Освіта дитини: коли і як починати її планувати

Освіта - ключ для відкриття золотих воріт волі.

Джордж Вашингтон

«Вітаємо, у вас буде дитина!» - Цю заповітну фразу чули колись усі щасливі батьки. Наступна радісна фраза - «У вас народилася дівчинка!» А що ж далі? А далі безсонні ночі, перший зубчик, перше слово, перший крок, вибір дитячого садка, купівля велосипеду, друзі в пісочниці ...

З самого раннього дитинства Ви помічаєте у своєї дитини ті чи інші навики, таланти, які прагнете розвивати і заохочувати. Напевно, Ви говорили з ними про те, ким діти хочуть стати в майбутньому: музикантом, банкіром, лікарем, дизайнером... Проходить ще кілька років, і вже не стоїть гострим кутом питання, яку професію обере Ваша дитина. Тепер уже у Вас «головний біль», як же забезпечити гідну освіту затребуваної дитиною професії в хорошому навчальному закладі? Звичайно ж, існує державне забезпечення, але гарантії щодо вступу немає... А може ваша дитина вибере незвичайну професію або мріє навчатись за кордоном? І ви гарячково ламаєте собі голову, де ж взяти необхідну суму...

А тепер давайте повернемося на 10-15 років назад, коли ваш пустотливий малюк безтурботно бігає слідом за повітряним змієм. І Ви, як відповідальні батьки, вже в той час подбали про те, щоб забезпечити дитині гарну освіту. Щоб у нього була така професія, яка дійсно «до душі», а не «по кишені». А якщо враховувати рівень інфляції та зростання цін? Страшно навіть уявити 10-річну різницю в ціні на навчання! До того ж, Ви не можете спрогнозувати, що може трапитися з Вами протягом майбутніх років, чи зможете Ви бути працездатними, здоровими, отримувати достатній рівень доходу, щоб без проблем оплатити 5 років навчання в самому бажаному ВУЗі Вашої дитини.

Отже, задуматися про майбутнє своєї крихітки потрібно ще з раннього віку. І не просто задуматися, а почати приймати конкретні рішення та діяти. У Вас є мета - забезпечити своєму чаду цінну професію. По-перше, чим раніше Ви почнете відкладати, тим менше навантаження «звалиться» на Ваші плечі, і тим більшу суму Ви зможете накопичити.

По-друге, освіта власної крихітки - це перспектива, основа і «щасливий квиток» у доросле життя. Адже освічена людина зможе стати успішною незалежно від області, в якій він вирішив себе реалізувати. Тому ризикувати майбутнім дитини не можна. І Ви, як батьки, повинні знайти такі шляхи накопичення, в яких будете впевнені навіть не на 100%, на всі 200%.

По-третє, гроші з часом знецінюються. До слова, рівень інфляції в 2014 році склав 34%, керівництво деяких ВНЗ збирається переглянути ціни на навчання і підвищити їх від 10% і вище, і така динаміка зберігається щорічно. Значить, Вам теж потрібно думати про щорічний перегляд мінімальної суми, яку Ви плануєте відкладати на навчання майбутнього доктора наук. По-четверте, Ваші діти - це тільки Ваші діти, і ніхто про них не зможе так подбати, як робите це Ви. Але ні в кого з Вас немає впевненості, що Ви стабільно будете відкладати визначену суму. В силу усіляких обставин (хвороби, непередбачених витрат, втрати роботи, нещасних випадків тощо) в якийсь момент Ви тимчасово призупините, а то й зовсім припините відкладати дитині на освіту. По-п’яте, відсутність у ваших руках «живих грошей», а інвестування їх у надійні фінансові інститути позбавить Вас від спокуси скористатися ними не за призначенням. Таким чином, ви зможете домогтися бажаного результату. Отримати необхідну суму в той момент, коли це потрібно вашій дитині.

За рейтингами ВНЗ України в 2014 році, щоб забезпечити вашому чаду 5 років навчання, вам доведеться вкласти досить кругленьку суму, близько 100 000 грн. І це тільки за навчання, не беручи до уваги всі супутні витрати. А якщо Ваша дитина захоче отримати освіту в одному із закордонних ВНЗ, то ваші витрати зростуть у кілька десятків разів. Зараз кожен з батьків може відстежити вартість навчання в омріяному ВУЗі. І зробити відповідні розрахунки, скільки йому необхідно відкладати і коли починати це робити.

Дати дитині хорошу «путівку в життя» - це, як не кажіть, а все ж обов'язок батьків. Так що, дорогі тата й мами, якщо Ви ще не на вірному шляху до успішного життя своєї дитини, гарненько оцініть свої сили і можливості та почніть планувати її майбутнє вже сьогодні. А якщо Вашому вундеркіндові шалено пощастить, і він позбавить Вас від тягаря оплачувати його навчання, Ви з легкістю зможете вкласти накопичені кошти в нерухомість для нього або на розвиток власного бізнесу або ще на щось. Як то кажуть, були б гроші, а ідеї, куди їх витратити, завжди знайдуться.

Дитячі накопичувальні програми, які розробила СК «ТАС» для батьків, бабусь і дідусів, хрещених, можуть дозволити не лише накопичити необхідну суму, а й фінансово захистити здоров'я дитини, Страхувальника, батьків. «ТАС-Юніор» або «ТАС-Кідс» - реальна можливість відкрити вікно в успішне майбутнє Вашого малюка.

Подробиці читайте тут