Анастасія Ведишева

COVID 3.0

26.03.2021 351
Новий штам коронавірусу вперше був виявлений у Великобританії у вересні 2020 року і сьогодні його зафіксовано вже в 25 європейських країнах, включно з нашою.
Саме цей “британський” штам називають причиною третьої хвилі пандемії, що накрила зараз Україну, а також причиною все більшої кількості повторного інфікування.

Що ж відомо про “британський” штам і чим він небезпечний?

Від свого попередника він відрізняється змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження у клітині та реактивність імунної системи людини. Також вчені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти.

В Україні “британець” був виявлений відносно нещодавно – на початку березня. Та, за спостереженням лікарів, що наочно відслідковували прояви симптомів у хворих, вже можно виділити наступні зміни:

Коронавірус тепер протікає складніше у людей віком біля 35 років. Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка.

Пацієнти все рідше скаржаться на втрату смаку і нюху, однак тепер їх більше турбує головний біль, запалення очей, кон’юнктивіт, біль у горлі та нежить.

Новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки людей у ​​віці до 20 років, як це вважалося раніше.

У випадках протікання хвороби у дітей відзначається втома, біль в животі та горлі, багато хто з них стають замкнутими, збільшується кількість істерик і плачу. На головний біль скаржилися 53% інфікованих дітей. Майже у половини дітей, хворих на новий штам коронавіруса, підвищувалася температура до 37 градусів, а більш ніж у третини – пропав апетит.

Фармкомпанії і фахівці з питань охорони здоров’я стверджують, що вже існуючі вакцини від COVID-19 також є дієвими і проти нового штаму. Однак, про вакцини ми поговоримо в наступному нашому “медичному” блозі, бо це тема для окремої серйозної статті.

А зараз ще раз хочемо нагадати, що ретельне миття рук і носіння в громадських місцях масок з достатнім рівнем захисту, як і раніше, є найефективнішим і доступним захистом від зараження.

Але що робити, якщо носіння масок перетворюється на справжні тортури?

І справа не в протесті проти обмеження свободи.

Психологи відзначають, що з початку введення карантинних заходів через пандемію не тільки літні, але й люди більш молодого віку почали скаржитися на те, що носіння масок викликає у них дискомфорт, почуття тривоги, а в деяких випадках і справжні панічні атаки.

Причини такої реакції організму можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

Почнемо з перших.

Дискомфорт може виникнути через неврологічну реакцію на дотик до обличчя більш гарячого повітря. Ці відчуття людина може сприймати як утруднене дихання. Коли ми прикриваємо рот, здається, що стало тепліше, і тіло намагається повернути комфортну температуру. Для цього ми починаємо дихати швидше. Однак, чим швидше ми дихаємо, тим спекотніше стає – таке собі замкнене коло.

До психологічних причин можна віднести той факт, що носіння маски нагадує про тривожні обставини, в яких ми живемо, і це теж може схвилювати нас і змусити частіше дихати. Ми відчуваємо занепокоєння, коли навколо виникає невизначеність. Тож те, що, надягаючи маску, ви відчуваєте тривогу, є природною реакцією нашого організму на ситуацію.

Ще однією – і важливою – причиною відчуття тривоги психологи називають блокування каналів невербального спілкування або міміки обличчя, завдяки яким ми вибудовуємо комунікацію з навколишнім світом.
Як правило різке відторгнення до маскам відчувають люди, які пережили травму в минулому, схильні до підвищеної тривожності в повсякденному житті, а також страждають на клаустрофобію.

Наша нервова система регулюється невербальними каналами спілкування, які ми отримуємо з оточуючого середовища. Якщо вам хтось посміхається, ваша нервова система заспокоюється, а ви розслабляєтеся і настроюєтеся на позитив. Якщо ж, виходячи на вулицю чи перебуваючи в магазині, ви не бачите виразів обличчя людей і тих сигналів, що ними посилаються, ваша нервова система може автоматично перейти в режим “бий, біжи або замри” та почати мобілізовуватись для усунення загрози. Звідси і відчуття небезпеки.

Тож як впоратися з тривогою через носіння маски?

  • Знайти або придумати інші невербальні сигнали, наприклад, вітання рукою
  • Активувати органи чуття: увімкнути приємну музику в навушниках, зробити глибокий вдих, сконцентрувати погляд на чомусь цікавому.
  • Вибрати зручну яскраву і веселу маску (але не забувайте при цьому про необхідний для маски рівень захисту).
  • Зняти маску, коли відчуваєте дискомфорт, відійшовши в безпечне місце.
  • Зрозуміти і перестати засуджувати оточуючих без масок.

Психологи також закликають спробувати раціоналізувати емоції, які ви відчуваєте, подумки проговорити їх у себе в голові і зрозуміти, що в подібних реакціях немає нічого ненормального.
Але найголовніше – в масці або без, доброта і увага по відношенню як до оточуючих, так і до себе, здатні змусити нас відчути себе в більшій безпеці в такому небезпечному і непередбачуваному світі, яким ми бачимо його зараз.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

За матеріалами мережі Інтернет.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

5 простих кроків до дорослого життя

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

35
Кажуть, коли вперше розумієш, що гіркий шоколад - смачний, оливки - ще смачніші, а сир з пліснявою - то взагалі феєрія, все, шляху назад немає - ти остаточно ст...
2 хв на читання 35
  • #Лайф-хак від ТАС
2 хв на читання
27.07.2021 Читати
Чи є можливість заробити більше 5% річних у доларах?

Ярослав Панченко

Ярослав Панченко

116
У першій частині статті ми розглянули можливості заробітку на заощадженнях у доларах США. Депозит у банку, державні облігації, і нарешті, ТАС-Інвест валютний –...
116
  • #ШколаТАС
26.07.2021 Читати
Як відрізнити меланому від родимки та врятувати життя?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

223
У різні часи люди по-різному відносилися до родимок. В середньовіччя за «мітку диявола» могли спалити на вогнищі, оголосивши відьмою, а ось, наприклад, при дво...
223
  • #ДокторТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
23.07.2021 Читати
Про аспірин

Іван Дмитрик

Іван Дмитрик

98
Як це часто буває, назва статті майже немає жодного відношення до самого її вмісту. Якось воно так пишеться та й пишеться... Думав спочатку написати про «втори...
98
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
22.07.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти