Сьогодні поговоримо із Вами про глобальні цінності.
Знаєте, коли ми розробляємо страхову програму, то однозначно дивимось на неї з усіх сторін: як вона буде сприйматися клієнтом, а як фінансовим консультантом, а що про неї скажуть співробітники, акціонер чи суспільство…
Так-так, над цим ми теж думаємо 🙂
А Ви коли-небудь замислювались – яку роль страхування життя відіграє у суспільстві?
Насправді, дуже важко знайти фінансовий інструмент із такою максимальною користю для людей!
Пенсійне страхування
Давайте поглянемо на страхування життя у сфері створення додаткового пенсійного забезпечення.
Сьогодні ЗМІ вже відкрито говорить про те, що про власну пенсію потрібно дбати самостійно. Українці, звичайно, дуже цікава нація. Наприклад, за дослідженнями «Фінансова грамотність, фінансова інклюзія і фінансове благополуччя в Україні», які були проведені в рамках проєкту USAID «Трансформація фінансового сектора», більшість громадян нашої країни не розраховують отримати пенсійні виплати від держави, однак самостійно нічого не роблять для власного пенсійного забезпечення.
А могли б! І, власне, завдяки договорам пенсійного страхування.
На фоні постійного зниження рівня народжуваності, а також збільшення тривалості життя населення, державні витрати на пенсії великі, а рівень пенсій залишається низьким. У ситуації, що утворилася, договори пенсійного страхування не лише допоможуть знизити навантаження на Державу, а й забезпечать гідний рівень життя громадян на пенсії.
Страхування життя і здоров’я
Давайте хвильку пофантазуємо, що у кожного громадянина нашої країни є поліс страхування життя, який покриває витрати на лікування, медикаменти у разі настання різних несподіваних ситуацій зі здоров’ям. На скільки було б морально простіше і рідним, і друзям не писати жалібні пости у Facebook з надією зібрати хоч якісь гроші… Не довелося б із коробочкою ходити по метро чи ставити у торгових центрах знову ж таки із тією самою надією…
Всі ці питання вирішила б страхова компанія.
Страхові компанії фінансують лікування та реабілітацію у разі необхідності, таким чином компенсують Застрахованим втрачені доходи на період непрацездатності та бережуть бюджет родини та заощаджені кошти на інші цілі.
А ще у разі втрати життя Застрахованої особи, його близьким виплачуються кошти, які дозволяють не знижувати досягнутий рівень життя. Тим самим страхування життя виконує роль стабілізатора рівня життя громадян, зберігаючи одночасно соціальну стабільність суспільства.
Накопичувальні та інвестиційні програми страхування
Договори страхування життя сприяють реалізації ощадно-накопичувальних потреб населення.
Так, багато великих витрат (наприклад, придбання житла, авто, витрати на освіту тощо) люди не можуть здійснити за рахунок своїх поточних доходів. Тому вони потребують накопичення коштів, щоб в середньостроковій перспективі реалізувати свою ціль. Одним зі способів організації таких накопичень є укладення договорів страхування життя, за допомогою яких зберігаються значні грошові суми та виплачуються при такій страховій події як «Дожиття».
Отже, страхування життя, як ми бачимо не лише корисний фінансовий інструмент для забезпечення власного ризик-менеджменту, а ще й інструмент із важливою та значущою соціальною роллю.
А що Ви думаєте з цього приводу? Пишіть нам у коментарях під цим блогом.
Бажаємо приймати правильні фінансові рішення!