Дарина Дубинка

Кредити на вищу освіту

актуальна тема на подальші роки

11.11.2021 424

Вступити в державний ВНЗ на безкоштовне навчання вдається не усім.
В Україні з року в рік скорочується кількість бюджетних місць для студентів. Водночас вартість контрактного навчання, за оцінками експертів, найближчими роками буде істотно зростати. На такий випадок на законодавчому рівні передбачено отримання кредитів для навчання, зокрема і пільгових.

 

У Міністерстві освіти і науки мають намір привести вартість навчання студентів-контрактників до фактичних витрат університетів на навчання одного студента. Відбуватиметься процес поступово:

– у 2020 році ця сума становила 60% від держфінансування на 1 студента в університеті,
– до 2022-го вона повинна складати вже 80%.

У зв’язку з цим, фінансисти не виключають, що кредити на навчання вже з наступного року матимуть більший попит.
Це відчули абітурієнти 2021 року. Наприклад, середня вартість навчання в КНУ імені Шевченка становить 44 200 гривень на рік.
В НЮУ імені Ярослава Мудрого рік навчання на бакалавра міжнародного права або економіки обійдеться від 29 925 гривень на рік.
Річний контракт на найбільш «бюджетні» спеціальності ЛНУ імені Франка – з географії, історії, математики, філології – стане від 23 642 гривень.

 

Кредитування освіти в Україні

Кредитування освіти в Україні

Якщо в ЄС та США практика кредитів на навчання у вишах давно відшліфована та має попит, в Україні вона тільки зароджується. З’являються банківські програми, але розвиток цього процесу більше залежить від державних реформ в системі освіти.
Спростити доступ до освіти коштом кредитів урядовці намагаються з 2003 року. Тоді діяла постанова КМУ № 916 «Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти».
У серпні 2018 року Уряд затвердив постанову №673, щоб певні категорії населення мали можливість отримати освіту у вишах або технікумах.
Умови цікаві:

3% річних;
– погашення кредиту протягом 15 років;
– почати виплачувати можна з 12 місяця після отримання диплому;
– виплата щороку 1/15 частини загальної суми кредиту та відсотків за користування ним.

Цей кредит дійсно видають, але існує низка вимог.

 

Кредитування освіти в Україні

 

Хто може отримати державний пільговий кредит на навчання?

Пільговий довгостроковий кредит надається здобувачам освіти, зокрема з-поміж учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, їхніх дітей, а також членів сімей загиблих, ВПО та тих, хто проживає у населених пунктах на лінії зіткнення.
Таку можливість мають і студенти вищих навчальних закладів та курсанти невійськових вишів цивільної авіації, морського і річного транспорту, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 № 506.
Пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання за денною або заочною формою на підставі укладених угод.

 

Кредитування в банках

Ще кілька років тому деякі українські банки дійсно пропонували позичальникам спеціальні програми з видачі кредитів на навчання. Але вони не знайшли особливої підтримки в українців. Тому наразі цільових кредитів на освіту вітчизняні банки майже не пропонують. Але їх повноцінною заміною може стати нецільовий кредит на навчання готівкою. Такі кредитні продукти є практично в кожному банку.

 

Чим допоможе страхова компанія?

Чим допоможе страхова компанія?

І хоча блог присвячено кредитам на навчання, ми не можемо оминути увагою можливості страхових продуктів.
Наприклад, програма “ТАС-Юніор” допоможе батькам та студентам уникнути необхідності брати кредити і натомість – поступово та без великого навантаження на бюджет накопичити необхідний для навчання капітал. І, на відміну від кредитів, програма також фінансово захищає дитину в разі отримання травм, а мета накопичення захищена від настання непередбачуванних подій із батьками.

Ще однією корисною опцією може бути Кредит під викупну суму. Це можливість для Клієнта TAS life швидко отримати гроші на нагальні потреби і не втрачати страховий захист діючого Договора.

 

Бажаємо приймати зважені та вірні фінансові рішення!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

788
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 788
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

554
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 554
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

612
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 612
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

540
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 540
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти