесу, фінансів, економіки. Фахівці радять студентам звертати увагу на вузькоспеціалізовані програми. Наприклад, якщо вони хочуть вивчати бізнес або економіку, придивитися до таких напрямків як бізнес-аналітика, Data Science тощо.

З року в рік зростає попит на професії, пов’язані зі страхуванням, наприклад, розрахунки ризиків. З найновішого – напрямок роботи з Bitcoin або цифровий бізнес.

Система освіти за кордоном побудована так, що будь-який напрямок, якщо він присутній в університеті, є актуальним саме на цей момент. Оскільки закордонні ВНЗ ретельно стежать за тим, які спеціальності вони викладають, вища і технічна освіта підлаштовані під потреби ринку, – пояснює Олеся Шахраюк, Academic Adviser освітньої агенції EduSteps.

перспективні напрямки міжнародної освіти

Кожна країна має свої пріоритетні освітні напрямки

Вишів багато, тому фахівці радять звертати увагу саме на країну навчання. Наприклад, освіта у сфері IT представлена фактично у кожній країні, але передовими в Європі є Нідерланди. Там цю науку можна вивчати англійською мовою, що дуже важливо: випускники прагнуть здобути міжнародну кар’єру. Можна розглянути й Ірландію, яка є хабом для багатьох IT-компаній. Частково – Німеччину і Великобританію.

Безумовною IT-столицею світу є США, але тут гостро встане питання бюджету на освіту. Канаду ж експерти рекомендують обрати тим студентам, які більше прагнуть емігрувати в цю країну, аніж здобути міжнародну освіту.

Відповідно, готельний бізнес краще вивчати у Швейцарії, де зародилася сфера гостинності. Архітектурний дизайн, моду – в Італії, Франції, Великобританії. Машинобудування – в Німеччині.

 

Головне правило: не йдіть навчатися заради диплома, йдіть заради знань. Це і стане перепусткою до кар’єрного успіху!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

810
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 810
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

566
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 566
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

631
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 631
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

554
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 554
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти