5 корисних порад: використовуйте податки для додаткового доходу

А чи знали Ви що, податок на дохід фізичних осіб можна використовувати як альтернативний спосіб отримання доходу? Чи відомо Вам поняття «податкова знижка» і як нею скористатися?

Якщо Ви:

  • є резидентом України;
  • отримуєте офіційний дохід у вигляді заробітної плати;
  • понесли витрати у зв'язку з оплатою таких послуг, як навчання, іпотечний кредит або страхові внески.

Ви маєте право на податкову знижку.

Які документи необхідні подати до податкової:

  • Декларація про доходи. Якщо нарахування податкової знижки є єдиною підставою для подання Декларації, тоді рядки її надання можливі до кінця року, наступного за звітним.
  • Паспорт;
  • Довідку про присвоєння індивідуального податкового номера;
  • Довідку про свої доходи;
  • Документи, що підтверджують розмір понесених витрат (договору, квитанції про сплату).

Коли Ви зможете отримати:

Згідно із законодавством, отримати гроші можна протягом 60 днів з моменту подачі документів. Сума знижки перераховується поштовим переказом за вказаною в декларації адресою або ж зараховується на банківський рахунок будь-якого комерційного банку (реквізити рахунку необхідно повідомити при подачі документів).

Розмір податкової знижки:

Розмір податкової знижки, наприклад, якщо Ви платили страхові внески, страхові премії за договорами довгострокового страхування життя, пенсійні внески, не повинен перевищувати суми прожиткового мінімуму для працездатних, помноженого на коефіцієнт 1,4 за кожен місяць дії договору страхування. Якщо Ви платили внески за члена сім'ї першого ступеня споріднення (чоловіка або дружину, батьків або дітей), тоді розмір податкової знижки повинен становити не більше 50 відсотків цієї суми.

Розрахувати суму податкової знижки, можна самостійно за допомогою простої формули:

ПЗ = П - ((Б - В) х С), де

П - річна сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з одержаних фізичною особою доходів у вигляді заробітної плати;

Б - база оподаткування податком на доходи фізичних осіб, який визначається шляхом зменшення річної суми отриманої заробітної плати на суму ЄСВ та податкової соціальної пільги

В - понесені витрати, у вигляді оплати за навчання, іпотечний кредит або страхові внески.

С - ставка податку на доходи фізичних осіб.

Наприклад, розмір Вашої заробітної плати становить 6000 грн, і щокварталу Ви платите страхові внески за договором довгострокового страхування життя на суму 1500 грн. Розмір податкової знижки становитиме 1 288,80 грн. (максимальний розмір 1 218,00 * 1,4 = 1 710 грн.)

П= (6 000*12)*15% = 10 800 грн

Б =(6 000*12) -(6000*12)*3,6%=72 000 - 2 592=69 408 грн.

В=1 500*4=6 000 грн.

ПЗ = (10 800- ((69408 -6 000)*15%)= 1 288,80 грн