Анастасія Ведишева

10 фінансових порад для тих, кому 30

11.05.2021 674

Тридцятиріччя сьогодні є, мабуть, найважливішим фінансовим перехрестям в житті багатьох людей. Починаєте ви нову кар’єру, плануєте купити будинок або готуєтеся до поповнення в родині – те, з чим ви підійдете до цієї поворотної точки у вашому житті, швидше за все, сформує всю вашу подальшу фінансову реальність.

Як компанія, яка днями розміняла третій десяток 😉 ми вирішили дати 10 порад тим, хто ось-ось підійде до заповітного рубежу в тридцять років. І, сподіваємося, ці поради допоможуть їм подивитися на питання управління грошима під новим кутом і змотивують до корисних змін у житті.

 

фінансові поради

1. Майте терпіння і не женіться за всіма задоволеннями світу

Як і в більшості мілленіалів, ваша юність пройшла, швидше за все, в тісній дружбі з Мівіною та Макдональдсом.
Коли ж вам виповнюється 30, хочеться зажити, нарешті, тим життям, яке транслюють з усіх соцмереж – красива квартира, престижне авто, вечеря в модному ресторані…
Ні в якому разі не закликаємо вас відмовитися від ваших мрій! Завзято йдіть до реалізації цих планів, але запасіться терпінням, якщо весь набір “успішного успіху” не звалиться на вас в один день.
Намагайтеся жити відповідно своїх достатків і не дозволяйте вашим пасивам перевищувати ваші активи. І, до речі, про активи…

2. Своя квартира – це ще не актив

Більшість молодих людей вважає покупку квартири або володіння нерухомістю головним внеском в своє фінансове благополуччя. Насправді, це правда лише почасти. Якщо ваш будинок бере гроші з вашої кишені (наприклад, у формі іпотеки), замість того, щоб приносити гроші у вашу кишеню (у вигляді тієї ж оренди) – це пасив, а не актив. Коли вам виповниться 30 років, переконайтеся, що розумієте різницю між активами і пасивами, перш ніж здійснювати великі покупки.

 

Позбавтеся шкідливих звичок

3. Позбавтеся шкідливих звичок

Залишивши позаду шалені студентські роки, разом з життєвим досвідом ви, можливо, накопичили і чимало шкідливих звичок – алкоголь, сигарети і, безсумнівно, фаст-фуд, – це лише деякі з них. Якими б пам’ятними не були ці часи, коли ви вступаєте в нове десятиліття, приходить розуміння – всі ці guilty pleasures б’ють не тільки по вашому здоров’ю, але й по вашому гаманцю.

Крім того, не забувайте, що коли ви переходите від веселого студентського життя до стресовго робочого середовища, те, що починалося як захоплюючий спосіб згаяти час, може перетворитися в згубну і виснажливу в фінансовому плані залежність. Не найкращий багаж, щоб тягнути його в подальше життя.

4. Спочатку заощаджуйте, потім сплачуйте рахунки

Встановіть одну або кілька цілей для заощадження (та сама квартира мрії і хороше авто чудово для цього підійдуть) і скоректуйте свій спосіб життя для їх досягнення. Не ставте мету заощаджень відповідно до вашого способу життя – так ви завжди будете на мілині.
В ідеалі ви повинні економити близько 25-30% свого доходу після сплати податків.
Хибна логіка сучасного суспільства – спочатку платити за рахунками, а потім відкладати те, що залишилося. Такий спосіб мислення збитковий. Якщо ж ви хочете досягти успіху у фінансовому відношенні і створити гідний капітал, ви повинні навчитися в першу чергу платити собі – тобто, вкладатися в своє майбутнє.

5. Час – ваша найцінніша інвестиція

Час – це єдиний ресурс, якого, нам ніколи не вистачає, але при цьому ми регулярно витрачаємо його незрозуміло на що.

Якщо ви проводите 10-12 годин в день на роботі, яка вам не дуже подобається, чи впевнені ви, що добре розпоряджаєтеся своїм часом?
Якщо час – це гроші, слід навчитися вкладати його в ті речі, які збільшують цінність і радість у вашому житті.

 

6. Фільтруйте “корисні поради” і все ставте під сумнів

Коли вам виповниться 30, буде багато людей, особливо членів сім’ї і друзів, які захочуть відкрити вам НАЙГОЛОВНІШИЙ ФІНАНСОВИЙ СЕКРЕТ.
Однак, як показує досвід, дуже багато людей, які люблять давати такі поради, не мають для цього абсолютно ніякої бази знань.
Ставтеся до подібної інформації з недовірою. Люди, які на перший погляд здаються процвітаючими у фінансовому відношенні, насправді можуть бути банкрутами і жити за рахунок боргів.
Шукайте не просто знання, а розуміння. Ставте під сумнів все і будьте обережні, щоб не прожити за чужими порадами чуже життя.

7. Ваш успіх залежить від того, що ви робите у вільний час

Більшість заможних людей скажуть вам, що ваш успіх залежить від того, чим ви займаєтеся у вільний від роботи час.
У міру наближення до заповітних тридцяти років, ви, швидше за все, будете дуже зайняті роботою, розвитком, грошима і, якщо пощастить, особистим життям 😉
Тож те, як ви вирішите розпорядитися своїм вільним часом, відмінно покаже як ви, швидше за все, будете розпоряджатися грошима.

Наприклад, репер Маршалл Мазерс, більш відомий під псевдонімом Емінем, використовував будь-яку можливість щоб попрактикуватися в читанні репа – він робив це навіть під час обідньої перерви на роботі. В підсумку, це захоплення принесло йому не тільки мільйони доларів, але й всесвітнє визнання, а також зробило світовим рекордсменом за швидкістю читання репа (за 30 секунд музикант вимовляє 229 слів, або ж більше 11 складів в секунду).

 

Вчитися ніколи не пізно

8. Вчитися ніколи не пізно

По мірі наближення до 30 років ви, ймовірно, задумаєтесь про те, як вийти на новий рівень і збільшити свій дохід.
Головна порада в цьому випадку – повертайтеся до школи! У переносному сенсі, звичайно 🙂
На щастя, є багато способів отримати нові знання без необхідності захищати дисертацію.
Думка про те, що чим більше в тебе дипломів про вищу освіту, тим вище твоя заробітна плата, – це старий спосіб мислення, який насправді вже не працює для нинішнього покоління. Хоча в деяких випадках може знадобитися спеціальна вчена ступінь, краще заздалегідь порахувати вартість вищої освіти і зважити її потенційну віддачу.

9. Зосередьтеся на тому, що у вас виходить найкраще

У житті все будується на компромісах. Ви повинні прийняти той факт, що неможливо встигнути все, а щоб досягнути чогось у житті, доведеться пожертвувати менш пріорітетними речами.
Сфокусуйтесь на тому, щоб робити щось одне, але дуже-дуже добре.
Більшість людей обирають свою кар’єру на рубежі двадцятиріччя, і, як і безліч інших зроблених виборів, цей часто виявляється помилковим.
Потрібні роки, щоб знайти те, що у нас дійсно добре виходить і приносить задоволення. Але краще зробити акцент на своїх головних талантах і поступово доводити їх до досконалості, ніж роками кидатися від одного захоплення до іншого, не опановуючи, в результаті, жодного з них.

 

особистий фінансовий «стабфонд»

 

10. Якщо ви ще не почали відкладати на старість, сьогодні – останній день, щоб зробити це вчасно

Якщо ваші борги перевищують 10% вашої зарплати за рік, це повинно послужити вам серйозним застереженням. Припиніть зайві витрати, розрахуйтеся з боргами, і починайте, нарешті, робити заощадження.
Створіть особистий фінансовий «стабфонд». Тисячі людей опинилися без засобів до існування через проблеми зі здоров’ям, судових позовів, розлучень, проблем в бізнесі і так далі.
Не чекайте ідеального часу, щоб оформити договір накопичувального страхування, відкрити депозит або зробити перший внесок у пенсійний фонд. Цей час може так і не настати, а ось про ваше майбутнє крім вас сьогоднішнього ніхто не подумає.

 

Сподіваємося наші поради принесуть вам користь і допоможуть зустріти чудові 40 у всеозброєнні і з упевненим фінансовим багажем!
Адже в 40, як ми знаємо, починається усе найцікавіше 😉

 

За матеріалами статті “20 Tips For People in Their 30s To Better Manage Their Money” та мережі Інтернет

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

866
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 866
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти