Наталія Стихальська

Як відрізнити меланому від родимки та врятувати життя?

або Профілактичні огляди співробітників TAS Life

23.07.2021 785

У різні часи люди по-різному відносилися до родимок.
В середньовіччя за «мітку диявола» могли спалити на вогнищі, оголосивши відьмою, а ось, наприклад, при дворі французьких королів, родимки вважалися модним атрибутом. Французькі модниці вважали родимку ознакою жіночої привабливості й домальовували мушки на обличчі. За допомогою мушок навіть була придумана особлива мова любовного спілкування. В залежності від того, з якого боку була розташована мушка можна було дізнатися, чи готова жінка йти на побачення.

Багато знаменитостей пишаються наявністю родимок на обличчі, залишаючи цей факт як ознаку певної особливості. Наприклад, як відома топ-модель Сінді Кроуфорд та її не менш відома родимка.

родимка Сінді Кроуфорд

А ще існують цілі гіпотези стосовно розташування родимок на тілі та залежність успіху конкретної людини від цього.

Та чи справді чим більше родимок на тілі, тим людина щасливіша? І яка небезпечна хвороба може скриватися за нею? Які її ознаки? І яка імовірність перетворення звичайної родимки у таке складне захворювання як меланома.

меланома

Про все це ми говорили вчора на чудовій лекції від лікаря-дерматовенеролога вищої категорії МЦ «ІНГО», кандидата медичних наук, Сергія Віталійовича Центіло. Після вивчення теорії ми усі пішли на профілактичний огляд від лікаря.
Усього отримало консультацію 46 співробітників TAS Life. Але про все по порядку.

Що таке родимки?

Родимка – це доброякісне новоутворення на тілі, що складається з незрілих або змінених клітин епідермісу. Родимки не загрожують життю і здоров’ю людини, це просто косметичний дефект. Але за певних обставин родимки раптом починають рости, проникаючи вглиб шкірного покриву, і тоді можуть становити загрозу навіть життю людини.
Для мене був цікавим той факт, що всі ми народжуємося із родимками, однак деякі з них проявляються одразу, а деякі – ні.

 

профілактичний огляд

Що таке меланома?

Меланома — злоякісне новоутворення, яке ховається під виглядом родимки. Може призвести до летального випадку, якщо його вчасно не діагностувати. Проте при своєчасному виявленні, це захворювання успішно лікується.

Серед українців показник захворюваності на меланому сягає 5,6 для чоловіків та 6,6 для жінок на 100 000 населення.
Згідно зі статистикою, кількість тих, у кого виявляють меланому, щорічно зростає на 5-7%.
Щороку від цього захворювання помирають 1100 людей.

 

меланома

Хто в зоні ризику?

До групи підвищеного ризику належать особи:

• з білою шкірою, світлим волоссям, з блакитними, сірими та зеленими очима;
• ті, хто регулярно згорає на сонці;
• ті, хто мав сонячні опіки, а також довго перебували на сонці, особливо у віці до 20 років;
• ті, хто мають на тілі більш ніж 100 родимок або 50 родимок у віці до 20 років;
• ті, хто мають серед близьких родичів хворих на меланому (або на інший рак шкіри).

Найчастіше меланома локалізується на шкірі спини, шиї, голови та кінцівок. Однак меланома може розвиватися і під нігтем (це близько 8% від усіх меланом шкіри). Зазвичай в такому випадку вона являє собою темну пляму під нігтьовою пластиною, що вкрай ускладнює її вчасну діагностику.

 

профілактичний огляд

Коли необхідно звернутися до лікаря?

Кожен із нас може самостійно спостерігати за своїми і родимками та проводити тест ABCDЕ, який допомагає оцінити, коли родимки стають небезпечними та потрібно звернутись до лікаря:

А – «assymetry». Це перша буква в слові «асиметрія». Якась родимка змінила форму і стала асиметричною (одна половинка не подібна на іншу).
B – «borders», що в перекладі означає «межі» родимки. Родимка має нерівну межу, неправильну, «рвану» форму.
С – «colour», тобто, «колір» родимки. Родимка в нормальному стані має однорідний коричневий або світло-бронзовий колір. При патології вона набуває чорного, фіолетового, червоного, білого кольору або має кілька кольорів.
D – «diameter» – діаметр родимки. Нормальна родимка невелика в діаметрі і не має властивості збільшуватися. Патологічні процеси змушують родимку розростатися в діаметрі. Діаметр родимки не повинен перевищувати 6мм.
E – «evolution» або «еволюція/розвиток» родимки. Родимка почала збільшуватися або змінювати колір.

Якщо Ви помітили у себе якусь ознаку по цьому тесту – обов’язково зверніться за консультацією до лікаря.
Меланома виліковна на ранніх стадіях, тому особливо важливо не пропустити перші «сигнали тривоги», які свідчать про можливий злоякісний характер новоутворення на шкірі.

Радимо зберегти цю Абетку меланоми від Madanes у себе в телефоні:

Абетка меланоми

Як часто необхідно проходити огляд?

В наш час сонячні промені стають все небезпечнішими, тому рекомендовано відвідувати лікаря-дерматолога та перевіряти свої родимки раз у півроку.
Отже, якщо Ви власник родимок, не забувайте кілька простих речей, які можуть врятувати життя:

1. Обстежуйте своє тіло та спостерігайте за родимками, використовуючи тест ABCDЕ.
2. Не зловживайте перебуванням на сонці.
3. Користуйтеся сонцезахисними засобами.
4. Проходьте раз у півроку огляд у дерматолога та обстежуйте свої родимки.

 

профілактичний огляд

Як не боятися проходити профілактичний огляд?

Дуже часто ми стикаємося із тим, що багато українців не хочуть йти на профілактичні обстеження, шукаючи цілу купу відмовок. Тому що у них «позитивне мислення», або тому, що «менше знаю, краще сплю», «або у мене немає часу», «багато роботи» або «а якщо щось виявлять, це ж потрібні будуть великі гроші!».
І якщо з усіма запереченнями які стосуються мислення чи часу – це в першу чергу Ваше ставлення до себе, що інколи може коштувати життя, то із останнім можемо сказати точно – маючи нашу страхову програму «Доктор ТАС» Ви точно не будете боятися проходити профілактичні чек-апи, а в разі діагностування хвороби завжди будуть кошти на лікування, завжди буде психологічна та організаційна підтримка зі сторони TAS Life.

Страхування – це ж не для багатих, чи бідних. Це для розумних!

Тих, хто вміє приймати правильні рішення у власному ризик-менеджменті.
Тому, якщо Ви досі вагалися щодо оформлення такої програми – рекомендую відкинути свої страхи та звертатися до наших фінансових експертів або залишити контакт у формі на сайті.

Профілактика – завжди дешевша, аніж лікування. Тому проходьте профілактичні огляди, знаходьте час на себе в першу чергу, тим самим ви проявляєте турботу і любов не лише до себе, а й для своєї сім’ї.

 

профілактичний огляд

Ми дякуємо МЦ «ІНГО», особливо лікарю-дерматовенерологу Сергію Віталійовичу Центіло та Олені Самсоненко, фахівцю по роботі з ключовими клієнтами, за те, що завітали до нас, підготували та провели чудову лекцію та профілактичні огляди нашого колективу.
Вневнена, всі, хто пройшов вчора огляд та поспілкувався із Сергієм Віталійовичем відчув себе щасливішим 🙂

А ми нагадаємо, що в рамках нашого проєкту із Madanes було обстежено 346 людей, з яких 13 були терміново направлені на глибшу діагностику.
Огляди лікарями-дерматологами забезпечили фахівці із сучасних медичних центрів «Святої Параскеви», «Призми», «ІНГО», а також клінік Oxford Medical та «Медіком». PR-партнером проєкту виступила комунікаційна агенція PointeR.

Ви в себе одні такі – бережіть себе та турбуйтеся про своє здоров’я та фінансовий спокій!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!


Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
Валентина
Валентина
клієнт має програму Доктор ТАС. Як він може пройти профілактичний чек-ап на міланому?

Валентина

клієнт має програму Доктор ТАС. Як він може пройти профілактичний чек-ап на міланому?


  Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
  life TAS
  life TAS
  Вітаємо, Валентино. Наразі це проєкт для корпоративних клієнтів, однак, сподіваємось, скоро зможемо організувати подібні обстеження і для фізичних осіб

  life TAS

  Вітаємо, Валентино. Наразі це проєкт для корпоративних клієнтів, однак, сподіваємось, скоро зможемо організувати подібні обстеження і для фізичних осіб

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти