TAS life team
TAS Life team

Навіщо мені Фінансовий консультант?

24.11.2020 1204

Скажіть, у вас є велика мрія?
Можливо, це якісна освіта в престижному університеті для себе чи вже для ваших дітей? Або захоплююча кругосвітня подорож, нова автівка, а, може, взагалі – власний будинок із затишним садочком?…

Та які б звабливі мрії не крутились у вашій голові, їх втілення в життя завжди буде еквівалентно певній сумі грошей. При цьому ви можете не мати жодного уявлення про те, як заробити та зберегти ці чималі кошти.
Як зробити мрію реальністю? Як змусити свої фінанси працювати на ваші цілі? Яким чином створити капітал?
Всіма цими питаннями якраз і займається особистий Фінансовий консультант, або скорочено – ФК.

Фінансовий консультант

Спектр проблем, за якими працює професійний ФК, надзвичайно широкий. Він може консультувати з таких питань, як:

 • Страхування життя з вибором різних програм як для дорослих, так і для дітей, а також накопичувальних і пенсійних планів;
 • Вибір тих чи інших банківських продуктів для інвестування вільних коштів;
 • Інвестування в пайові фонди, матеріальні активи (дорогоцінні метали, нерухомість, земля, антикваріат тощо);
 • Оформлення позик і кредитів.

Також ФК може дати вам рекомендації щодо управління фінансами, складання особистого фінансового плану, оптимізації податків тощо.

Здійснивши всі необхідні розрахунки і розробивши персональну стратегію, він дасть можливість, не відкладаючи в довгий ящик, зайнятися втіленням ваших планів. Подібні послуги вже не перше десятиліття дуже затребувані на Заході, де у споживачів сформувалася особлива культура ставлення до свого фінансового благополуччя. Так, в Сполучених Штатах Фінансовий консультант стійко залишається в ТОП-10 найпрестижніших і затребуваних професій.

А як щодо України?

Чомусь вважається, що все це актуально для розвинених країн, а українцям, особливо в цей непростий час (хоча коли він був простий?), краще думати про більш приземлені речі, ніж про реалізацію далеких мрій…

Однак, правда в тому, що більшість наших співгромадян дуже слабо розбираються навіть в елементарних фінансових питаннях. Причому прогалини в знаннях настільки істотні, що заповнити їх швидко і без зовнішньої підтримки навряд чи вдасться.

За результатами опитування, замовленого Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та НБУ в грудні 2018 року, серед 30 країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), українці мають найгірший рівень фінансових знань.

найгірший рівень фінансових знань

Дослідження показало, що доросле населення України орієнтується лише в тій фінансовій проблематиці, з якою вимушено зіткнулося за останні 10 років.
Наприклад, 84% громадян знають, що таке інфляція.
А ось практичних знань про фінанси, що допомагають правильно розпорядитися грошима і сформувати особистий капітал або побудувати план пенсійних накопичень, українцям категорично не вистачає.

Труднощі виникають в найпростіших ситуаціях:
Наприклад, з розрахунком відсотків по кредиту не в змозі  впоратися 47% громадян.
На запитання – Як працює складний відсоток при довгострокових вкладеннях? – не змогли відповісти 58% українців.
4 з 10 опитаних не знали, як співвідносяться ризик і прибутковість фінансових операцій. Тобто обіцянки надвисокого доходу можуть «затьмарити розум» чи не половині населення! І це не зважаючи на те, що Україна пережила стільки криз і хвиль фінансових афер, які серйозно похитнули добробут багатьох людей.
52% українців трактують «заощадження» в короткостроковому сенсі – вони стверджують, що економлять гроші «в своєму гаманці» або у вигляді готівки, яку зберігають вдома, а такі фінансові інструменти як депозит, поліс накопичувального страхування життя або рахунок в НПФ не використовують взагалі.

Найменшу фінансову грамотність продемонструвала молодь (18-24 роки) – і це, на наш погляд, найбільш тривожний показник в даному дослідженні.

У підсумку українці продовжують втрачати і не можуть накопичити капітал. Хоча на нашому ринку вже довгий час працюють необхідні  фінансові механізми як для накопичення, так і для заощадження накопиченого, в тому числі і на випадок непередбачених проблем зі здоров’ям.

При таких масштабах проблеми в буквальному сенсі потрібна «армія» професіоналів, які зможуть заповнити ці інформаційні прогалини – і саме в цьому полягає соціальна роль Фінансових консультантів.

Чи потрібен ФК саме вам?

У вас є стабільний дохід, але нема заощаджень.

Розмір вашого доходу не настільки важливий, як його наявність. Якщо ви стабільно заробляєте десь від 15 000 грн на місяць,  вам неодмінно стане у нагоді Фінансовий консультант, з яким ви зможете проговорити свої цілі, завдання, мрії, бачення свого майбутнього, прорахувати, скільки для цього потрібно грошей, зрозуміти реалістичність своїх задумів. Одним словом – ви зможете почати планувати свої фінанси.
Планування – це вже 50% успіху, адже найголовніше – це почати. Тож ви зможете почати поступово інвестувати частину грошей з доходу. У такій ситуації особистий фінансовий консультант буде корисний вам з практичної точки зору – ви зможете відразу почати втілювати свої плани і цілі в життя.

поради фахівця

У вас немає стабільного доходу і заощаджень.

У цій ситуації ви, безумовно, також можете звернутися до ФК, однак при цьому великого ефекту чекати не варто.
Адже фінансовий консультант повинен відштовхуватися при плануванні від ваших доходів та наявних активів. Якщо ні того, ні іншого немає, то це як ліпити скульптуру без глини, тобто консультація відбудеться, але вона буде неконкретною і розмитою, а поради фахівця – переважно просто філософськими, а не прикладними.
Якщо в такій ситуації у вас є  борги, то консультант може допомогти вам прописати план їх погашення, просто виходячи зі здорового глузду.
Тобто, в такій ситуації допомога консультанта буде для вас не настільки актуальною, як робота над стабілізацією свого фінансового становища.

У вас є стабільний дохід та заощадження.

В цьому випадку фінансовий консультант буде для вас найбільш корисний (так само, як і в першому випадку). Разом з ним ви обговорите свої цілі, мрії, плани, зможете це все прорахувати, розпланувати.
Чи варто вам брати великий кредит – або ж краще почекати, поки набіжать відсотки за депозитними вкладами? Якій пенсійній або страховій програмі надати перевагу? Незважаючи на те, що на ринку сьогодні представлено чимало пропозицій, непідготовленому обивателю навряд чи вдасться зорієнтуватися і вибрати найбільш оптимальний варіант.
З наявних активів ви зможете почати формувати свій портфель, довести його до ідеального стану, а з поточного доходу зможете збільшувати свої інвестиції.
Стартовий капітал та стартові активи – це можливості швидше прийти до своїх цілей. Фінансовий радник лише направить вас, щоб гроші і час ефективніше працювали на вас, щоб це було для вас надійніше, безпечніше і вигідніше.

У вас є заощадження, але ви вже не працюєте.

В цьому випадку, швидше за все, вам вже достатньо років – 50 або 60 і ви встигли накопичити активи.
У подібних ситуаціях Фінансовий консультант зможе допомогти вам розпорядитися грошима та грамотно розпланувати їх роботу так, щоб вам їх вистачило на все життя. Ви зможете підвищити свою щомісячну ренту на пенсії, гарантовано її отримувати, можливо, ще й залишите дітям і онукам у спадщину (якщо є така мета).

Отже, грамотний фахівець з фінансового консультування, як досвідчений лікар, здатний кваліфіковано оцінити стан Вашого фінансового здоров’я і дати цінні поради по досягненню Ваших особистих цілей.

грамотний фахівець з фінансового консультування

А як не помилитися при виборі ФК?

Ось найрозповсюдженіші “підводні каміння”:

 • Ви укладаєте договір з першим-ліпшим консультантом, бо він переконує вас завдяки красномовству у власній профпридатності. Не дозволяйте емоціям затьмарювати здоровий глузд. Тільки розглянувши кілька варіантів, тверезо оцінюючи їх плюси і мінуси, ви зможете вибрати того фахівця, який дійсно зможе вам допомогти. Пам’ятайте – шикарний офіс, дорога машина і переконливі фрази – це ще не свідчення фаховості. Можливо, за парадною вітриною ховається витончене шахрайство.
 • На вас чекає розчарування, якщо ви очікуєте від ФК занадто багато – казкових доходів і надприбутків в 100% за один-два роки. Ваш фінансовий радник може допомогти вам привести в порядок фінансові справи, але не більше. Він не чарівник.
 • Не варто залучати в якості консультантів своїх друзів, родичів або знайомих. У питаннях, пов’язаних з фінансами, це найвірніший спосіб зіпсувати відносини.
 • Насторожтеся, якщо ФК в своїй роботі використовує трейдинг, займається короткостроковими спекуляціями або ризикованими операціями – довірившись такому «професіоналу», ви ризикуєте повністю втратити всі вкладені гроші.
 • Також справжній фахівець не приймає від вас внески до страхових або інших компаній. ФК – не посередник, а тільки консультант! Ви безпосередньо укладаєте договір зі страховиком, інвестиційною та іншими компаніями, самостійно перераховуєте гроші на свій рахунок і контролюєте його через особистий онлайн-кабінет.

Орієнтуйтеся на ці нехитрі рекомендації, і ви зможете правильно вибрати фінансового консультанта, який стане вірним другом і помічником у фінансових справах на багато років!

 

За матеріалами з мережі Internet

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram – www.instagram.com/taslifeofficial/ та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

871
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 871
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

594
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 594
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

678
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 678
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

592
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 592
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти