В першій частині блогу про свідоме споживання ми розібрали дві сфери життя – та – на які людству вже давно варто подивитись під іншим кутом – кутом гуманного та дбайливого ставлення до світових ресурсів. Сьогодні ж пропонуємо зануритись глибше у цей світогляд та відкрити для себе цілий перелік дрібних (на перший погляд) змін на краще, що можуть врятувати планету. Адже ефект метелика ще ніхто не відміняв 😉
1. Ви можете не сумніваючись відповісти на питання –
. Якщо ви до останнього сумніваєтесь, чи воно вам треба, ви краще відмовитесь від покупки, аніж будете керуватись міркуванням «нехай лежить, потім коли-небудь стане в нагоді».2. Придбана вами річ буде приносити позитивні емоції довгий час, а
. Людина, добре це чи погано, емоційна істота, і часто її дії не є раціональними. Мила статуетка або затишна подушка можуть порадувати вас прямо зараз, а в подальшому просто займати місце в квартирі, або невиправдано швидко відправитися на смітник. Не ведіться на настирливу рекламу, чужу думку, або усталені стереотипи.3. Крім емоцій (ми вже говорили, що людина емоційна?) ви не забуваєте про
. Уважно читаєте склад і все, що написано дрібним шрифтом, якщо це побутова хімія, продукти, косметика. Якщо це інтер’єрна річ, задумуєтеся про те, що буде з нею, коли вона вам набридне. Чи зможете ви утилізувати її або переробити? Чи не зашкодить це навколишньому світу?4. Ви завжди пам’ятаєте, що
, а відмінна впізнаваність дорівнює високій ціні. І далеко не завжди те саме співвідношення “ціна-якість” є виправданим.
На приклад, за цим посиланням можна дізнатись, яка косметика . На щастя, все більше якісних марок переходять на гуманні способи перевірки якості. (Якщо ви раніше не цікавились проблемою тестування на тваринах та маєте міцні нерви, ось тут можна отримати необхідні знання).
. Часто така поведінка характерна для людей, що мають багато джерел доходу (часто несистематизованих) і багато дрібних витрат.
Небезпечні дві крайності: насаджені кліше, що (особливо характерно для людей старшого віку), або дзеркальні – « ». Звідси неусвідомлене придбання продуктів по акції, навіть якщо вони не дуже потрібні, покупки за програмами і тому подібні. На жаль, найчастіше ви витрачаєте більше грошей і ці «безкоштовні» речі просто займають місце.
. Багато хто намагається позбутися стресу, «заїдаючи» його або вживаючи алкоголь, а для когось такою «віддушиною» стають численні походи в супермаркет.
А чи любите ви свою роботу? Питаємо не просто так, адже дослідження соціологів показали: . Повертаємося до попереднього пункту: бездумний шопінг не врятує від душевних переживань і зможе лиш тимчасово підняти настрій. Є чудова показова фраза: . Якраз у другому випадку ви рятуєтеся від дискомфорту за допомогою необдуманих покупок.
Бачите? Усвідомлене споживання абсолютно не має нічого спільного з аскетизмом або способом життя ченця у монастирі. Вам не доведеться відмовлятися від улюблених продуктів або повністю міняти побут.
Робіть покупки самостійно, не піддаючись на яскраві настирливі банери або рекламу, що лунає з динаміків.
Якщо головна мета споживання – це отримання задоволення, то, можливо, варто подумати,
Перш за все, потрібно зрозуміти, що свідоме споживання – це не мінімалізм життєвих потреб, аскетизм і відмова від задоволень. Навпаки.
Візьміть на себе відповідальність перед планетою і суспільством при виборі речей, послуг, продуктів, а через деякий час ви з подивом зрозумієте, що заробітної плати стало вистачати абсолютно на все, що вам дійсно необхідно!
Їх не транспортують літаками, отже, не забруднюється повітря. Імпортовані продукти не є органічними, а їх виробництво завдає величезної шкоди грунту. Яскравий приклад – авокадо, найкращий друг майже всіх фітнес-гуру та інстаграмних красунь. Що не так з цим суперфудом – можна дізнатись тут.
У Північному Льодовитому океані плаває
! Вдумайтеся в цю цифру! А в Тихому океані є ділянки зі сміттям, розмір яких можна порівняти з розміром невеликої країни. Пластик повністю розкладається більше років. При нинішніх темпах виробництва, Земля повністю покриється ним ще до того, як разложаться «перші партії викидів». Крім того, виробництво пластика саме по собі надзвичайно шкідливо для навколишнього середовища. Купіть собі багаторазову пляшку для води і красиву екоторбу для покупок. Не робіть свій внесок у забруднення планети!(Гарні новини для чоловіків ))) Ви здивуєтеся, але вирощування квітів в промисловому виробництві шкодить грунту та споживає забагато водних ресурсів. І все лиш задля того, аби кілька днів помилуватися букетиком у вазочці.
Це непотрібне сміття. Беріть приклад з японців: вони завертають подарунки у “
Також у більшості з нас вдома зберігається пакет з пакетами, найчастіше маленьких целофанових, але іноді і подарункових. Чомусь іноді нам соромно класти подарунок у пакет, в якому колись піднесли подарунок нам. Але якщо задуматися, що тут такого? Звичайно, ми не пропонуємо повертати пакет на день народження того, від кого ви його колись отримали )) Хоча бувають випадки, коли друзі домовляються і як естафетну паличку передають один одному один і той же пакет – створюють свою традицію.
Фудшерінг, «
» – це система, яку винайшли дбайливі німці. Це рух, спрямований на порятунок свіжої їжі, яку необхідно утилізувати на вимогу закону. Головна мета фудшерінга – максимально скоротити викид харчових продуктів. Їжу можна забрати собі, подарувати друзям, або, що ще благородніше, роздати малозабезпеченим людям. Якщо ви збираєтеся йти в гості, домовтеся про те, що кожен приготує заздалегідь.Запитайте себе: чи користуєтеся ви тими знаннями, які маєте? Можливо, не варто йти ще на один тренінг з мистецтва спілкування, якщо прийоми і рекомендації попереднього ви не використовуєте.
Чи часто ви користуєтеся хлібопічкою? Якщо всього пару разів на рік, то, можливо, купувати її не має сенсу. Краще позичити у знайомої або родички, коли захочеться пригостити близьких смачним хлібом. До речі, за цю послугу можна також «розплатитися» бартером: надати послугу або дати покористуватися річчю, яка є у вас.
У вас скоро день народження, і ви впевнені, що свекруха або подруга знову подарують марні дрібнички, які будуть роками припадати пилом у вас на поличці? Не соромтеся створювати
та ознайомлювати із ним близьких. Так ви позбавите свій будинок від непотрібних речей, а оточуючих – від головного болю “що дарувати?”.Не нехтуйте товарами, які не програють в якості, але виглядають трохи гірше за інші: несиметричними і «некрасивими» фруктами, упаковками з надірваною етикеткою. Саме ці продукти в першу чергу будуть викинуті супермаркетом.
Можливо, ви зустрічали в наших супермаркетах акцію на підтримку самотніх бананів із закликом купувати ті з них, що були відірвані від зв’язки – щоб їм не було самотньо. Адже такі фрукти нічим не відрізняються від інших, а за статистикою покупці рідко беруть поодинокі банани і вони просто згнивають.
Навчіться обмінюватися речами та звільняти місце в житті для нового і корисного.
Віддайте вже ту блузку, що другий рік висить у шафі подрузі або знайомій. Не пам’ятаєте, коли останній раз вмикали телевізор? Подаруйте його бабусі або відвезіть тітці на дачу. Беріть участь в крос-букінгу та благодійних ярмарках.
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –