Test

Як правильно вибрати страхову компанію?

13.09.2021 518

Для кожного громадянина України вибір страхової компанії є одним з найважливіших рішень у житті.
Втрата майна, різко погіршилося здоров’я за кордоном у вас або у ваших близьких, подряпина на новому автомобілі — страхування не вбереже вас від нещасних випадків, хвороб і інших неприємних ситуацій, зате покриває ваші збитки. Проте без наявності певних навичок і знань виникають труднощі.

Як не припуститися помилки та вибрати надійну фірму, яка надасть вам підтримку у важкому життєвому становищі?

Про це ми й розповімо в цій статті.

Як правильно вибрати страхову компанію?

На які чинники варто перш за все звернути увагу при виборі компанії?

Головним критерієм є надійність компанії. Звертати увагу варто не тільки на живі відгуки клієнтів, які вже користувалися послугами даної компанії, але і на рейтинги надійних ресурсів, тарифи, ліцензію і фінансову стійкість.

Досвід на ринку

Покладайтеся на відомі компанії з гідною репутацією, які працюють на національному ринку не менше 15-20 років. При виборі страховки перевірте інформацію про компанію на сайті Національного банку України. Розпитайте знайомих, пошукайте відгуки в інтернеті.

Наявність ліцензії

Перевіряючи ліцензії, треба звернути увагу на три фактори: вид ліцензії, дата видачі та строк дії.
В Україні можуть працювати страховики резиденти (які зареєстровані в Україні) і нерезиденти (отримали ліцензію на страхову діяльність в іншій країні).

Рейтинги

Вивчіть рейтинги страховиків на авторитетних джерелах. Незалежні агентства надають інформацію, ґрунтуючись на фактах від Нацбанку. Дані відомості допоможуть вам вибрати надійну страхову компанію. Головним фінансовим показником надійності страхової компанії є її платоспроможність. Тобто, коли розмір вільних коштів страховика дорівнює або перевищує розмір прийнятих зобов’язань за наявними договорами страхування. Обирайте лідерів.

Відгуки клієнтів

Ніколи не стикалися з таким рішенням, як вибір страхової компанії?
Тоді має сенс прислухатися до людей, які вже стикалися з такою послугою як страхування.
Що стосується сайтів з відгуками, по можливості, зв’яжіться з тими, хто залишив відгуки (особливо, якщо відгук містить фактичну інформацію, а не тільки емоції), постарайтеся з’ясувати подробиці ситуації.
Не полінуйтеся і загляньте до Реєстру судових рішень. Якщо у компанії велика кількість судових позовів — це свідчить про те, що клієнтам доводилося звертатися до суду, щоб домогтися виплат компенсації.
Ще один важливий момент: при виборі страхової компанії зверніть увагу на тарифи. Якщо вони сильно занижені — це привід засумніватися в надійності компанії.
Приємним пунктом буде наявність бонусів або ж знижок для постійних клієнтів, через те, що надійні та великі компанії можуть собі дозволити знижувати ціни для лояльних клієнтів.

Також важливі та умови страхування

Вимагайте повний варіант договору, саме там можуть ховатися всі підводні камені оформлення страховки. Вивчіть ознаки страхового випадку, а саме — обсяг відповідальності страхової компанії, список ризиків, які покриває договір, і виключення. Дізнайтеся, на що страховка не поширюється, терміни та умови розгляду страхових випадків, а також процедуру отримання страхового відшкодування.

Відкритість інформації

Якщо про компанію нічого не відомо, як ви можете їй довіряти свою страховку?
Головним показником відкритості є наявність сайту компанії, на якому буде розміщена базова, актуальна і професійна інформація (дата створення, власники, списки філій, фінансові показники). Якщо ж у компанії не виявилося сайту в інтернеті, варто задуматися чи є взагалі у компанії ліцензія.

Що ж являє собою сервіс?

Це те, що буде супроводжувати вас протягом всього терміну договору страхування.
Компанія зобов’язана приділяти належну увагу кожному відвідувачу, якісно давати відповіді на всі питання, що хвилюють клієнта. На етапі врегулювання збитків хороший сервіс має величезне значення. Важливо – як швидко страхова реагує на страховий випадок, які пропонує способи розв’язання проблеми, терміни та порядок відшкодування. Це підвищує ймовірність того, що така підвищена увага до клієнта залишиться і при виникненні страхового випадку.
Наявність якісної Служби підтримки клієнтів.

Партнери

Існує багато чинників, які впливають на вибір страхової компанії – і партнери, в тому числі. Поцікавтеся портфелем клієнтів, з якими вже співпрацює компанія, якщо серед них є великі транснаціональні компанії, це хороший знак. Зверніть увагу на банки, в яких компанія розміщує свої кошти, чи можна їм довіряти.

Ознаки ненадійною страхової фірми

• Погані відгуки на форумах і чутки колишніх клієнтів, про те, що страхова компанія не відшкодовує збиток.
• Демпінг, занижені тарифи на послуги свідчать про фінансову неспроможність страховика.
• Постійна зміна співробітників, що займають керівні посади – це ознака того що, що ведуться пошуки антикризового менеджера.
• Фінансова звітність компанія прихована.

Сподіваємося, ця інформація допоможе вам прийняти правильне рішення і вибрати страхову компанію на все життя!
Хочете заощадити свій час? Зверніться за консультацією до фахівця, який вже провів всі «дослідження» за вас. Про те, хто такий Фінансовий консультант і як зрозуміти, що він вам потрібен, можна почитати ось тут.

Залишилися питання? Пишіть їх у коментарях!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

867
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 867
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

675
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 675
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти