Дарина Дубинка

Як накопичити гроші на навчання дитини за кордоном?

13.01.2022 1036

Якщо академічно готуватися до вступу в іноземний виш спеціалісти радять вже з 8 класу, то фінансово – якомога раніше. Так буде менше стресу для сімейного бюджету та самої родини. Спочатку варто розібратися з приблизною сумою, що залежить від країни навчання, вишу та напрямку. Варіантів зібрати ці чималі гроші існує декілька, розберемо кожен з них.

Основні критерії інструментів накопичення: прибуток, надійність та гарантія, строки збереження, легкість повернення та монетизація, додаткові виплати в разі, якщо з батьками щось може статися.

 

як накопичити гроші на навчання дитини за кордоном

 

💰 Накопичення вдома «під подушкою»

Гроші знецінюються з часом, тому це неприбутково. І ненадійно, адже будь-якої миті ми можемо їх забрати та необдумано витратити, щось може трапитися з будинком. Єдиний плюс – гроші завжди в легкому доступі.

 

🏠 Нерухомість

В залежності від району може приносити прибуток, але потребує інвестицій, щоб підтримувати ремонт, для зростання її вартості в довгостроковому періоді. Продати нерухомість дуже швидко, щоб отримати велику суму грошей, досить проблематично.

 

💼 Бізнес

Все залежить від тої людини, яка ним займається, крім того, як показала пандемія, цілі галузі можуть закритися надовго. Інвестуючи у справу, ви додатково витрачаєте, а дістати звідти кошти на освіту може бути вкрай важко. Про додаткову компенсацію часу непрацездатності або серйозного лікування бізнесменові мова взагалі не йде.

 

💹 Інвестиції в цінні папери

Немає гарантованої дохідності. Дійсно, можна починати з невеликих сум, а от великі інвестиції потребують знань і гарної комунікації з брокером: коли треба продавати/купувати, щоб підтримувати свій портфель цінних паперів. Можна швидко продати папери в разі необхідності, але уклавши угоду в незручний час, ризикуєте втратити гроші.

 

💻 Криптовалюта

Судячи зі статистики, українці не вірять в довгострокові інструменти, але при цьому є одними з перших у світі з використання криптовалют. З 2016 року зафіксовано зростання цифрової валюти в тисячі разів, але експерти не прогнозують такого стрімкого злету надалі. Тому людина, яка зараз вкладає у цифрову валюту великі суми, може як отримати зверхприбуток, так і втратити інвестоване.

 

💳 Традиційні банківські інструменти

Депозит зрозумілий і доступний. Ви чітко бачите, яка буде дохідність, але існують певні нюанси. Якщо вкладаєте велику суму, фонд гарантування вкладів може повернути тільки до 200 000 тис. грн. Коли вносите гроші максимально на рік, часто виникає спокуса їх забрати та не пролонгувати вклад. А податкове навантаження на нарахований відсоток значно знижує ефективну відсоткову ставку вкладника.

 

🛡️ Договір страхування життя

Страхова компанія зберігає ваші кошти, нараховує додатковий інвестиційний дохід і вберігає від інфляції шляхом індексації. Це гарантована дохідність.
Довгостроковий договір – понад 15 років – можна укласти з народження дитини. Чим довший період (від 5 років), тим вища дохідність по програмі, яку ви обрали для своєї дитини на освіту. Можливо навіть збільшувати її за рахунок податкової знижки, реінвестувати компенсацію від податку з доходів фізичних осіб, яку вам надає держава. Можливе й довгострокове розірвання договору, але воно знижує суму, яку ви можете отримати за програмою.

Важливо, що кожен договір має додатковий захист. Наприклад, для термінового лікування вам не потрібно забирати кошти від своєї мрії, фінансова відповідальність перекладається на страхову компанію. Або якщо страхувальник (платник) втратив життя чи працездатність, компанія до закінчення дії договору сама платитиме для того, щоб ваша мета була захищена.

 

як накопичити гроші на навчання дитини за кордоном

 

Перелічені інструменти надають змогу накопичити потрібну суму для навчання дитини – з різними ризиками та ефективністю. Головне, що потрібно зрозуміти батькам: не буває якісної безкоштовної освіти ні в Україні, ні за кордоном. Як мінімум, доведеться сплатити реєстраційний внесок та супутні витрати.
Тож якщо ми хочемо створити дитині підґрунтя для кращих знань, нетворкінгу, передових технологій навчання та розширення світогляду, маємо до цього підготуватися.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

107
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 107
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти