Наталія Стихальська

Які книги з фінансової грамотності почитати дітям?

05.01.2022 1363

Дуже часто чуємо це запитання під час вебінарів для батьків, які ми проводимо в рамках нашого проєкту з фінансової грамотності для дітей. Батьки цікавляться цим не лише для власних дітей, а й для себе. Це й не дивно, враховуючи що більшість з нас в дитинстві не отримала необхідний базис знань – тож ми можемо бути всі дуже освічені, але при цьому , на жаль, фінансово безграмотними.
Тому поновити у пам’яті базову основу та закласти правильний фундамент рекомендуємо прямо сьогодні, не відкладаючи на потім. Для дорослих, до речі, є чудовий лайфхак – аудіокниги. Їх зручно слухати і під час пробіжки, занять спортом і під час виконання домашніх справ або прогулянки.

Ловіть підбірку базових книг – для діток та тих, хто вирішив розібратися для себе із фінансовою грамотністю.
Приємного читання!

 

бібліотека фінансової грамотності

ТОП-5 книг з фінансової грамотності для новачків

Для початку пропонуємо батькам підбірку книг, яка допоможе підвищити їх власний рівень фінансової грамотності. Почніть з книг, які стали класикою фінансової літератури.

 

📚 Джордж Клейсон «Найбагатший чоловік у Вавилоні».

Ця книга, написана ще в 1926 році, не втрачає актуальності і сьогодні, вважається однією із перших книг з фінансової грамотності. В книзі розповідається про давніх вавилонян, які перетворили своє місто на найбагатше у світі. Завдяки цьому виданню ви дізнаєтесь, як правильно вкладати кошти, заощаджувати та загалом управляти фінансами.

📚 Роберт Т.Кійосакі «Багатий тато, бідний тато».

Ще одна книга, яка стала класикою у фінансовій літературі. Вона надихнула багатьох людей на відкриття власного бізнесу. У книзі порівнюється психологія та відношення до грошей бідних та багатих людей. Це ефективне практичне керівництво, майстер-клас з управління грошима, який точно змінить ваше життя.

📚 Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи».

На думку автора книги, завдяки правильній життєвій та фінансовій позиції всі можуть досягнути фінансового добробуту та відчутно підвищити рівень життя. Бодо Шефер ділиться інформацією про ефективні методи поводження з грошима та супроводжує читача на шляху до фінансової свободи.

📚 Наполеон Гілл «Думай та багатій».

Ця книга написана у часи Великої Депресії та стала класикою мотиваційної літератури. Про важливість позитивного мислення, зв’язок між реальністю та нашими думками, вихід із депресивного стану, здобуття грошового мислення – ось про що книга Н.Гілла.

📚 Т. Гарв Екер «Думай як мільйонер».

Можна прочитати купу бізнес-літератури, відвідувати семінари з фінансової грамотності, навіть закінчити якісь курси, проте так і не стати багатим. Саме про це йдеться у книзі «Думай як мільйонер». Аспект фінансового добробуту тут розглядається з психологічної точки зору та так званого «правильного» мислення, яке відрізняє мільйонерів від звичайних людей.

 

бібліотека фінансової грамотності

ТОП-5 книг з фінансової грамотності для дітей та підлітків

Фінансове виховання дітей варто починати змалку. Чим раніше у дитини сформується правильне уявлення про гроші, тим успішнішими будуть її кроки до фінансового добробуту в майбутньому. На допомогу батькам у фінансовому вихованні стануть у нагоді такі книги:

 

📚 Бодо Шефер «Пес на ім’я Мані або абетка грошей».

Проста та доступна для розуміння книга для дітей, яка є must read і для дорослих. В книзі пес на ім’я Мані розповідає своїй власниці дівчинці Кірі закони грошей та основи фінансової грамотності, дає поради як грамотно розпоряджатися грошима та накопичити на свої мрії.
Рекомендований вік – від 10-12 років.

📚 Тетяна Попова «Чарівний банкомат. Дітям про економіку».

Ця книга про пригоди двох діток на острові, куди їх відправив чарівний банкомат. З книги діти дізнаються звідки беруться гроші, як люди заробляють гроші, навіщо планувати бюджет, що таке банк та кредит, а також виконають безліч цікавих завдань та загадок для формування економічного мислення.
Рекомендований вік – від 6 років.

📚 Гейл Карліц «Інвестор-початківець. Посібник із накопичення та інвестування для тямущих дітей».

Книга знайомить читачів з ключовими поняттями економіки та приділяє особливу увагу інвестуванню. Діти дізнаються як накопичувати та вкладати кошти, які способи існують для цього. В книзі розкриваються такі поняття як ощадні рахунки, акції, облігації тощо.
Рекомендований вік – від 8 років.

📚 Едді Рейнолдс «Фінанси для початківців».

Ця книга допоможе отримати корисні знання та розвине навички поводження з грошима у юних читачів. Через цікаві факти та історії з життя автори пояснюють, як можна заробити гроші, що таке кредити, інвестиції і в чому цінність грошей.
Рекомендований вік – від 8 років.

📚 Джері Бейлі «Твої гроші».

Книга розрахована на підлітків та розповідає про способи, як заробити гроші, знайомить з основними поняттями економіки та застерігає від боргів та кредитів.
Рекомендований вік – від 12-15 років.

 

Ось такі добірки у нас вийшли – будемо раді прочитати в коментарях ваші рекомендації, що ще цікавого про фінанси почитати дітям та дорослим!
Проте пам’ятайте, що ви можете прочитати ці та ще багато інших книг, але так і не почати наводити лад у своїх фінансах. А можете прочитати лише одну і кардинально змінити своє життя та свій підхід до грошей. Тому обов’язково впроваджуйте в життя те, що прочитали і ви побачите, як зміниться ваша підсвідомість по відношенню до грошей, а відповідно й рівень життя!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Альона
Альона
Підкажіть будь ласка де можна знайти рекомендовану вами книгу 📚 Гейл Карліц «Інвестор-початківець. Посібник із накопичення та інвестування для тямущих дітей» українською мовою - дуже хотіли б придбати

Альона

Підкажіть будь ласка де можна знайти рекомендовану вами книгу 📚 Гейл Карліц «Інвестор-початківець. Посібник із накопичення та інвестування для тямущих дітей» українською мовою – дуже хотіли б придбати

  life TAS
  life TAS
  Дякуємо за запитання, Альоно, але, на жаль, ми не володіємо такою інформацією (

  life TAS

  Дякуємо за запитання, Альоно, але, на жаль, ми не володіємо такою інформацією (

Альона Задорожна
Альона Задорожна
Дякую за статтю, шикарна підбірка, зберігаю.

Альона Задорожна

Дякую за статтю, шикарна підбірка, зберігаю.

  life TAS
  life TAS
  Альоно, дякуємо за Ваш відгук! Раді бути корисними!

  life TAS

  Альоно, дякуємо за Ваш відгук! Раді бути корисними!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
 • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти