А ви знаєте, яка служба в Україні співпрацює з понад 150 підрозділами фінансових розвідок країн світу, має власний прапор та емблему?
Так, сьогодні поговоримо про «Держфінмоніторинг» і дамо відповіді на такі запитання: «Що це за служба?» та «Які її основні функції та ключова роль?».
Державна служба фінансового моніторингу України (Держфінмоніторинг) була створена у 2002 році як підрозділ фінансової розвідки, призначений для протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом та фінансуванню тероризму.
З 2005 року Держфінмоніторинг є центральним органом виконавчої влади та має свою емблему та прапор:
До основних завдань і функцій Держфінмоніторингу відноситься:
- реалізація державної політики у сфері фінансового моніторингу;
- збирання та проведення аналізу інформації про фінансові операції, щодо яких за певними критеріями може бути підозра у відмиванні доходів або фінансуванні тероризму;
- проведення національної оцінки ризиків;
- забезпечення представництва України в міжнародних організаціях з питань фінансового моніторингу (FATF, Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), Європейський Союз, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Егмонтська група підрозділів фінансових розвідок, Організація Об’єднаних Націй) тощо.
Ключова роль Держфінмоніторингу полягає в тому, що вона відпрацьовує отримані від фінансових установ повідомлення про підозрілі операції і передає правоохоронним і розвідувальним органам України матеріали у разі наявності підозр щодо відмивання коштів чи фінансування тероризму.