Анастасія Ведишева

Як заробляти на біткоїнах?

01.02.2022 587

Коли моя мама прочитала попередній блог про біткоїни, вона запитала: “Якщо на створення одного біткоїна уходить так багато енергії, як цим можуть займатись звичайні люди?!

Ось з цього ми й почнемо другу частину.

 

Процесори для криптовалюти

Власне, початкові витрати, якщо ти вирішив заробляти на біткоїнах за допомогою майнінгу власноруч, складаються із вартості процесорів, їхнього технічного обслуговування, сплати за електроенергію та, за необхідності, оренди приміщення під усе це задоволення.

Для того, щоб підтримувати роботу системи, проводити обчислювання та перевіряти транзакції, потрібні процесори, здатні працювати максимально ефективно та цілодобово. Найбільше цим вимогам відповідають відеокарти для комп’ютерних ігор (через що вони, звісно ж, стали дефіцитом і підскочили в ціні), а також розроблені спеціально під задачі майнінгу процесори ASIC та чіпи з процесором FGPA.

Готовий до роботи процесор виглядає приблизно так:

процесор для майнінгу криптовалюти

 

І тепер розберемо, як можна на всьому цьому заробити?

 

Пули

Оскільки майнінг біткоїну наразі вимагає великих потужностей, майнери почали об’єднуватись в пули (від англ. pool – басейн). Тобто, вони дистанційно об’єднують свої ресурси та спільно працюють над додаванням блоків до блокчейну. В разі успіху нагорода (тобто, намайнені біткоїни) розподіляється залежно від обсягу роботи, яку кожен з учасників вніс у можливість знаходження блоку.
За участь у пулі учасник має сплачувати певну комісію або членський внесок.

 

Хмарний майнінг

Його можна назвати варіантом для лінивих 🙂 , або ж для новачків, які бажають спробувати, що таке майнінг і не бажають витрачатись на придбання процесорів. Адже можна просто орендувати віддалений сервер із необхідною потужністю, який буде майнити для тебе крипту.

Переваги такого варіанту наступні:

 1. Немає необхідності постійно тримати домашній комп’ютер увімкненим та взагалі перейматись через обладнання.
 2. Сервер доступний з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету.
 3. Сервіс сам організує безперебійне живлення.
 4. Запуск процесу не вимагає будь-яких спеціальних знань.

Є і недолік: якщо не встиг вчасно продовжити оренду, втрачаєш доступ до раніше зароблених монет.
Ну і можливість нарватися на шахраїв тут не менша, ніж у випадку із пулами – завжди треба перевіряти надійність та репутацію пулів та хмарних майнінгових ферм.

 

До речі, ось так епічно може виглядати майнінгова ферма:

майнінгова ферма

 

Інвестиції

Це вже вибір для просунутих користувачів, які “на ти” з основами інвестування та реаліями фінансового ринку.
Інвестувати також можна різними способами:

 • Можна просто придбати біткоїни за звичайні гроші і почекати кілька років, коли їх курс суттєво зросте.
  Головне протягом цього часу не загубити код доступа від гаманця, бо це єдина можливість вивести кошти. В мережі є ціла купа сумних історій про забудькуватих майнерів – один з них забув пароль від флешки, на якій знаходилось 7002 біткоїна – більше 260 мільйонів доларів США;
 • Можна придбати пай в спеціальному хедж-фонді;
 • Або ж вкласти кошти в створення майнінгових ферм чи пулів.

 

Трейдинг

Це класична торгівля криптовалютою на біржі, що здійснюється за усіма принципами валютних та фондових ринків.
Мабуть, не варто говорити, що професійний трейдинг – це повноцінна робота із необхідністю постійно аналізувати стан ринку.
Однак, за бажанням, можна знайти біржі, що пропонують послуги професійних трейдерів, які розроблять стратегії торгівлі за вас.

 

Спеціальні ресурси

Майнити біткоїни можна й граючи в комп’ютерні ігри чи переглядаючи рекламу, однак розглядати це як спосіб заробити пристойні гроші не варто.
Тож наразі оптимальним варіантом для новачків вважається хмарний майнінг.

 

Халвінг

Розповідаючи про біткоїн, було б помилкою оминути таке явище як “халвінг”. Адже воно в черговий раз демонструє бажання творців цієї системи зробити її максимально стабільною.

Також цей халвінг (від англ. half – половина) допоможе відповісти на друге питання від моєї мами: “Якщо вже зараз добуто більше 18 мільйонів з максимально можливого 21 мільйона біткоїнів, то чому на майнінг невеличкої решти, за прогнозами, знадобиться цілих 118 років?”

Справа в тому, що сама система постійно регулює складність завдання залежно від сумарної потужності машин усіх майнерів. Це потрібно для того, щоб зберігати темпи видобування монет незмінним.

Чим простіше спосіб видобутку криптовалюти, тим нижчий її курс щодо реальних грошей. І навпаки – підвищення складності алгоритму одразу створює дефіцит нових монет та підвищує їхню цінність.

Так, на зорі криптовалют майнери отримували щедрі виплати — спочатку за успішне вирішення завдання виплачували цілих 50 BTC (але і коштували вони копійки, як ми пам’ятаємо).
Тож кожні чотири роки в мережі відбувається халвінгскорочення нагороди вдвічі.
У 2012 році сума знизилася до 25 BTC, у 2016 – до 12,5 BTC, а у 2020 – до 6,25 BTC.
Халвінг відбувається автоматично приблизно раз на чотири роки, коли обчислюється кожен 210 000-й блок.

 

як витрачати біткоїни

 

Як витрачати біткоїни?

Можна перетворити зароблені біткоїни на звичайні гроші за допомогою наступних інструментів:

 • вивести кошти за допомогою спеціальних бірж;
 • звернутись до сайту-обмінника;
 • перевести криптовалюту в електронні гроші через платіжні системи;
 • або ж просто перерахувати біткоїни іншій особі в обмін на фіатні гроші – з цим варіантом, як ви розумієте, потрібно бути дуже обережним.

Однак чим далі, тим з’являється все більше можливостей користуватись біткоїнами як звичайними грошима. Так, оплату біткоїнами приймають наступні компанії:

AppStore, Microsoft – IT-індустрія;
Expedia – туристична фірма, що бронює житло та квитки на літак;
Amazon, Ebay – торговельні майданчики;
Sacramento Kings – спортивна сфера;
Wikipedia, Reddit, Valve/Steam – Інтернет;
RE/MAX – нерухоме майно;
Tesla – автомобілі;
T-mobile Poland – зв’язок;
Subway – громадське харчування;
Victoria’s Secret – одяг;
Virgin Galactic – космічний туризм.

Багато країн вже давно оцінили перспективи та потенціал ринку криптовалют і сьогодні створюють усі умови для його розвитку. Цифрові валюти у тому чи іншому вигляді легалізовані у США, Японії, Великобританії, Канаді, Естонії, Австралії, Данії, Фінляндії, Нідерландах, Швеції, Південній Кореї, Казахстані та інших країнах.

Ці держави діють по-різному, частина з них визнає криптовалюту фінансовим активом, інша частина — товаром або засобом оплати, але більшість з них, усвідомлюючи привабливість цього ринку, формують ряд преференцій, які сприяють залученню інвесторів.

 

А як почувається біткоїн в Україні?

Хоча криптовалюти, зокрема біткоїн, в Україні існують досить давно (у 2013-2014 роках до 30% світового майнінгу відбувалось в Україні), донедавна правовий статус цифрової валюти у нас визначався виключно як «майно».
Але 8 вересня 2021 року в житті українських майнерів відбулась знакова подія – Верховна Рада ухвалила Закон “Про віртуальні валюти“, який дозволяє легалізувати ринок криптовалют в Україні.
Зокрема, документ передбачає, що криптовалюта і криптоактиви стануть об’єктами цивільних прав, також закон визначає правовий статус учасників ринку та користувачів у сфері віртуальних активів і встановлює основні принципи державної політики у сфері таких активів.
Іншими словами, в Україні офіційно створено засади для формування “чітких правил гри” на ринку криптовалют.

На думку Сергія Троня – інвестора, засновника міжнародної компанії White Rock Management та власника франшизи журналу Bitcoin Magazine – Україна сьогодні має колосальний потенціал у царині криптовалют:

Згідно з даними американської аналітичної компанії Chainalysis, наша країна у 2021 році посіла четверту позицію в рейтингу глобального індексу сприйняття криптоактивів.
А за оцінками Мінцифри, орієнтовний щоденний обіг криптовалюти в Україні становить приблизно 1 млрд гривень.

Тобто українці вміють працювати із криптовалютою, знають, як на ній заробляти, але все це існує поки що в такій собі “сірій зоні”, коли криптовалюта офіційно не дозволена, але й не заборонена.

Розвиток криптовалютної галузі дає нашій країні чудові можливості та перспективи для посилення економічних позицій. Легалізація криптовалюти — це лише перший, але важливий крок, який може посприяти в побудові чіткої і прозорої системи ринку криптовалюти.

Ставлення влади до змін у законодавстві загалом позитивне через надвисоку цінність криптоактивів. Саме завдяки ним може підвищитись значущість фінансової системи України, а також спростяться фінансові потоки.
Сьогодні це важливо, тому що FATF (Financial Action Task Force on Money Laundering – міжурядова організація, яка займається розробкою світових стандартів щодо протидії відмиванню злочинних доходів) відносить українські банки до так званого «сірого» списку, на що мало не в першу чергу впливає саме відсутність чіткого законодавчого регулювання обороту криптографічних активів.
В результаті для українських трейдерів закрито понад 20 бірж, серед яких американо-британські Gemini та Coinbase, японська Bitflyer, південнокорейська Korbit та інші. За міжнародним законодавством вони можуть надавати послуги виключно податковим агентам, якими українці, на жаль, поки що не являються.

 

За прогнозами засновника найбільшої у світі криптобіржі Binance Чанпена Чжао, у майбутньому вартість одного біткоїна може зрости до 100 000 доларів. Не намагатися на цьому зіграти, не створювати умов для розвитку криптовалюти, її майнінгу — означає втрачати колосальні можливості. Але у виграші будуть лише ті країни, що побачать цю можливість та заздалегідь почнуть створювати сприятливі умови для розвитку потенціала криптовалют.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

811
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 811
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

566
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 566
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

632
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 632
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

555
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 555
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти