Анастасія Ведишева

Як зробити кращий подарунок до Дня батька?

дослухатися до його порад!

19.06.2020 287
День батька – чудовий привід привітати наших татусів!
Але замість купувати черговий непотрібний чи банальний подарунок (краватка, що пасує до захисної маски? чергова пара шкарпеток?), чому б не зробити дещо дійсно цінне: дослухатись до батькових порад, народжених із його власного досвіду?

Ось п’ять із них, що стосуються грошей, які ваш батько залюбки міг би вам дати, або ж навіть вже давав неодноразово 😉

подарунок до Дня батька

1. Вірте в себе і вкладайте у своє майбутнє

Кожен батько бажає, щоб його дитина вдало закінчила школу та виш і стала на шлях до повноцінної, корисної кар’єри та комфортного життя. Так, не кожен батько мріє, щоб його дитина обов’язково стала лікарем чи юристом коли виросте, але усі ми хочемо, щоб наші діти були здоровими, щасливими та робили те, що приносить їм задоволення, що додає їм впевненості у майбутньому.

Ніщо не дає молоді такий гарний старт у кар’єрі як інвестиції у післядипломну освіту чи професійні курси й тренінги.
Не бійтеся позичати трохи грошей, щоб піти навчатися далі, якщо бачите реальні перспективи окупити ці витрати.
Не бійтеся відкривати свій бізнес, якщо ви вірите у свою мрію та готові наполегливо працювати.

Гроші, які ви вкладаєте в себе – у ваш майбутній заробіток та свої кар’єрні навички – це гроші витрачені з розумом. Ніколи не знаєш, які майбутні можливості тобі відкриються, якщо зможеш здобути освіту і обрати вірний шлях до кар’єри.
Якщо у вас є мрія, почніть працювати над нею, коли ви молоді.

Шукайте себе, вірте в себе і вкладайте в себе, щоб ця мрія здійснилась!

подарунок до Дня батька

2. Відрізняйте шкідливий борг від корисного.

Гадаємо, ваш власний батько дещо розказував вам про борги. Більшість людей йдуть по життю, маючи різні види боргу, будь-то студентські позики, іпотечний кредит, кредит на автомобіль або випадкові борги за кредитною карткою. Немає нічого поганого в тому, щоб взяти позику, якщо ви можете керувати платежами, адже борг допомагає досягти найважливіших цілей.

Важливо розуміти, що є різниця між боргом шкідливим і боргом корисним. В ідеалі вам слід позичати гроші лише на речі, які традиційно зростають у ціні – наприклад, на будинок, вищу освіту чи інвестиції в бізнес.

Корисний борг

Взагалі борг за студентською позикою – це хороший борг, оскільки він зазвичай пропонується за низькою відсотковою ставкою (а в деяких українських вишах і взагалі без відсотків), а також дає вам шанс отримати кращу роботу, ніж ви могли мати без диплому. Іпотечний борг також може бути хорошою інвестицією, оскільки дає можливість жити в комфортних умовах.

Якщо вам потрібно позичити гроші для старту бізнеса, або отримати кредит для малого бізнесу – це також непогано, оскільки він допомагає заробити більше грошей і побудувати власну кар’єру.

А ось чи вважати кредит на автомобіль шкідливим боргом або ж корисним, залежить від мети його придбання. Більшості людей потрібна машина, щоб дістатись до роботи або возити дітей до школи. Однак існує велика різниця між авто, що купується як “засіб пересування” та авто як “розкіш”.
Переконайтеся, що зможете без проблем погашати щомісячний платіж за автомобіль і що після цього у вас ще залишаються гроші для заощаджень. Якщо ж ні – варто утриматись від цієї ідеї.

Шкідливий борг

Так, деякі борги дійсно шкідливі. Якщо ви не будете обережні, ці борги можуть затримати вас на шляху до успішного життя. Заборгованість за кредитними картками часто є формою такої небажаної заборгованості. Це тому, що кредитні картки можуть стягувати більш високі відсоткові ставки, ніж інші види боргу.

Якщо ви не можете повністю погасити свій щомісячний баланс кредитної картки, або якщо вам нараховують відсотки за несплаченим боргом по картці, ви, швидше за все, витрачаєте більше, ніж треба. Намагайтесь не використовувати кредитний ліміт по картці та обмежте його розмір до мінімуму.

Головний секрет – не використовувати кредитні картки, щоб жити понад свої можливості. Якщо на ваших кредитках є борг, переконайтеся, що ви точно розумієте, скільки ви заборгували, скільки коштуватиме його погашення та як швидко плануєте це зробити.

Кредитні картки можуть бути дуже зручним інструментом управління готівкою та дозволять простіше та безпечніше робити покупки в Інтернеті. Але якщо ви постійно живете в кредит, вам потрібно змінити спосіб життя. Не влазьте у заборгованість з високими відсотками для оплати обіду в ресторані чи модного одягу, або для короткострокових споживчих закупівель, без яких можна обійтися.

Борг повинен покращити ваше життя, а не тягнути вас вниз.

довгострокові інвестиції

3. Робіть довгострокові інвестиції

Ідеальний варіант, якому варто слідувати усій молоді – це починати відкладати на власну пенсію із першої зарплатні на своїй першій роботі. Адже чим більше грошей ви зможете заощадити в молодому віці, тим більше часу у вас буде на збільшення вашого капіталу, частково завдяки “магії” складних відсотків.

Поряд із заощадженням на пенсію, ви, напевно, захочете заощадити та вкласти кошти для інших фінансових цілей, що мають короткостроковий термін. Наприклад, ви можете накопичити на початковий внесок за квартиру. Або на подорож своєї мрії. А може, ви намагаєтесь заощадити достатньо грошей, щоб мати “подушку безпеки” для надзвичайних ситуацій (тут на допомогу приходять програми страхування життя, що мають і ризкову, і накопичувальну частини).

Незалежно від ваших фінансових цілей, ви повинні продумати свій часовий горизонт інвестицій: як швидко вам знадобляться ці гроші? Якою сумою ви можете дозволити собі вільно ризикувати і як слід вкладати кошти?

Якщо ви заощаджуєте для досягнення мети, яка здійсниться ще не скоро, і ви можете спокійно нею ризикнути, вкладіть ці гроші у фондову біржу. Інвестування на фондовому ринку передбачає ризик, але в довгостроковій перспективі це, як правило, забезпечує найкращі можливості для зростання ваших грошей.

Якщо ви заощаджуєте для досягнення мети, здійснення якої займе лише кілька років, зберігайте гроші в безпечніших, короткострокових інвестиціях, як, наприклад, високодохідний ощадний рахунок, депозит, або ж такий інструмент як програма “ТАС-Інвест”.

кар’єра в різних сферах

4. Робіть кар’єру в різних сферах

Так само, як не варто вкладати усі гроші в одну “корзину”, а розподілити інвестиції, – варто подумати і про диверсифікацію своєї кар’єри. Не сподівайтесь все життя просидіти на тій самій роботі в тій самій компанії. Будьте готові змінити роботу кілька разів до 30 років. Будьте готові продовжувати вчитися новому і продовжуйте це нове шукати. Будьте готові брати на себе певні кар’єрні ризики.

Одна з небезпек тривалої роботи на одному місті полягає в тому, що ви можете застрягти в цій колії. Якщо ви на одній і тій самій роботі занадто багато років, ви можете відчути, що заскорузли в старих рамках, що вам недоплачують, або що ви відірвані від останніх тенденцій на ринку.

Якщо це можливо, спробуйте урізноманітнити свій дохід – знайдіть якусь підробіток на фрилансі, або запропонуйте послуги з консалтингу, чи розпочніть інший малий бізнес, щоб заробити додаткові гроші та навчитися новим навичкам. Майбутнє економіки спрямоване на більшу гнучкість; думайте, як підприємець чи фрілансер, навіть якщо у вас є традиційна робота “з 9 до 18”.

кращий подарунок до Дня батька

5. Гроші значать багато, але люди значать більше.

Є стара приказка: “Гроші – це гарний слуга, але жорстокий господар“.
Нема нічого поганого, щоб думати про гроші та заробляти гідний капітал. Але будьте розумні й обережні зі своїми грошима. Адже останні події в світі як ніколи доводять, що гроші насправді не є найважливішим у житті.

Люди важливіші за гроші. Відносини важливіші, ніж гроші. Спогади важливіші за гроші. Творчість важливіша за гроші. Любов важливіша за гроші.
Коли вам достатньо того, що ви маєте, ще більше грошей не зроблять вас більш щасливим (так, є навіть дослідження, які це підтверджують).

Не робіть погані вчинки тільки заради зайвої сотні доларів. Будьте щедрими.

Використовуйте гроші як інструмент, щоб отримати те, що вам потрібно і вести здорове та щасливе життя. Але як тільки у вас буде достатньо грошей, подумайте і про те, яким ви бачите власне життя в майбутньому. Гроші не мають визначати – хто ви є.

Незалежно від того, які стосунки ви маєте з батьком або з грошима, ми сподіваємося, ті принципи, про які йдеться в цій статті, допоможуть вам впевнено йти по життю.
Зі святом вас та ваших татусів!

 

За матеріалами статті “Father’s Day 2020: The 6 Money Attitudes This Dad Wants You To Adopt” by Forbes Advisor.

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти