Анастасія Ведишева

COVID 3.0

26.03.2021 157
Новий штам коронавірусу вперше був виявлений у Великобританії у вересні 2020 року і сьогодні його зафіксовано вже в 25 європейських країнах, включно з нашою.
Саме цей “британський” штам називають причиною третьої хвилі пандемії, що накрила зараз Україну, а також причиною все більшої кількості повторного інфікування.

Що ж відомо про “британський” штам і чим він небезпечний?

Від свого попередника він відрізняється змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження у клітині та реактивність імунної системи людини. Також вчені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти.

В Україні “британець” був виявлений відносно нещодавно – на початку березня. Та, за спостереженням лікарів, що наочно відслідковували прояви симптомів у хворих, вже можно виділити наступні зміни:

Коронавірус тепер протікає складніше у людей віком біля 35 років. Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка.

Пацієнти все рідше скаржаться на втрату смаку і нюху, однак тепер їх більше турбує головний біль, запалення очей, кон’юнктивіт, біль у горлі та нежить.

Новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки людей у ​​віці до 20 років, як це вважалося раніше.

У випадках протікання хвороби у дітей відзначається втома, біль в животі та горлі, багато хто з них стають замкнутими, збільшується кількість істерик і плачу. На головний біль скаржилися 53% інфікованих дітей. Майже у половини дітей, хворих на новий штам коронавіруса, підвищувалася температура до 37 градусів, а більш ніж у третини – пропав апетит.

Фармкомпанії і фахівці з питань охорони здоров’я стверджують, що вже існуючі вакцини від COVID-19 також є дієвими і проти нового штаму. Однак, про вакцини ми поговоримо в наступному нашому “медичному” блозі, бо це тема для окремої серйозної статті.

А зараз ще раз хочемо нагадати, що ретельне миття рук і носіння в громадських місцях масок з достатнім рівнем захисту, як і раніше, є найефективнішим і доступним захистом від зараження.

Але що робити, якщо носіння масок перетворюється на справжні тортури?

І справа не в протесті проти обмеження свободи.

Психологи відзначають, що з початку введення карантинних заходів через пандемію не тільки літні, але й люди більш молодого віку почали скаржитися на те, що носіння масок викликає у них дискомфорт, почуття тривоги, а в деяких випадках і справжні панічні атаки.

Причини такої реакції організму можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

Почнемо з перших.

Дискомфорт може виникнути через неврологічну реакцію на дотик до обличчя більш гарячого повітря. Ці відчуття людина може сприймати як утруднене дихання. Коли ми прикриваємо рот, здається, що стало тепліше, і тіло намагається повернути комфортну температуру. Для цього ми починаємо дихати швидше. Однак, чим швидше ми дихаємо, тим спекотніше стає – таке собі замкнене коло.

До психологічних причин можна віднести той факт, що носіння маски нагадує про тривожні обставини, в яких ми живемо, і це теж може схвилювати нас і змусити частіше дихати. Ми відчуваємо занепокоєння, коли навколо виникає невизначеність. Тож те, що, надягаючи маску, ви відчуваєте тривогу, є природною реакцією нашого організму на ситуацію.

Ще однією – і важливою – причиною відчуття тривоги психологи називають блокування каналів невербального спілкування або міміки обличчя, завдяки яким ми вибудовуємо комунікацію з навколишнім світом.
Як правило різке відторгнення до маскам відчувають люди, які пережили травму в минулому, схильні до підвищеної тривожності в повсякденному житті, а також страждають на клаустрофобію.

Наша нервова система регулюється невербальними каналами спілкування, які ми отримуємо з оточуючого середовища. Якщо вам хтось посміхається, ваша нервова система заспокоюється, а ви розслабляєтеся і настроюєтеся на позитив. Якщо ж, виходячи на вулицю чи перебуваючи в магазині, ви не бачите виразів обличчя людей і тих сигналів, що ними посилаються, ваша нервова система може автоматично перейти в режим “бий, біжи або замри” та почати мобілізовуватись для усунення загрози. Звідси і відчуття небезпеки.

Тож як впоратися з тривогою через носіння маски?
 • Знайти або придумати інші невербальні сигнали, наприклад, вітання рукою
 • Активувати органи чуття: увімкнути приємну музику в навушниках, зробити глибокий вдих, сконцентрувати погляд на чомусь цікавому.
 • Вибрати зручну яскраву і веселу маску (але не забувайте при цьому про необхідний для маски рівень захисту).
 • Зняти маску, коли відчуваєте дискомфорт, відійшовши в безпечне місце.
 • Зрозуміти і перестати засуджувати оточуючих без масок.

Психологи також закликають спробувати раціоналізувати емоції, які ви відчуваєте, подумки проговорити їх у себе в голові і зрозуміти, що в подібних реакціях немає нічого ненормального.
Але найголовніше – в масці або без, доброта і увага по відношенню як до оточуючих, так і до себе, здатні змусити нас відчути себе в більшій безпеці в такому небезпечному і непередбачуваному світі, яким ми бачимо його зараз.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

За матеріалами мережі Інтернет.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок
5 живучих міфів про здоров’я

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

23
Звідки беруться міфи про здоров’я? Усі ці “не сиди так близько до телевізора, зіпсуєш зір” та “одягайся тепліше, бо застудишся”? Частиною з них ми завдячуєм...
12 хв на читання 23
 • #Лайф-хак від ТАС
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
12 хв на читання
13.04.2021 Читати
12 способів уберегти себе від раку

Роман Бабич

Роман Бабич

61
"Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству." - це слова ще з ХІХ століття Миколи ...
4 хв на читання 61
 • #ДокторТАС
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
12.04.2021 Читати
Щастя за гроші не купиш?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

100
- Скажіть, Шура, чесно, скільки вам потрібно грошей для щастя? - запитав Остап. - Тільки підрахуйте все. - Сто рублів, - відповів Балаганов, з жалем відриваючи...
9 хв на читання 100
 • #Лайф-хак від ТАС
9 хв на читання
09.04.2021 Читати
Вакцинація – правда та міфи

Дарина Дмитрієвська

Дарина Дмитрієвська

118
Якби ви знали, що на тій вулиці, якою ви постійно ходите на роботу, на вас може впасти цеглина, а змінити маршрут чи примусити ЖЕК відреставрувати будівлю немож...
8 хв на читання 118
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
08.04.2021 Читати
Вхід в кабінет Клієнта
Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет