Анастасія Ведишева

Вища освіта Вашої дитини

непосильний тягар, чи запланована інвестиція?

01.06.2018 211

Нарешті літо! Для більшості українців це довгоочікувана та така швидкоплинна пора року. Але є й ті, хто зустрічає прихід літа із острахом та завмиранням серця. Ні, ми зараз не про випускників, що мають здавати іспити до ВНЗ замість відпочинку на природі. Ми про їх батьків…

Про тих, кому доведеться у майбутні 4-5 років регулярно сплачувати за навчання своєї дитини, якщо вона поступить на платну форму або її ВНЗ взагалі не має бюджетної форми навчання. Ви вже, напевне, цікавились, скільки коштує освіта в українських вишах та за кордоном? Наразі денна форма навчання коливається від 5 000 до 50 000 гривень на місяць – це, звісно, в Україні. Щодо закордонних вишів, отримати там такий жаданий та престижний диплом вартує, наприклад, від 600-5 000 євро на рік  – у Польщі та до 5 000 – 20 000 євро – у Канаді. Також, знадобляться витрати на проживання дитини за кордоном – від 6 000 до 13 000 євро на рік.

Так, суми получаються чималенькі… Що ж робити батькам, які отримують середню зарплатню та бажають дати своїм дітям найкращу освіту?

Маємо несподіване 🙂 рішення – про освіту дитини варто замислитись якомога раніше. Тоді вирішення грошового питання не викличе такого стресу, а батьки будуть більш спокійні за успішне майбутнє своєї дитини.

1

Як ви вже здогадались, ми натякаємо на програми накопичувального страхування.
На відміну від банківського депозиту, що також вирішує питання накопичення, поліс страхування забезпечує ще й захист дитини та батьків від непередбачуваних подій, але про них ми поговоримо дещо згодом.

А зараз пропонуємо разом детальніше розглянути, як працюватимуть дитячі цільові накопичувальні програми на прикладі “ТАС-Юніор”, що саме призвана допомогти батькам накопичити капітал на навчання дитини, або іншу подію (весілля, власне житло, тощо)

Отже, уявімо, що у мами, якій 28 років, є двухрічна донечка. Мати оформлює страховий поліс за програмою “ТАС-Юніор” строком на 16 років із страховою сумою у 250 000 гривень (адже саме стільки складає вартість навчання дитини у одному з найкращих вишів країни протягом п’яти років).

Перший платіж складе 11 765 гривень за рік і в подальшому буде індексуватися (збільшуватися) по ставці 5%, щоб уникнути обесцінення капіталу. Всього по основних ризиках мати сплатить за 16 років 261 942 грн.
При прогнозованому прибутку в 10% по закінченню дії договору накопичений капітал складе більше 432 000 гривень.

3

Тепер розглянемо не менш важливий страховий аспект програми. Протягом 16 років може трапитись будь що, проте мати захищена на випадок втрати життя та інвалідності (дитина все рівно отримає виплату накопиченої суми, бо планові платежі буде здійснювати компанія). Якщо ж трапиться найгірше та обоє батьків загинуть у ДТП, дитина не лише отримає накопичені кошти – у 18 років, а ще й певну суму на підтримку рівня життя протягом дії Договору – після трагічного випадку.

А ось інший приклад: ця ж мама страхує свою другу – шестирічну- донечку строком на 12 років.

Страхова сума та сама, що і в першому варіанті – 250 000 гривень. Але, через скорочення строку дії Договору на 4 роки щорічний платіж збільшиться до 17 754 гривні. Усього мати сплатить 270 971 грн., а за 12 років отримає (за умови прогнозованого прибутку у 10%) – 380 693 грн.

Із цих двух прикладів очевидно, що чим раніше буде відкрито поліс страхування, тим це вигідніше для Клієнта.

2

Давайте також розглянемо варіант із навчанням за кордоном та валютою страхування – євро.

Батькові 35 років і він мріє, щоб його шестирічний син, який щойно пішов у перший клас, по закінченню школи мав змогу навчатися у закордонному виші, скажімо, у Німеччині.

Вища освіта в Німеччині коштує близько 6 000 євро на рік, тобто 30 000 євро за весь період навчання. Тож, батько оформлює поліс страхування строком на 12 років із страховою сумою у 30 000 євро.
Щорічний платіж складе 2 917 євро, ставка індексаціі – 2%. Усі ризики працюють так само, як і в попередніх прикладах. За 12 років чоловік сплатить по основних ризиках (Дожиття та втрата життя) 36 621 євро.
При поточній ставці загального інвестиційного доходу для євро у 4% виплата по закінченню дії Договору буде 37 317 євро.

Якщо б батько придбав поліс страхування на 4 роки раніше (тобто, коли сину було ще 2 роки) і строком на 16 років, щорічний платіж був би меншим – 2 152 євро (36 629 євро протягом 16 років), та накопичений капітал склав би вже 39 844 євро.

Важливо зазначити, що і щорічні внески, і виплата капіталу здійснюються у державній валюті, тобто у гривнях по курсу НБУ на день сплати. Курс валюти під час виплати накопиченого капіталу може бути більше, ніж під час сплати внесків, а, отже, зросте і дохідність для Клієнта.

 

Тож, як бачимо, дитячі цільові накопичувальні програми дійсно працюють та допомагають здійснювати мрії як наших Клієнтів, так і їх дітей.
Кажуть, довга дорога починається з одного кроку, так само і успішне майбутнє вашої дитини починається з першого страхового внеску. Зробіть цей крок разом з нами!

4

 N.B. Дізнатись більше про рейтинг вітчизняних ВНЗ та вартість навчання в них можна на сайті abiturients.info

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

55
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 55
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
  • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти