Сьогодні багато говорять про якісну освіту для дітей, як одну з головних умов її успішного майбутнього.
Є тільки один важливіший пункт – здоров’я.
Постає питання, як зберегти здоров’я та максимально убезпечити близьких від проблем. Всім добре відомо, що найкращий спосіб – це профілактика, але чи дотримуються рекомендацій сучасні батьки?
Статистика дитячої захворюваності
За даними ВООЗ, кількість випадків дитячої захворюваності на Covid-19, грип, вірусну пневмонію, кір стрімко зростає. Цю невтішну статистику підтверджують і українські медики. Вимушені обмежувальні заходи призвели до повної ізоляції, що спочатку значно знизило рівень захворюваності дітей різними хворобами.
Водночас імунна система, яка довгий час не стикалася з викликами, «просіла», що згодом призвело до сплеску рівня захворюваності на респіраторні хвороби та ускладнення їхнього перебігу.
Імунітет почне тренуватися, якщо фігурально порівняти його з м’язами, і ситуація вирівняється, заспокоюють медики. Проте важливо робити все необхідне, щоб убезпечити дитину від ризиків. Основний метод незмінний – це профілактика.
Яких помилок, пов’язаних з профілактикою хвороб, припускаються батьки?
Найчастіша помилка – це ігнорування профілактики в принципі.
Взагалі педіатрія – єдиний напрямок в медицині, де профілактиці відводиться найважливіша функція. Головне завдання педіатрів – спостереження за здоровою дитиною. Тож профілактичні огляди, яких дехто з батьків намагається уникати, були розроблені невипадково і з розумом!
Обов’язкові профілактичні огляди дитини до року батьки не ігнорують. Але коли малеча стає трохи старшою, на медичні огляди вже звертають менше уваги. Будь-які мама й тато школярів добре знають про довідку 086/о, яку щорічно потрібно приносити до школи. В різному віці в організмі дитини відбуваються певні зміни, на які необхідно звертати увагу.
Якщо ви не нехтуєте такими оглядами й за потреби – розширеними чекапами, то робите все правильно. Якщо отримуєте довідку манівцями – ставите здоров’я та майбутнє дитини під удар.
– Сьогодні є багато невтішних прикладів. Зокрема, коли ми у 12 років вперше виявили, що дитина майже не бачить на одне око. Це вроджена патологія, яку за своєчасної діагностики можна лікувати, але час було втрачено, – розповідає Оксана Бєсєдіна, завідувач педіатричного відділення МЦ «Інго».
Інший приклад: у дитини ще в 6-річному віці можна було виявити укорочення однієї ніжки й компенсувати це устілками для взуття, а не мати в 14 років сколіоз II ступеню з хронічними болями у спині.
Медикам доводиться стикатися з ситуаціями, коли патологію можна було лікувати консервативно на початкових етапах, але через втрачений час доводилося оперувати.
Огляди – обов’язковий мінімум
Не варто економити час та зусилля на обов’язкових профілактичних оглядах для дітей. Для кожного віку існують чітко прописані рекомендації: зверніться до педіатра, отримайте цей перелік та чітко виконуйте графік. Так ви не втратите дорогоцінний час і зможете вберегти дитину від неприємностей.
Це мінімум, який мають виконувати батьки.
А от попіклуватися про повноцінне лікування дитини від хвороби або внаслідок нещасного випадку – без стресу для зайнятих на роботі батьків та сімейного бюджету – допоможе страхування життя та здоров’я.