TAS life team
TAS Life team

ОАЕ

або арабська казка для своїх

08.11.2019 864

Коли готуєш інформацію для блога про Арабські Емірати, з’являється відчуття, що випадково натрапив на новини з 2219 року…

Ну ось, дивіться самі:

 • Космічне агентство Арабських Еміратів збирається запустити перший арабський космічний корабель на Марс.
 • Планується замінити 25% поліцейських роботами, що здатні ідентифікувати людей за технологією розпізнавання осіб, передавати відео на базу і виписувати штраф.
 • ОАЕ стали першою арабською країною, що увійшла в Міжнародну Федерацію хокею на льоду.
  Після цього вже не дивує і гірськолижний курорт Ski Dubai в Аравійській пустелі.
 • Не любите сніг і хокей? Тоді ласкаво просимо до найбільшого в світі парку квітів Miracle Garden, або ж на верблюжі перегони, де тваринами керують прикріплені на горбах роботи.
 • Уряд ОАЕ здійснюватиме половину всіх своїх транзакцій за допомогою технології блокчейн, а також запроваджує Міністерство щастя, мета якого – невпинний контроль за рівнем щастя населення та доведення цього показника до 100%.

ОАЕ

Саме через усі ці футуристичні факти, що вже існують не десь в майбутньому а лише на відстані 5 годин льоту, так важко сконцентруватись тільки на страхуванні життя чи на пенсійному забезпеченні мешканців Арабських Еміратів та хочеться розповісти максимум цікавого про це дивовижне місце…

Об’єднані Емірати є однією з найбагатших країн світу. Показником цього служить статистичний факт: на 5 000 000 громадян ОАЕ доводиться 59 000 доларових мільйонерів.

Сьогодні складно уявити, що ще 50 років тому на території сучасних Еміратів – від берегів затоки до горизонту – тягнулася пекельна пустеля. Поштовх феноменальному розвитку регіону дав нафтовий бум, що почався в 70-х роках. У випалених аравійським сонцем пісках почали з’являтися багатолюдні міста з хмарочосами і палацами, широкими автострадами і зеленими парками.

За точку відліку історії втілення «великої арабської мрії» прийнято вважати зустріч шейхів в Абу-Дабі 2 грудня 1971 року. Саме тоді шість еміратів Перської затоки вирішили об’єднати свої території і ресурси. Сьомий емірат, Рас-ель-Хайма, приєднався до федерації через рік.
Політична система ОАЕ по-своєму унікальна: вона поєднує в собі елементи республіканської (виборної) системи з монархічною формою правління, де правитель кожного емірату – беззаперечний авторитет.

ОАЕ

Економіка тут довгий час визначалася видобутком і експортом нафти. Зараз до цього додалася нерухомість, сільське господарство, транзитна торгівля і туризм. Видобуток нафти дозволив збільшити ВВП населення і розподілити доходи між корінним населенням Еміратів.

І тут ми плавно наближуємось до однієї із найхарактерніших особливостей ОАЕ – привілейованого становища корінного населення порівнянно із емігрантами, що закріплено на державному рівні та впливає майже на усі аспекти життя – від пошуку роботи до створення сім’ї та пенсійного забезпечення.

З 9,16-мільйонного населення Еміратів тільки 19% – громадяни ОАЕ, а 81% – іноземці.

Отримати громадянство Еміратів іноземцю практично нереально, влада відповідально захищає солодке життя місцевого населення від бажаючих урвати ласий шматочок.

По суті, як би двозначно це не звучало, в кожній сфері трудиться певна нація. Індуси і пакистанці працюють водіями, прибиральниками і будівельниками, філіппінці і китайці – хатньою прислугою. Вихідці з країн колишнього СНД – продавці в магазинах, адміністратори в салонах краси, офіціанти, іноді трапляються офісні співробітники. Ну а європейці або американці в Дубаї – це майже завжди топ-менеджмент, вони можуть розраховувати на зарплату в розмірі 10 000$ на місяць, а витрати на проживання та транспорт зазвичай бере на себе наймаюча компанія.

ОАЕ

Робітники з Азії отримують набагато менше. Так, у 70% експатів зарплата становить близько 800$ на місяць – майже копійки в порівнянні з вищеназваними цифрами, але це цілий статок у них на батьківщині. Ніяких програм натуралізації, на відміну від західних країн, в ОАЕ немає. Відпрацював термін контракту – ласкаво просимо додому.

Що ж пропонують Арабські Емірати своїм корінним громадянам?

Ось лише невеликий список:

 • Державні гарантії забезпечують корінному населенню безкоштовне навчання в школах, вищих навчальних закладах, отримання медичної допомоги в будь-якій державі світу.
 • Ще до весілля молодята можуть отримати безвідсотковий кредит з Шлюбного Фонду ОАЕ, близько 20 000 доларів на кожного, і погашати його не так вже обов’язково: як тільки в сім’ї народжується третя дитина, кредит автоматично вважається сплаченим.
 • Але не кредитом єдиним: за появу на світ нового громадянина щасливі батьки отримують від 50 000 до 200 000 доларів, а при необхідності – і будинок. Звичайно, це не палац для шейха, однак невеличка вілла – теж відмінний подарунок для молодої сім’ї.
 • Непрацездатні громадяни, пенсіонери, безробітні, розведені незаміжні дівчата і вдови, інваліди, сироти і родичі ув’язнених підлягають соціальному забезпеченню з боку держави.
 • Корінні жителі сплачують лише 50% від вартості комунальних послуг.

ОАЕ Пенсійна система

Пенсійна система

Мінімальний розмір пенсії для громадян Арабських Еміратів становить 2780 доларів.

Однак в Еміратах не існує фіксованого віку, коли людина повинна вийти на пенсію. За законом, пенсія має виплачуватись всім громадянам ОАЕ, які мають 25 років трудового стажу. Тож працювати можна почати навіть в підлітковому віці і вже до 40 років спокійно вийти на пенсію.

Араби трудяться тільки в державних структурах, або ж ведуть власний бізнес, що всіляко заохочується. На першій роботі араб отримує 4000$. Підробляє вже школярем. Після закінчення університету мінімальна зарплата – вже 10 000$.
Поки місцевий житель працює – стаж набігає, кваліфікація росте, щомісячна винагорода збільшується. Араб йде на пенсію, часто маючи зарплату в 100 000 доларів.

Розрахунок пенсії здійснюється згідно з останнім місцем роботи і становить 80% від суми останньої заробітної плати.

Статистичне дослідження даних пенсійної служби ОАЕ показує, що більшість жителів Арабських Еміратів планує вийти на пенсію приблизно в 45 років. За ранній вихід на пенсію висловилося 57% населення Дубаю. 17% схиляються піти на заслужений відпочинок в 50 років і лише 8% хочуть працювати до 55 років.

Самі ми не місцеві…

Пенсійне забезпечення – це важливий показник рівня життя тієї чи іншої країни. Проте, для приїжджих і іноземців пенсія в Об’єднаних Арабських Еміратах не передбачена. Що не дивно, з огляду на той факт, що ці люди не обкладаються відповідними податками, які формують пенсійний фонд. Немає податку на прибуток – немає і приватного пенсійного страхування.

Можна стверджувати, що нульовий податковий режим є перевагою, який компенсує відсутність пенсій у експатів. А оскільки цей факт залишає людей взагалі без структурованого пенсійного плану, вони мають покладатися виключно на власні заощадження. Але із заощадженнями в експатів ситуація доволі цікава…

Мало хто з них піклується про пенсійні накопичення, можливо тому, що середній вік жителя ОАЕ становить 30 років, а середній вік жителя Дубаю всього 27 років. Більшість працюючих в Дубаї не роблять особисті відрахування в пенсійні фонди і різні страхові компанії, покладаючи великі надії на корпоративні програми зі страхування і розраховуючи на отримання вихідної допомоги при звільненні.

ОАЕ

На думку 76% опитаних, вони не бояться залишитися без засобів існування в пенсійному віці, бо, займаючись інвестуванням, переважна більшість вважає за краще вкладати кошти в нерухомість. Купувати нерухомість в Дубаї і здавати її в оренду стало останнім часом дуже популярно та вкрай вигідно.

Зараз федеральний закон країни передбачає тільки разову вихідну допомогу для іноземних громадян, що працюють на еміратські компанії і планують вихід на пенсію. Через це більшість експатріантів намагаються накопичити достатню кількість грошей протягом трудового стажу і згодом створюють власні програми пенсійного забезпечення. Деякі виводять свій капітал через офшорні схеми інвестицій, отримуючи солідні дивіденди, що дозволяють їм безбідно жити в Дубаї ні в чому собі не відмовляючи.
Однак більшість гастарбайтерів, які мають порівняно низькі доходи, не можуть собі дозволити відкладати необхідні суми грошей в рахунок майбутньої пенсії і тому змушені з виходом на пенсію повертатися додому в свою країну.

На сьогоднішній день в проекті знаходиться ряд законодавчих актів, що регулюють порядок пенсійного забезпечення для експатів. Згідно з цими документами, обов’язки по забезпеченню будуть лягати на плечі органів кожного емірату, які, в свою чергу, будуть стягувати відповідні внески з роботодавців.

Економіка Дубая

……..

Економіка Дубая не стоїть на місці, його стрімкий рух – це продуманий процес на довгострокову перспективу.
Розвинена інфраструктура та високий рівень життя виступають гарантом економічної непорушності.
Привабливе оподаткування пропонує перелік вигідних умов для іноземних інвесторів.
Кошти від продажу продукції нафтовидобутку йдуть на те, щоб країна стала найбільшим міжнародним центром послуг, в першу чергу фінансово-економічного характеру, а також туризму.

Отже, вже в недалекому майбутньому ми з вами можемо стати свідками перетворення Дубая на бізнес-столицю світу…

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
 • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти