Страхова подія Оплата Viber бот Email
#ТАС_про_ЗДОРОВ'Я

COVID 3.0

Анастасія Ведишева
26.03.2021
10хв
739
0
Новий штам коронавірусу вперше був виявлений у Великобританії у вересні 2020 року і сьогодні його зафіксовано вже в 25 європейських країнах, включно з нашою.
Саме цей "британський" штам називають причиною третьої хвилі пандемії, що накрила зараз Україну, а також причиною все більшої кількості повторного інфікування.

Що ж відомо про "британський" штам і чим він небезпечний?

Від свого попередника він відрізняється змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження у клітині та реактивність імунної системи людини. Також вчені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти.

"британський" штам

В Україні "британець" був виявлений відносно нещодавно - на початку березня. Та, за спостереженням лікарів, що наочно відслідковували прояви симптомів у хворих, вже можно виділити наступні зміни:

Коронавірус тепер протікає складніше у людей віком біля 35 років. Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка.

Пацієнти все рідше скаржаться на втрату смаку і нюху, однак тепер їх більше турбує головний біль, запалення очей, кон'юнктивіт, біль у горлі та нежить.

Новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки людей у ​​віці до 20 років, як це вважалося раніше.

протікання хвороби у дітей

У випадках протікання хвороби у дітей відзначається втома, біль в животі та горлі, багато хто з них стають замкнутими, збільшується кількість істерик і плачу. На головний біль скаржилися 53% інфікованих дітей. Майже у половини дітей, хворих на новий штам коронавіруса, підвищувалася температура до 37 градусів, а більш ніж у третини - пропав апетит.

Фармкомпанії і фахівці з питань охорони здоров'я стверджують, що вже існуючі вакцини від COVID-19 також є дієвими і проти нового штаму. Однак, про вакцини ми поговоримо в наступному нашому "медичному" блозі, бо це тема для окремої серйозної статті.

А зараз ще раз хочемо нагадати, що ретельне миття рук і носіння в громадських місцях масок з достатнім рівнем захисту, як і раніше, є найефективнішим і доступним захистом від зараження.

носіння масок перетворюється на справжні тортури

Але що робити, якщо носіння масок перетворюється на справжні тортури?

І справа не в протесті проти обмеження свободи.

Психологи відзначають, що з початку введення карантинних заходів через пандемію не тільки літні, але й люди більш молодого віку почали скаржитися на те, що носіння масок викликає у них дискомфорт, почуття тривоги, а в деяких випадках і справжні панічні атаки.

Причини такої реакції організму можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

Почнемо з перших.

Дискомфорт може виникнути через неврологічну реакцію на дотик до обличчя більш гарячого повітря. Ці відчуття людина може сприймати як утруднене дихання. Коли ми прикриваємо рот, здається, що стало тепліше, і тіло намагається повернути комфортну температуру. Для цього ми починаємо дихати швидше. Однак, чим швидше ми дихаємо, тим спекотніше стає - таке собі замкнене коло.

До психологічних причин можна віднести той факт, що носіння маски нагадує про тривожні обставини, в яких ми живемо, і це теж може схвилювати нас і змусити частіше дихати. Ми відчуваємо занепокоєння, коли навколо виникає невизначеність. Тож те, що, надягаючи маску, ви відчуваєте тривогу, є природною реакцією нашого організму на ситуацію.

носіння масок перетворюється на справжні тортури

Ще однією - і важливою - причиною відчуття тривоги психологи називають блокування каналів невербального спілкування або міміки обличчя, завдяки яким ми вибудовуємо комунікацію з навколишнім світом.
Як правило різке відторгнення до маскам відчувають люди, які пережили травму в минулому, схильні до підвищеної тривожності в повсякденному житті, а також страждають на клаустрофобію.

Наша нервова система регулюється невербальними каналами спілкування, які ми отримуємо з оточуючого середовища. Якщо вам хтось посміхається, ваша нервова система заспокоюється, а ви розслабляєтеся і настроюєтеся на позитив. Якщо ж, виходячи на вулицю чи перебуваючи в магазині, ви не бачите виразів обличчя людей і тих сигналів, що ними посилаються, ваша нервова система може автоматично перейти в режим "бий, біжи або замри" та почати мобілізовуватись для усунення загрози. Звідси і відчуття небезпеки.

COVID 3.0

Тож як впоратися з тривогою через носіння маски?

  • Знайти або придумати інші невербальні сигнали, наприклад, вітання рукою
  • Активувати органи чуття: увімкнути приємну музику в навушниках, зробити глибокий вдих, сконцентрувати погляд на чомусь цікавому.
  • Вибрати зручну яскраву і веселу маску (але не забувайте при цьому про необхідний для маски рівень захисту).
  • Зняти маску, коли відчуваєте дискомфорт, відійшовши в безпечне місце.
  • Зрозуміти і перестати засуджувати оточуючих без масок.

Психологи також закликають спробувати раціоналізувати емоції, які ви відчуваєте, подумки проговорити їх у себе в голові і зрозуміти, що в подібних реакціях немає нічого ненормального.
Але найголовніше - в масці або без, доброта і увага по відношенню як до оточуючих, так і до себе, здатні змусити нас відчути себе в більшій безпеці в такому небезпечному і непередбачуваному світі, яким ми бачимо його зараз.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

За матеріалами мережі Інтернет.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Може бути цікаво

Стаття як працює ТАС-Лікар?
Страхові виплати
1
81
Як працює програма “ТАС-Лікар”?
Ми продовжуємо розповідати вам реальні історії наших виплат – і цього разу пропонуємо розібрати цікавий кейс за програмою “ТАС-Лікар”. Наше знайомство з Клієнтом відбулося в січні 2021 року, коли 56-річний чоловік оформив для себе програму “Доктор ТАС” (так називався попередник “ТАС-Лікаря”). Влітку того ж року в чоловіка був діагностований рак кишківника і ми взялися за […]
Читати далі
Стаття Як оплатити страховку ТАС Лайф через монобанк
Спеціальні рубрики
12
173
А страховку TAS Life оплатити mono?
Ваша улюблена страхова компанія та її фанТАСтичний партнер – monobank – придумали, як зробити життя наших спільних Клієнтів більш комфортним! Відтепер у вас є можливість сплачувати страхові внески за будь-яким договором TAS Life через улюблений додаток mono. Та про все по порядку! Що саме змінилось? Раніше наші Клієнти могли сплатити внески: на сторінці “Оплата” на […]
Читати далі
Стаття ТАС-Пенсія
Все про пенсію
2
625
Рекордна виплата за програмою “ТАС-Пенсія”
В цю середу ми зробили виплату за програмою “ТАС-Пенсія” і наразі це наша найбільша виплата з початку року. Але не тільки через велику суму ми вирішили розповісти вам про цей кейс. А ще й тому, що він гарно ілюструє, як працюють пенсійні страхові продукти.   В 2019 році до нас звернулась 70-річна Клієнтка із бажанням […]
Читати далі
Стаття страхова компанія John Hancock
Спеціальні рубрики
5
301
7 запитань до компанії John Hancock
Всесвітньо-відома американська страхова компанія John Hancock, що є засновницею нашого партнера – страхового пулу IGP, зібрала на своєму сайті найбільш часті запитання, на які їм доводилось відповідати протягом своєї роботи. Впевнені, багатьом нашим читачам також буде цікаво дізнатись на них відповідь. Також ми додали від себе корисні підказки, що допоможуть зорієнтуватись в страхових продуктах та […]
Читати далі
Стаття Елізабет Голмс
Спеціальні рубрики
8
169
Theranos: Від революції в медицині до краху афери
Якщо ви вперше чуєте ім’я Елізабет Голмс чи назву її компанії Theranos – сідайте зручніше, бо це одна з найцікавіших історій злету та падіння за останні десятиліття.   Злет… Американка Елізабет Голмс вже від народження отримала величезний бонус для вдалого старту в житті. Народилась у Вашингтоні в заможній та впливовій родині – її батько був […]
Читати далі
Стаття Рамка фінансовий хомпетентностей для 10-12 класів
Для батьків
15
209
Рамка фінансових компетентностей для дітей 16-18 років
Це останній розділ, присвячений Рамці фінансових компетентностей для дітей та молоді. Перші три можна передивитись за цими посиланнями: Дошкільнята Діти 6-10 років Підлітки 11-15 років А цього разу мова піде про її найстаршу вікову групу – учнів 10-12 класів. Тут ми пропонуємо зупинитись на такому понятті, як профільна середня освіта. Адже саме так, згідно нового […]
Читати далі
Стаття Як працює страхування життя
Для батьків
1
381
Як працює страхування життя – або “подарунок з відстрочкою”
Вчора ми здійснили одну цікаву виплату, а вже сьогодні – розповідаємо про це в нашому блозі. Цікава вона тим, що на її прикладі можна показати, як в страхуванні життя працюють одразу декілька факторів. Отже, все почалось у 2014 році, коли мешканка Кривого Рогу застрахувала свою 11-річну дочку 27 лютого, прям у день її народження, зробивши […]
Читати далі
Стаття Рамка фінансових компетентностей для дітей 11-15 років
Для батьків
13
230
Рамка фінансових компетентностей для дітей 11-15 років
Це передостанній блог з серії, яка висвітлює зміст Рамки фінансових компетентностей дітей та молоді, що була нещодавно розроблена та запропонована Робочою групою, до складу якої увійшли МОН, НБУ, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інші. Першу частину, яка присвячувалась Рамці фінансових компетентностей дошкільнят, можна подивитись за цим посиланням, а другу, про учнів 1-4 класів – […]
Читати далі
Стаття Як зробити щасливу маму
Для батьків
3
293
Як зробити щасливу маму?
В інтернеті ходить мем «пішла робити щасливу маму». Не було б так смішно, якби не було так правдиво. Адже насправді емоційний стан мами впливає на всю родину. Згадайте, якщо у вас гарний настрій, то і погану оцінку в школі ви сприймете як «нічого страшного», розкидані речі злять, але не такою мірою, що ви готові їх […]
Читати далі
Стаття
Для батьків
11
283
Рамка фінансових компетентностей для дітей 6-10 років
В цьому блозі ми продовжуємо знайомити вас із переліком навичок та вмінь для дітей та молоді України, яку запропонувала Міжвідомча робоча група у складі фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку. Першу частину, яка присвячувалась Рамці фінансових компетентностей дошкільнят, […]
Читати далі