Анастасія Ведишева

COVID 3.0

26.03.2021 433
Новий штам коронавірусу вперше був виявлений у Великобританії у вересні 2020 року і сьогодні його зафіксовано вже в 25 європейських країнах, включно з нашою.
Саме цей “британський” штам називають причиною третьої хвилі пандемії, що накрила зараз Україну, а також причиною все більшої кількості повторного інфікування.

Що ж відомо про “британський” штам і чим він небезпечний?

Від свого попередника він відрізняється змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження у клітині та реактивність імунної системи людини. Також вчені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти.

В Україні “британець” був виявлений відносно нещодавно – на початку березня. Та, за спостереженням лікарів, що наочно відслідковували прояви симптомів у хворих, вже можно виділити наступні зміни:

Коронавірус тепер протікає складніше у людей віком біля 35 років. Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка.

Пацієнти все рідше скаржаться на втрату смаку і нюху, однак тепер їх більше турбує головний біль, запалення очей, кон’юнктивіт, біль у горлі та нежить.

Новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки людей у ​​віці до 20 років, як це вважалося раніше.

У випадках протікання хвороби у дітей відзначається втома, біль в животі та горлі, багато хто з них стають замкнутими, збільшується кількість істерик і плачу. На головний біль скаржилися 53% інфікованих дітей. Майже у половини дітей, хворих на новий штам коронавіруса, підвищувалася температура до 37 градусів, а більш ніж у третини – пропав апетит.

Фармкомпанії і фахівці з питань охорони здоров’я стверджують, що вже існуючі вакцини від COVID-19 також є дієвими і проти нового штаму. Однак, про вакцини ми поговоримо в наступному нашому “медичному” блозі, бо це тема для окремої серйозної статті.

А зараз ще раз хочемо нагадати, що ретельне миття рук і носіння в громадських місцях масок з достатнім рівнем захисту, як і раніше, є найефективнішим і доступним захистом від зараження.

Але що робити, якщо носіння масок перетворюється на справжні тортури?

І справа не в протесті проти обмеження свободи.

Психологи відзначають, що з початку введення карантинних заходів через пандемію не тільки літні, але й люди більш молодого віку почали скаржитися на те, що носіння масок викликає у них дискомфорт, почуття тривоги, а в деяких випадках і справжні панічні атаки.

Причини такої реакції організму можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

Почнемо з перших.

Дискомфорт може виникнути через неврологічну реакцію на дотик до обличчя більш гарячого повітря. Ці відчуття людина може сприймати як утруднене дихання. Коли ми прикриваємо рот, здається, що стало тепліше, і тіло намагається повернути комфортну температуру. Для цього ми починаємо дихати швидше. Однак, чим швидше ми дихаємо, тим спекотніше стає – таке собі замкнене коло.

До психологічних причин можна віднести той факт, що носіння маски нагадує про тривожні обставини, в яких ми живемо, і це теж може схвилювати нас і змусити частіше дихати. Ми відчуваємо занепокоєння, коли навколо виникає невизначеність. Тож те, що, надягаючи маску, ви відчуваєте тривогу, є природною реакцією нашого організму на ситуацію.

Ще однією – і важливою – причиною відчуття тривоги психологи називають блокування каналів невербального спілкування або міміки обличчя, завдяки яким ми вибудовуємо комунікацію з навколишнім світом.
Як правило різке відторгнення до маскам відчувають люди, які пережили травму в минулому, схильні до підвищеної тривожності в повсякденному житті, а також страждають на клаустрофобію.

Наша нервова система регулюється невербальними каналами спілкування, які ми отримуємо з оточуючого середовища. Якщо вам хтось посміхається, ваша нервова система заспокоюється, а ви розслабляєтеся і настроюєтеся на позитив. Якщо ж, виходячи на вулицю чи перебуваючи в магазині, ви не бачите виразів обличчя людей і тих сигналів, що ними посилаються, ваша нервова система може автоматично перейти в режим “бий, біжи або замри” та почати мобілізовуватись для усунення загрози. Звідси і відчуття небезпеки.

Тож як впоратися з тривогою через носіння маски?

 • Знайти або придумати інші невербальні сигнали, наприклад, вітання рукою
 • Активувати органи чуття: увімкнути приємну музику в навушниках, зробити глибокий вдих, сконцентрувати погляд на чомусь цікавому.
 • Вибрати зручну яскраву і веселу маску (але не забувайте при цьому про необхідний для маски рівень захисту).
 • Зняти маску, коли відчуваєте дискомфорт, відійшовши в безпечне місце.
 • Зрозуміти і перестати засуджувати оточуючих без масок.

Психологи також закликають спробувати раціоналізувати емоції, які ви відчуваєте, подумки проговорити їх у себе в голові і зрозуміти, що в подібних реакціях немає нічого ненормального.
Але найголовніше – в масці або без, доброта і увага по відношенню як до оточуючих, так і до себе, здатні змусити нас відчути себе в більшій безпеці в такому небезпечному і непередбачуваному світі, яким ми бачимо його зараз.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

За матеріалами мережі Інтернет.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Підсумки ІІ благодійного забігу “Біг Творить Добро”

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

49
16 жовтня відбувся другий офіційний благодійний забіг від вашої улюбленої страхової компанії TAS Life та Бігового клубу «Рука об руку». Цього разу забіг був пр...
23 хв на читання 49
 • #ЖиттяТАС
 • #ПартнериТАС
23 хв на читання
18.10.2021 Читати
Як сплачувати внески за Договором страхування?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

104
Щоб не потрапити в ситуацію, коли страховий захист не діє саме тоді, коли стає потрібен, дуже важливо сплачувати внески по Договору страхування вчасно ;) Сього...
3 хв на читання 104
 • #Лайф-хак від ТАС
 • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.10.2021 Читати
Благодійний забіг «Біг творить добро»: що потрібно знати перед стартом?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

93
Вже цієї суботи, 16 жовтня, відбудеться наш другий благодійний забіг. Ми зібрали найрозповсюдженіші запитання від вас та хочемо надати на них відповідь. Наг...
4 хв на читання 93
 • #ЖиттяТАС
 • #ПартнериТАС
4 хв на читання
13.10.2021 Читати
5 помилок, які варто уникати Фінансовим консультантам

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

164
Продавати страхування життя - ще той челлендж. І не тільки тому, що цей продукт - не київська перепічка, а розмови про необхідність страхового захисту не дуже ...
3 хв на читання 164
 • #ШколаТАС
3 хв на читання
12.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти