Анастасія Ведишева

Час позбуватись зайвого

і так, це про вагу

30.03.2021 374

Весною минулого року Сполучені Штати Америки (принаймні 45 штатів з 50) сиділи на карантині так само, як сидимо зараз ми.
Однак, разом із зниженням поширення коронавірусу, медики зафіксували й не дуже приємний побічний ефект від локдауну: масовий (в усіх сенсах) набір зайвої ваги.

Вони навіть підрахували, что за місяць перебування на карантині американці погладшали в середньому на 700 грамів.

Зробити таке припущення їм допомогло й дослідження, що тривало з лютого по черевень минулого року. Під час нього було проаналізовано 7 500 зважувань у 269 учасників.
Результати виявили, що в середньому піддослідні набирали по 270 грамів кожні 10 днів, або ж 816 грамів за місяць сидіння на карантині.

Час позбуватись зайвого

Причин, чому ми набираємо зайве на карантині, насправді, чимало.

І варто також зазначити, що небажані кілограми наростають незалежно від рівня доходу та місця проживання їх власників.

Адже карантин, в першу чергу вплинув на звичну фізичну активність та спровокував переїдання. А вже вони стали таким собі “комбо” для набору зайвої ваги.

Особливо слід сказати про роль їжі в спробах заспокоїти себе під час дуже нервових подій усього минулого року.
Під час локдауну багато людей винагороджували себе за пережитий стрес калорійними смаколиками або ж замовляли доставку піци.
А вимушена робота з дому зробила кухню (і зокрема холодильник) надто доступними протягом усього дня.

Так само, як пандемія змінила наші звички в харчуванні, вона вплинула і на нашу щоденну рухливість.

Спортзали позакривались, онлай-тренування “зайшли” не усім, навіть зникли традиційні “інтервальні кардіо” дорогою на роботу та з роботи.
І ось ми вже стали витрачати набагато менше калорій, ніж зазвичай.

Час позбуватись зайвого

Однак, якщо ви зараз читаєте це та гризете себе за неідеальні звички, набуті протягом останнього року, дуже радимо цього не робити!

Адже те, що усі ми пережили та переживаємо досі – більш ніж стресова ситуація. А їжа, як ми знаємо, одне з найбільш доступних задоволень, завдяки якому ми робили ці важкі часи трохи менш важкими.
Але це не означає, що варто і далі продовжувати “заспокоювати” себе морозивом та чіпсами…

Час усвідомити, що за набором зайвої ваги під час пандемії стоїть набагато більша загроза, ніж неможливість влізти в улюблені джинси.

Надмірна вага збільшує ризик серйозних ускладнень на фоні зараження ковідом, а ожиріння потенційно може потроїти ризик госпіталізації.

Тому тримайте кілька дієвих порад, що допоможуть активізувати обмін речовин, позбавитись шкідливих звичок та скинути зайві кілограми – навіть під час пандемії:

 • Їжте часто але невеликими порціями. Трьох основних прийомів їжі та трьох перекусів щодня з інтервалом у три-чотири години буде цілком достатньо.
  Не пропускайте прийоми їжі; тримайте корисні перекуси під рукою коли немає часу на повноцінний обід. Намагайтеся дотримуватися часу прийому їжі та перекусів.
 • Включіть білок у ваш щоденний раціон. Дієтологи радять їсти щось білкове під час кожного прийому їжі. А щоб було зручніше уявити необхідну кількість білку – пропонують орієнтуватись на розмір комп’ютерної мишки чи колоди карт 🙂
 • Найкращий спосіб спалити калорії – це… ні, не кардіо, а “пауерліфтинг”, або ж, по простому “підняття важкого”. Не варто боятися цього слова (особливо якщо ви дівчина) або ж уявляти себе із 50-кілограмовою гентелею в руках. В інтернеті безліч вправ із підняттям пляшок з водою або ж з рюкзаком, набитим книгами. Головне – робити усе обережно та збільшувати вагу дуже поступово. А вже невдовзі ці вправи допоможуть підвищити тонус м’язів, прискорити обмін речовин та скинути зайві кілограми.
 • Почніть ходити. Швидка прогулянка протягом щонайменше 30 хвилин щодня сприятиме запуску вашого метаболізму та теж допоможе спалити калорії.
 • Знайдіть альтернативи для зняття стресу. Іноді, можливо, вам захочеться побалувати себе ласощами, але, повірте, гаряча ванна чи прогулянка в парку можуть зняти стрес не гірше! Шукайте своє джерело енергії.

If you've gained weight during the pandemic, you're not alone

 

Так, оточення та життєві обставини можуть суттєво впливати на наше самопочуття і зовнішній вигляд. Однак в умовах сьогодення здорове тіло – це не лише вимога моди чи естетики, це вагома перевага при зустрічі із вірусами.

Будьте у формі та будьте здорові!

 

За матеріалами статті “If you’ve gained weight during the pandemic, you’re not alone. Here’s what to do about it”

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

841
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 841
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

579
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 579
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

655
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 655
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

579
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 579
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти