Анастасія Ведишева

5 простих кроків до дорослого життя

27.07.2021 324

Кажуть, коли вперше розумієш, що гіркий шоколад – смачний, оливки – ще смачніші, а сир з пліснявою – то взагалі феєрія, все, шляху назад немає – ти остаточно став дорослим 🙂

Однак, жарти жартами, а в реальності все дещо складніше. Дорослу і психологічно сформовану людину визначають не кулінарні смаки, не сімейний стан, не можливість засинати без улюбленого ведмедика і навіть не дата народження в паспорті.

А що ж саме?

Якщо трохи поміркувати, то відповідь буде очевидною:

“Доросла людина – це та, яка несе відповідальність за життя, здоров’я та майбутнє не лише самого себе, а й своїх близьких”

На ділі це може проявлятись в п’яти наступних кроках:

1. Ти відвідуєш Фінансового консультанта.

Фінансовий консультант – це фахівець, задача якого допомогти вам досягнути ваших фінансових цілей. В цьому блозі ми вже розповідали, кому поради фінансового консультанта будуть корисними, а кому – просто необхідними.
На жаль, через загальний низький рівень фінансової культури, переважна більшість українців, особливо молоді, переконана, що звертатися до фін. консультанта є сенс, якщо твоє прізвище Безос, або, хоча б, Коломойський.

Однак це дуже далеко від істини і на Заході, на який ми намагаємось рівнятись, онлайн-консультації із фахівцем у фінансах беруть навіть студенти, щоб оптимізувати свої витрати та якнайшвидше погасити кредити на навчання, або ж сплачувати оренду за житло, не влізаючи в борги.

2. Ти складаєш заповіт

Ще один пункт в нашій уяві, який належить виконувати чи не на смертному одрі, та й то лише якщо твоє прізвище… ну, ви зрозуміли ))
В молодому віці не дуже розумієш, навіщо той заповіт, особливо, якщо в переліку спадщини ані фамільних коштовностей, ані маєтків. Мовляв, ось зароблю капітал, куплю квартиру і ось тоді.. можливо…

Однак, як казав класик: “…людина смертна, але це було б ще півбіди. Погано те, що інколи вона раптово смертна, ось у чому штука!

Якщо вам вже є 18, то ви маєте повне право заповідати будь-яке своє майно та предмети домашнього вжитку:
– одному або кільком людям (причому, будь-яким за вашою волею, в тому числі й тим, які не входять до кола ваших спадкоємців за законом);
– державним, кооперативним, благодійним та громадським організаціям.

А ще завдяки заповіту можна, навпаки, позбавити права спадкоємства одного, кількох або всіх спадкоємців за законом.

До речі, змінити заповіт, доповнити його, або взагалі скасувати можна в будь-який час.
Щодо вартості, то державне мито за оформлення заповіту у державного нотаріуса становить всього 0,05 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А ось вартість оформлення у приватного нотаріуса визначається ним самим.

3. Ти укладаєш поліс страхування життя

Неочікуваний пункт, еге ж? 😉
Однак, якщо ви плануєте чи щойно зробили такі дорослі кроки в житті, як створення родини, народження дітей чи купівля власного житла, саме поліс страхування життя та здоров’я допоможе вам не прокручувати в голові важкі думки із серії “А що буде із моїми близькими, якщо зі мною щось трапиться?

І ми зараз не лише про найгірший сценарій – в наш час навіть більш-менш серйозна хвороба може вибити грунт з-під ніг, тоді як, за наявності страхового покриття, витрати на лікування лягуть на плечі страхової компанії.

І тут ми не можемо не згадати нашу програму “Доктор ТАС”, яка націлена саме на фінансовий захист Клієнтів у випадку критичних захворювань.

До речі, у виборі оптимальної для вас програми страхування і суми страхових внесків, які не обтяжуть ваш бюджет, також допоможе Фінансовий консультант 😉

4. Ти виділяєш частину коштів на благодійність.

Що може вважатись більшою квінтесенцією ДОРОСЛОСТІ, ніж здатність так розпоряджатися своїми доходами, щоб була можливість віддавати якусь їх частину тим, хто потребує допомоги, або ж підтримувати добру справу?!

Бути небайдужим та допомагати нужденим – дуже важлива частина соціального життя, якою у нас, знову ж таки, часто нехтують.

До речі, незайвим буде сказати, що допомогти можна не лише грошима, а й власним часом, руками, навичками або ж речами.

Головне, що хотілося б тут порадити – переконайтесь, що ваші гроші точно підуть за призначенням, а не в карман до шахраїв. Ось кілька порад, як це зробити:

  • найкраще вибирати для благодійності великі, перевірені фонди, які відкрито, щомісяця або хоча б щоквартально, публікують свою звітність. Легальність благодійного фонду можна перевірити на сайті Міністерства юстиції України. Потрібно ввести назву фонду і отримати інформацію про організаційно-правову форму, імена засновників, місце реєстрації та інше;
  • можна перераховувати кошти особисто людині, яка цього потребує, або його родичам. Правда такий варіант варто вибирати в тому випадку, якщо ви впевнені в цій людині, а не просто випадково натрапили на пост про допомогу в інтернеті;
  • не соромтеся задавати питання, просити у посередників і фондів, які збирають гроші, підтверджуючі документи, фотографії, контакти. Наприклад, якщо вам розповідають, що чоловік проходить лікування в лікарні, можна зателефонувати туди та упевнитися, чи існує такий пацієнт і т.д.

Ось перелік благодійних фондів та організацій, з якими співпрацює та допомагає наша Компанія. Долучайтесь і ви! 😉

Благодійний фонд “Таблеточки”
Біговий клуб для діток із ДЦП “Рука об Руку”
Благодійна організація “Арт-Поміч”

Допомогти ж братам нашим меншим можна, підтримавши фінансово притулки для тварин (найбільший в Україні це Сіріус), або ж організації, що допомагають тваринам в скрутних ситуаціях, наприклад, Команда Порятунку Тварин.

5. Ти позбуваєшся шкідливих звичок

Якщо мова не йде про невеличкі guilty pleasures на кшталт щонедільного походу в Макдональдс за чізбургер меню, шкідливі звички не лише – як правило – витягують з нас гроші, а й шкодять здоров’ю, знижують загальний рівень життя, роблять нас залежними – і це повна лажа…

А що робить психічно доросла людина, розуміючи, що в її житті присутній подібний крадій здоров’я, грошей та емоцій? Ні, не намагається з ним потоваришувати і заспокоїти себе мантрою “Усі ми недосконалі!”
Вона намагається позбутися шкідливих звичок та замінити їх на корисні.

Адже, як ми пам’ятаємо, доросла людина – це та, що дбає про власне здоров’я та своє майбутнє 😉

Як позбутися шкідливих звичок ми вже писали в цьому блозі, обов’язково почитайте!

 

Бути зрілою людиною – не дорівнює перетворитися на нудного діда чи бабцю (незалежно від віку), в житті яких немає місця дурницям, веселощам чи авантюрам.
Проте дорослий світогляд та поведінка дозволяє стати ще кращими батьками, подружжям, друзями та взагалі – членами суспільства, поряд з якими надійно, спокійно та безпечно.

 

За матеріалами статті “How to Be an Adult in 7 Simple Steps”

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти