Анастасія Ведишева

Як не потонути у морі новин?

Шість дієвих лайфхаків

12.05.2020 525

Як не потонути у морі новин?

“Є гарна новина і є погана. З якої почати?”

Останнім часом у нас, здається, немає великого вибору…  ЗМІ, телебачення та соцмережі штампують одну вибухову новину за іншою як навіжені.

Новини вже давно стали одним з основних джерел стресу. Як показують дослідження, коли ми стикаємось з негативними новинами, ми не тільки більше хвилюємось, а й переносимо це хвилювання і на власне життя.

Існує навіть офіційна назва: Стресовий розлад заголовка.

Психолог доктор Стівен Стосний придумав цей термін у 2016 році – рік, насичений глобальними подіями, які поляризували людей. Через Brexit, американські вибори та світовою кризою біженців засоби масової інформації були перевантажені і Стосний помітив, що його пацієнти відчувають посилене занепокоєння. Цілодобовий потік новин провокував суперечки з рідними та колегами, сварки з друзями у соцмережах та підвищив рівень куріння та вживання алкоголю.

Постійний доступ до свіжих новин не є благом. З більш ніж 2,4 мільярда користувачів Інтернету майже 64,5% дізнаються про те, що відбувається в світі у Facebook, Twitter, YouTube, Snapchat та Instagram замість традиційних засобів масової інформації.
Хоча ми не можемо (і не повинні) ігнорувати новини, ми маємо пам’ятати, що їх цілодобове споживання означає, що ми постійно оточені страхітливими заголовками.

У час гарних новин, поганих новин та фейків, як залишатися в курсі справ та не втратити душевну рівновагу? Ось шість дієвих способів:

1. Уникайте новин “з місця подій”

Коли трапляється стихійне лихо, ми часто просто приклеюємось до телевізорів та новинних каналів у YouTube, але насправді краще за все провести ці кілька годин в режимі “офф-лайн”.
Пам’ятайте, що журналістам потрібен певний час, щоб вияснити всі факти, і найкраще трохи почекати, перш ніж аналізувати зібрану інформацію. Ретельне відстеження історії з напівправдами та рефлексіями збільшує рівень тривоги та стресу.

2. Намагайтесь знайти і хороші новини

Від політичних потрясінь до зміни клімату і пандемії – новини можуть бути досить гнітючими. Але важливо пам’ятати, що погані новини не становлять загальну суму подій за день.
Ви гарантовано полегшите свій емоційний стан, споживаючи й інші новини окрім “скандалів-інтриг-та-розслідувань”. Уникайте новинних каналів, де переважає сама лише шокова інформація.

3. Напишіть перелік власних хвилювань

Коли тривожні почуття виходять з-під контролю, ваш мозок шукає спосіб їх організації. Щоб впорядкувати свій розумовий процес, запишіть, що ви думаєте, відчуваєте та як саме переживаєте новину.
Уявіть, що перед вами корзина для сміття, куди ви скидаєте власні турботи та проблеми. Витягти ці занепокоєння з голови на аркуш паперу – дієвий та перевірений спосіб позбутися стресу. Порада: для занотовування використовуйте додаток в телефоні або зошит, які ви можете буквально закрити, коли закінчите.

4. Встряхніться!

Коли тварини переживають щось травматичне, вони енергійно зтрушуються усім тілом, щоб зняти напругу. Це звільняє від стресу та знижує тиск.
Щоб використовувати цю техніку, енергійно струсіть своє тіло протягом декількох секунд.
Робити це під пісню “Shake It Off” від Тейлор Свіфт або “Happy” від Фаррела Вільямса необов’язково (але рекомендується!).

Наше тіло взаємодіє з нашим розумом, тому фізичний рух може обманути наш мозок та змусити його сприймати інформацію під іншим кутом, вважає Ніколас Коулс, науковий співробітник університету штату Теннессі.

5. Зосередьтеся на тому, на що ви можете вплинути

Замість того, щоб просто відключатися від новин, зосередьтеся на проблемах, які ви можете насправді допомогти вирішити.
Наприклад, новина про кліматичну катастрофу завжди змушує почувати себе безсилим і переможеним.
Але ми завжди можемо зробити щось, щоб покращити світ – сприяючи позитивним змінам у наших громадах, сім’ях чи навіть у власній особистості.
Якщо є бажання допомогти та не сидіти, склавши руки, знайти спосіб втілити це у життя – не складно!

6. Зменшіть споживання

Якщо постійне мерехтіння новин суттєво збільшує рівень вашої тривожності, подумайте над тим, щоб зменшити їх споживання – вимкніть сповіщення про новини на телефоні або видаліть новинні додатки чи підписку на новинні сторінки.
Ми вже звикли отримувати більшість новин миттєво, тому “олдскульний” підхід до читання друкованої газети допоможе сприймати новини більш дозовано, добровільно та помірковано. А на другій чи сьомій сторінці ви обов’язково знайдете кумедну історію, яка може знизити рівень стресу.


Спосіб споживання новин та спосіб доступу до них дуже змінилися за останні десятиліття – і ці зміни можуть завдати шкоди психічному здоров’ю.
Але можна бути в курсі того, що відбувається у світі, не ставлячи під удар ваше самопочуття.

Обмежуйте час споживання новин, змініть спосіб одержання повідомлень та регулярно давайте своєму тілу та розуму можливість позбутися стресу від потоку нової інформації.
Залишайтеся зайнятими, активними та здоровими!

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

108
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 108
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти