Дарина Дубинка

Як отримати стипендію в іноземному університеті?

06.01.2022 841

Хто сьогодні не мріє про навчання дитини за кордоном? Все частіше батьки починають замислюватися над майбутньою освітою своєї крихітки заздалегідь: вивчають напрямки, накопичують кошти, адже здебільшого навчання платне. Багато хто замислюється над можливістю тримати стипендію. Чи існують такі варіанти та наскільки вони досяжні, ми дізналися з перших вуст – академічного радника та випускниці американського вишу.

Абітурієнти та студенти можуть випробувати свої сили в грантових програмах. Вони передбачають знижки, короткострокове безкоштовне навчання або стипендію. Здебільшого такі умови пропонують для проходження магістратури, аспірантури або дослідницьких програм.

Серед абітурієнтів, які вступають на перший курс, реальні шанси отримати стипендію в закордонному вищі мають переможці національних та міжнародних олімпіад, конкурсів, наукових програм, спортсмени.

Пільгові умови також встановлюють деякі виші з обов’язковою умовою навчання мовою країни. Це Франція, Німеччина, Чехія, Норвегія, Австрія, Словаччина. Абітурієнтам потрібно пройти спеціальне тестування, щоб підтвердити необхідний рівень знання мови країни, де планується навчання. Тож вивчати її доведеться серйозно та заздалегідь.

– Потрібно вдумливо ознайомитися зі всіма умовами таких програм, – підкреслює Олеся Шахраюк, Academic Adviser освітньої агенції EduSteps. – Наприклад, якщо студент навчається французькою мовою у Франції, він все одно сплачуватиме певний реєстраційний внесок, розмір якого залежить від університету. Тому не можна сказати, що студент взагалі нічого не буде платити. Не варто забувати і про забезпечення супутніх розходів – переїзд, проживання, харчування дитини за кордоном тощо.

Якщо говорити про повністю безкоштовну освіту, продовжує Олеся, це можуть бути деякі університети Німеччини з навчанням виключно німецькою. Також університети Чехії та Словаччини на схожих умовах. В інших країнах встановлена певна мінімальна вартість – реєстраційний внесок.

 

як отримати стипендію в іноземному університеті

Спеціальні освітні програми

Крім університетів такі стипендії надають міжнародні організації, іноді – спеціальні державні програми. Зокрема, американська програма ім. Фулбрайта, шведська – Swedish Institute, німецька – DAAD.

Власним досвідом поділилася Марина Нарожняк, маркетинг директор компанії Miratech, яка в 11 класі виграла короткострокову стипендію від американської урядової програми FLEX. Тож середню школу Марина закінчувала вже за кордоном, проживаючи в американській родині.
Загалом в США вона провела 9 років, навчаючись за різними програмами у 4 освітніх закладах – від школи до NBA University. Освіта була розподілена на декілька стратегічних частин, що допомогло зекономити частину бюджету та отримати якісні знання й досвід.

– Щоб вступити на бакалаврат, потрібно було скласти кілька стандартизованих тестів, один з яких – мовний TOEFL, адже навчання велося повністю англійською. Інший – ACT, схожий на українське ЗНО, – розповідає Марина. – Також університет запросив application letter – лист, в якому аргументується, чому я хочу навчатися саме в цьому закладі, чому комісія має обрати мене. Деякі університети мають обмежену кількість місць, тому враховують і оцінки, і самопрезентацію. Загалом існують різні шляхи, щоб отримати стипендії, дотації та інші знижки на навчання у США. Відповідно, і критерії надання пільг суттєво відрізняються. Мені вдалося отримати стипендію для міжнародних студентів – реальну знижку від університету.

 

як отримати стипендію в іноземному університеті

Пільги для спортсменів

А як же спортсмени, яких шанують в американських вишах, судячи з численних голлівудських стрічок? Дійсно, тільки в США існують хороші пільги для спортсменів. Є декілька програм, які повністю фінансують навчання, проживання, харчування та страхування студента, а також можуть ще й доплатити.

– Це спортивні стипендії, – пояснює Academic Adviser Олеся. – З моєї практики минулого року дві українських студентки-тенісистки отримали повне фінансування від університетів в США. Вони були відібрані в університетські команди, після цього – зараховані до вишів, які сплатили фактично усі витрати. Але абітурієнти мають розуміти, що обмінюють свої спортивні досягнення на оплату навчання. Такі студенти працюють повноцінно як спортсмени, їм потрібно протягом всіх 4 років демонструвати хороші результати і бути в команді.

Тож, як і де навчатися, на яких умовах – обирати вам. Одне можна сказати точно – готуватися до вступу й навчання за кордоном потрібно цілеспрямовано та заздалегідь!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

100
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 100
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

868
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 868
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти