Дарина Дубинка

Як вберегти дитину від ризиків, пов’язаних зі здоров’ям?

17.11.2021 240

Сьогодні багато говорять про якісну освіту для дітей, як одну з головних умов її успішного майбутнього.
Є тільки один важливіший пункт – здоров’я.
Постає питання, як зберегти здоров’я та максимально убезпечити близьких від проблем. Всім добре відомо, що найкращий спосіб – це профілактика, але чи дотримуються рекомендацій сучасні батьки?

 

Статистика дитячої захворюваності

За даними ВООЗ, кількість випадків дитячої захворюваності на Covid-19, грип, вірусну пневмонію, кір стрімко зростає. Цю невтішну статистику підтверджують і українські медики. Вимушені обмежувальні заходи призвели до повної ізоляції, що спочатку значно знизило рівень захворюваності дітей різними хворобами.
Водночас імунна система, яка довгий час не стикалася з викликами, «просіла», що згодом призвело до сплеску рівня захворюваності на респіраторні хвороби та ускладнення їхнього перебігу.
Імунітет почне тренуватися, якщо фігурально порівняти його з м’язами, і ситуація вирівняється, заспокоюють медики. Проте важливо робити все необхідне, щоб убезпечити дитину від ризиків. Основний метод незмінний – це профілактика.

 

Яких помилок, пов’язаних з профілактикою хвороб, припускаються батьки?

Найчастіша помилка – це ігнорування профілактики в принципі.
Взагалі педіатрія – єдиний напрямок в медицині, де профілактиці відводиться найважливіша функція. Головне завдання педіатрів – спостереження за здоровою дитиною. Тож профілактичні огляди, яких дехто з батьків намагається уникати, були розроблені невипадково і з розумом!
Обов’язкові профілактичні огляди дитини до року батьки не ігнорують. Але коли малеча стає трохи старшою, на медичні огляди вже звертають менше уваги. Будь-які мама й тато школярів добре знають про довідку 086/о, яку щорічно потрібно приносити до школи. В різному віці в організмі дитини відбуваються певні зміни, на які необхідно звертати увагу.
Якщо ви не нехтуєте такими оглядами й за потреби – розширеними чекапами, то робите все правильно. Якщо отримуєте довідку манівцями – ставите здоров’я та майбутнє дитини під удар.

– Сьогодні є багато невтішних прикладів. Зокрема, коли ми у 12 років вперше виявили, що дитина майже не бачить на одне око. Це вроджена патологія, яку за своєчасної діагностики можна лікувати, але час було втрачено, – розповідає Оксана Бєсєдіна, завідувач педіатричного відділення МЦ «Інго».

Інший приклад: у дитини ще в 6-річному віці можна було виявити укорочення однієї ніжки й компенсувати це устілками для взуття, а не мати в 14 років сколіоз II ступеню з хронічними болями у спині.
Медикам доводиться стикатися з ситуаціями, коли патологію можна було лікувати консервативно на початкових етапах, але через втрачений час доводилося оперувати.

 

Огляди – обов’язковий мінімум

Не варто економити час та зусилля на обов’язкових профілактичних оглядах для дітей. Для кожного віку існують чітко прописані рекомендації: зверніться до педіатра, отримайте цей перелік та чітко виконуйте графік. Так ви не втратите дорогоцінний час і зможете вберегти дитину від неприємностей.

Це мінімум, який мають виконувати батьки.

А от попіклуватися про повноцінне лікування дитини від хвороби або внаслідок нещасного випадку – без стресу для зайнятих на роботі батьків та сімейного бюджету – допоможе страхування життя та здоров’я.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Що таке інфляція та навіщо індексувати договори страхування життя?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

74
Ми вже настільки звикли чути в новинах термін «інфляція», що часто пропускаємо його повз вуха. Але чи правильно ми розуміємо, чим нам загрожує її прискорення? ...
6 хв на читання 74
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
06.12.2021 Читати
Їсти менше -> Жити довше?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

107
Якщо ще кілька років тому шаленою популярністю користувались різноманітні дієти для схуднення, вже скоро - стверджують вчені - на нас чекає бум дієт для довголі...
7 хв на читання 107
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
7 хв на читання
03.12.2021 Читати
Гід по здоров’ю: Чому не варто нехтувати чекапами у лікаря?

Дарина Дубинка

Дарина Дубинка

90
Профілактика дешевша за лікування, допомагає уникнути ускладнень, а часом рятує життя. Періодичні огляди у лікаря допомагають виявити ризики захворювань або хв...
3 хв на читання 90
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
3 хв на читання
02.12.2021 Читати
5 кроків до ментального здоров’я дітей

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

115
Останні роки у всьому світі зростає усвідомлення важливості ментального здоров'я людини для сприйняття себе, успішної соціальної адаптації та достойної якості ж...
4 хв на читання 115
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
01.12.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти