Наталія Стихальська

Які секретні правила успіху?

10.01.2022 406

Нещодавно згадала фільм «Область темряви» із Бредлі Купером у головній ролі. Фільм про те, як чарівна пігулка змінила життя письменника за лічені години, активізувавши діяльність його мозку на неймовірних потужностях. Він вивчав мови за лічені години, написав книгу за 4 дні, а ще заробляв мільйони граючи на біржі, а знання мистецтва сприяло вдалим інвестиціям.
Багато хто і з нас в реальному житті мріяв про чарівну пігулку, яка змінить життя на 360 градусів у кращу сторону та дозволить одразу стати успішним.
На жаль, а може і на щастя, в реальному житті таких пігулок не існує. Тільки кропітка праця над собою, жага до знань, розвиток навичок та вмінь, постійний саморозвиток та самовдосконалення дадуть результат. Проте, існує чимало правил та принципів, які стануть у нагоді на шляху до успіху.

Сьогодні розповідаємо про те, як постійно бути в ресурсі, скільки часу займе шлях до високих результатів у новій справі та розглянемо цікавий принцип, який впливає на всі сфери нашого життя.

 

Три правила успіху

Правило трьох вісімок (888)

Почнемо з правила, яке дозволить бути продуктивним, здоровим та не допустити вигоряння. Адже це дуже важливо на шляху до досягнення цілей та планів. Суть правила «888» полягає в рівномірному розподілі часу для роботи, відпочинку та сну. Це правило сформулював ще у XVII столітті знаменитий педагог Ян Коменський і звучало воно так: вісім годин на роботу, вісім – на сон і вісім – на культурне проведення часу. Пізніше ефективність правила та його наукове обґрунтування було описано у працях німецького лікаря К.В. Гуфеланда.
У добі 24 години і психологи, бізнес-тренери, і навіть лікарі радять планувати свій час так, щоб у вас була можливість і зайнятися улюбленою справою, і поспілкуватися з рідними, і виспатися. Все це – запорука вашого гарного самопочуття та настрою.

Чому необхідно на ці сфери виділяти саме по 8 годин?

Восьмигодинний робочий день встановлено не просто так. Саме таку кількість годин людина може працювати продуктивно, бути сконцентрованим та уважним, надалі продуктивність зменшується. А при регулярних навантаженнях, перепрацювання рано чи пізно позначиться на здоров’ї. Так само, як і при відсутності восьмигодинного сну. Систематичний недосип може призвести до розвитку хронічних захворювань, зайвої ваги та депресії. Ну і час для себе кожній людині просто необхідний. Адже це час, коли ми займаємося найприємнішими справами, які роблять нас щасливими, звідки ми черпаємо енергію для подальшого розвитку.
Отже, дуже важливо намагатися кожного дня дотримуватися такого балансу. Як це зробити? Планування, планування і ще раз планування! Коли ви плануєте перелік завдань на день, не забувайте вказати, як саме ви будете проводити вільний час (гуляти в парку, читати книжку, дивитися фільм). Таке детальне планування дозволить не забувати про себе. Вже через декілька тижнів дотримання такого режиму, ви помітите покращення самопочуття, станете більш продуктивними, життєрадісними та щасливішими.

 

Три правила успіху

Правило 10 000 годин

Друге правило, яке розглянемо сьогодні, присвячене тому, як з нуля досягнути успіхів в будь-якій справі. Канадський письменник Малкольм Гладуел в своїй книзі «Генії та аутсайдери» сформулював правило 10 000 годин. Автор, на основі досліджень історій успіху видатних людей, доводить, що геніями не народжуються, а стають і для цього потрібно 10 000 годин роботи над конкретною справою.
Тобто правило 10 000 годин звучить так: для досягнення професіоналізму, рівня експерта в будь-якій справі, необхідно присвятити цій справі 10 000 годин.

Щоб довести свою теорію М.Гладуел наводить приклади таких видатних особистостей як Моцарт, Білл Гейтс, групу Beatles та інших. Тобто всі вони досягли успіху після щонайменш 10 000 годин практики своєї справи. Також Малкольм підкреслює, що важливо мати відповідне оточення, наставників та соратників, займатися саме практикою, а не тільки теорією та необхідно постійно підвищувати складність завдань та тренувань, щоб розвиватися.

Якщо перевести 10 000 годин на більш зрозумілі для нас цифри, то ми побачимо, що при восьмигодинному робочому дні, можна стати експертом у своїй справі за 5 років. Подумайте та проаналізуйте, можливо це правило вже спрацювало і з вами? Скільки часу ви займаєтеся своєю справою та через який час досягли успіхів? Якщо ж ви тільки починаєте свій шлях, то, можливо, це правило підтримає вас та надасть мотивації не опускати руки у разі недосягнення швидких результатів.

 

Три правила успіху

Правило 90/10

Про ще одне цікаве правило, яке впливає на все наше життя, розповів видатний письменник Стівен Кові у книзі «7 звичок надзвичайно ефективних людей».
Суть принципу проста: тільки невелика частина подій, що з нами відбуваєтеся (10%), залежить від волі випадку, всі інші (90%) залежать безпосередньо від людини.

Автор у книзі наводить такий приклад:

«Ви снідаєте із сім’єю. Ваша донька ненавмисно перекинула вашу чашку з кавою прямо вам на сорочку. Ви роздратовані і кричите на дочку, дорікаєте дружині за те, що поставила чашку дуже близько до краю столу, біжите в спальню, щоб перевдягнутися, а повернувшись бачите заплакану доньку, яка не закінчила снідати і не зібрала речі для школи. В результаті вона не встигає на шкільний автобус. У школу везете її ви своєю машиною, але оскільки спізнюєтеся, то мчите, порушуючи правила дорожнього руху. Прийшовши на роботу з запізненням, виявляєте, що забули вдома потрібні папери. День розпочався жахливо і продовжується в такому ж дусі. Ви чекаєте, коли ж він закінчиться. Прийшовши додому, бачите, що дружина і донька в поганому настрої. У ваших відносинах спостерігається напруженість.
У чому причина конфлікту? У тому, що всі у поганому настрої? У тому, що у вас конфлікт із начальником? Що ви запізнилися на роботу? У тому, що потрібно підвезти доньку до школи? У тому, що донька розлила каву? Ні в чому з перерахованого вище! Тільки пролита чашка кави – випадковий фактор, який ви не могли передбачити. Решта залежала безпосередньо від вас! Тому причина у вашій реакції на пролиту донькою каву. Якби ви не стали її лаяти за це — подальшої низки негативних подій не було б! Наприклад, ви могли б просто сказати «нічого страшного, я переодягнуся», тоді дочка не розплакалася б, встигла на свій автобус, і далі все склалося б інакше».
Таким чином, результат однієї й тієї ж непередбачуваної події може бути зовсім різним, і людина має 90% можливості вплинути на неї.

Які висновки можна зробити з цього правила?

• на більшість подій у житті ми можемо вплинути;
• більшість подій стаються через дію або бездіяльність, а не через зовнішні фактори;
• негативна подія необов’язково призведе до негативних результатів – все залежить від вас.

Пам’ятайте про це правило, коли щось пішло не за планом, все ще можна виправити!

 

Сподіваємось, що наведені правила будуть для вас корисними. І не забувайте впроваджувати отримані знання на практиці, тільки тоді ви досягнете результату.
Пишіть нам в коментарях, чи подобається вам рубрика про успіх і ми підготуємо ще цікаві статті на цю тему.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Галина Адаменко
Галина Адаменко
Статті надто цікаві, важливі і повчальні.Я з великим задоволенням переслала своїм структурним керівникам і з нетерпінням очікую на їх реакцію. Буду дуже вдячна за нові статі і подальше навчання.

Галина Адаменко

Статті надто цікаві, важливі і повчальні.Я з великим задоволенням переслала своїм структурним керівникам і з нетерпінням очікую на їх реакцію.
Буду дуже вдячна за нові статі і подальше навчання.

  life TAS
  life TAS
  Дякуємо, Галино! Ми раді бути корисними! Вже готуємо нову - цікаву та корисну - інформацію ;)

  life TAS

  Дякуємо, Галино! Ми раді бути корисними!
  Вже готуємо нову – цікаву та корисну – інформацію 😉

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

107
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 107
 • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти