Анастасія Ведишева

ТОП-7 професій майбутнього

ким мріятимуть стати наші діти вже за 20 років?

20.09.2019 854

Поки ми освоюємо професії юристів, економістів, слюсарів і кухарів Ілон Маск марить про політ на Марс, 3D-принтери починають друкувати людські органи, а Великобританія інвестує мільйони фунтів стерлінгів в підготовку асистентів і помічників для роботів.

До 2022 року мінімум 54% співробітників в світі повинні будуть пройти перенавчання або підвищити кваліфікацію.

Через 4 роки важливо буде не тільки вміти користуватися технологіями, а й розвивати софт-скіллс: оригінальність, ініціативність, креативність, вміння спілкуватися і переконувати, бути уважним до деталей і вирішувати комплексні проблеми.

Крістофер Піссарідес, нобелівський лауреат з економіки, в лекції «Людський капітал після четвертої індустріальної революції» (Human Capital in the Fourth Industrial Revolution), говорить що залишилося зовсім небагато областей, де людину невдовзі не витіснять роботи. Це охорона здоров’я, освіта, гостинність, нерухомість, домогосподарство і персональні послуги.

Сучасний світ настільки стрімко розвивається, що нові професії з’являються щороку. Гарна новина полягає в тому, що більшість молодих людей з легкістю освоюють нові напрямки. Але як бути з тими сферами, які вимагають тривалої підготовки і навчання? Які знання потрібно дати дітям сьогодні, щоб вони були успішними завтра?

Ось наш список професій, які будуть найбільш затребувані в найближчі 10-20 років. У ваших дітей є час підготуватися до викликів нового світу. До речі, допомогти в цьому вам зможе і наш Клуб Успішних Дітей, де зібрані кращі фахівці України в області дитячої освіти, розвитку і пошуку талантів …

1. Дизайнер ДНК людини

Вже сьогодні технології дозволяють впливати на ДНК майбутньої дитини і навіть змінювати її. Незважаючи на ряд етичних проблем в цьому питанні, медики бачать нові можливості для боротьби із захворюваннями, які вважаються невиліковними.
Ця професія виникне на стику генетики і програмування. Батьки майбутньої дитини зможуть вибрати ембріон з кращим генетичним набором або (якщо дозволить законодавство) змінити його ДНК так, щоб уникнути або значно знизити ризик захворювання, наприклад, на рак або ВІЛ. Зараз людство стоїть на самому початку досліджень генома людини. І є думка, що подібні зміни – це єдина можливість для еволюційного розвитку людини, який за останнє сторіччя зазнало серйозних змін (в гірший, з точки зору еволюційного відбору, бік) через повсюдні щеплення та доступність медицини по всьому світу.

2. Біоетик

Удосконалення технологій по розшифровці людських генів, друк органів на 3D-принтері і клонування будуть потребувати в майбутньому врегулювання моральної сторони питання. Такими нюансами будуть займатися фахівці з біоетики. Вони консультуватимуть лабораторії та здійснюватимуть нагляд над майбутніми експериментами. До речі, програма з вивчення біоетики вже запущена в Йельському університеті.

3. Екоспеціаліст

З огляду на стан нашої планети, експерти прогнозують появу такої професії як фахівець з подолання системних екологічних катастроф. Йдеться про явища, пов’язані з навколишнім середовищем і розтягнуті у часі. Наприклад, забруднення навколишнього середовища, глобальне потепління, радіація. Інженери, що працюють з системними катастрофами, розроблятимуть програми з подолання та запобігання наслідків цих явищ.

4. Інженер з розробки пристроїв постійного живлення

У найближчі 5-10 років може бути завершений перехід до сталої енергетики – на всій території планети почнуть використовувати енергію сонця і вітру в якості основного джерела живлення. Єдина проблема – неможливість експлуатації приладів в хмарну і безвітряну погоду. Тому розробники пристроїв постійного живлення стануть особливо затребуваними.

5. Адвокат з робоетики

Всі ми чекаємо появи безпілотного транспорту, який керується штучним інтелектом. Бесперечна його перевага – підвищення безпеки на дорогах. Але комусь доведеться навчати ці системи поведінці в ситуаціях, коли закони робототехніки, сформульовані Айзеком Азімовим, пасують.

6. Архітектор Інтернету речей

Ми з кожним днем все більше чуємо про Інтернет речей, але все ще мало розуміємо що це означає. Якщо не вдаватися в деталі, то мова йде про мільярди (у багато разів більше, ніж людей на планеті) пристроїв, підключених до інтернету. Кожна розетка і кожен побутовий пристрій в будинку. Кожен ліхтар на вулиці і кожна камера. Кожен лічильник електроенергії, води, тепла та газу. І все це «господарство» необхідно комусь грамотно проектувати, налаштовувати і адмініструвати.

7. Дизайнер віртуальної реальності

Експерти прогнозують істотне зростання ринку VR-пристроїв (пристроїв, що використовують технологію віртуальної реальності). У найближчі 7-8 років він повинен перевищити позначку в 45 мільярдів доларів. Мільйони людей будуть проводити більшу частину вільного часу у віртуальній реальності, яку і будуть проектувати дизайнери нового покоління. Наприклад, екскурсії по кращих музеях світу і подорожі по найвіддаленіших куточках планети. Все це можна буде побачити своїми очима в шоломі або костюмі віртуальної реальності. А ще ця технологія помітно полегшить життя ріелторам – покупка і оренда нерухомості стане простіше – за півгодини ви зможете віртуально відвідати кілька місць в різних районах міста. І всі ці віртуальні приміщення і ландшафти комусь потрібно буде створити.

Що робити батькам вже зараз?

Найважчий тягар на плечах дитини – це нереалізовані амбіції її батьків, тож головне наше завдання – постаратися не змішувати свої бажання з бажаннями і можливостями дитини, в тому числі прислухатися до думки фахівців, які допоможуть їх структурувати і упорядкувати.

На сьогоднішній момент найсильнішу освіту дає середовище: якщо ми зануримо дитину в сприятливе та перспективне оточення, це дасть їй знання, навички, зв’язки та потенціал для розвитку і подальшої побудови свого життя. Головне – не навчити дитину, скільки буде 2+2, і не напхати його знаннями, а виростити гармонійну особистість, яка бажає вчитися й пізнавати цей світ, яка розділяє глобальні цінності, серед яких здатність співпереживати, емпатія, адекватність самооцінка, критичність сприйняття, відкритість, екологічність мислення і споживання.

Ми повинні ростити думаючих людей…

 P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Що таке фінансовий номер телефону?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

48
На сьогодні в нашій базі 602 555 унікальних телефонних номерів Клієнтів і лише 12 702 фінансових номери. І ми намагаємося, аби Клієнтів із підтвердженими фінанс...
5 хв на читання 48
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
5 хв на читання
20.10.2021 Читати
Рак молочної залози – боїмось чи боремось?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

59
Щорічно діагноз “рак молочної залози” чують 16 000 українок, 7 800 з них, на жаль, програють битву з цією недугою. Саме цей різновид раку вже багато десятиліть...
8 хв на читання 59
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
19.10.2021 Читати
Підсумки ІІ благодійного забігу “Біг Творить Добро”

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

90
16 жовтня відбувся другий офіційний благодійний забіг від вашої улюбленої страхової компанії TAS Life та Бігового клубу «Рука об руку». Цього разу забіг був пр...
23 хв на читання 90
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
23 хв на читання
18.10.2021 Читати
Як сплачувати внески за Договором страхування?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

123
Щоб не потрапити в ситуацію, коли страховий захист не діє саме тоді, коли стає потрібен, дуже важливо сплачувати внески по Договору страхування вчасно ;) Сього...
3 хв на читання 123
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти