TAS life team
TAS Life team

На що здатне ваше тіло?

29.01.2021 687

Мабуть, ви помітили, як в сучасній культурі шалену популярність отримали фільми, мультфільми та комікси про людей із надздібностями?
Ми слідкуємо за їх пригодами, захоплюємось їх суперсилою та уявляємо себе на їх місці.
От би й наше тіло – таке звичайне та абсолютно нормальне – раптом змогло підняти нас в повітря чи, принаймні, зупинити потяг, читати думки, становитись невидимим або міняти зовнішність…

надзвичайне, унікальне та здатне на чудеса

 

В цьому блозі ми покажемо, що тіло кожного з вас – надзвичайне, унікальне та здатне на такі чудеса, що жодному герою Марвела й не снилося…

 

Світитись в темряві? Легко!

Наприклад, кожен з вас може світитись в темряві, як глибоководна істота, адже люди від природи біолюмінісцентні.
Людське тіло випромінює дуже малу кількість слабкого світла, а його інтенсивність змінюється в залежності від доби: ми досить «тьмяні» вечорами, але «яскраві» вдень. На жаль, яскравість нашого природного світіння приблизно в 1000 разів слабкіше, ніж в змозі розрізнити людське око.
Цікаво, що ніякої кореляції між теплом тіла і біолюмінесценцією немає: на відміну від, наприклад, світла лампочок, світіння, що випускається нашими тілами, абсолютно холодне.

Світитись в темряві

Наш мозок – справжній довгожитель.

На думку американських вчених, він здатний прослужити – ні багато ні мало – 200 років. Звичайно, за умови, що весь цей час буде регулярно підтримуватися всіма необхідними корисними речовинами. Передбачається, що для втілення цієї гіпотези в життя, необхідно активно розвивати і вдосконалювати технології по заміні старих органів і частин тіла, які відпрацювали своє, на штучні.

Жити без органів – теж реально!

До речі, якщо ми вже заговорили про заміну органів – виявляється, втрата багатьох з них не така вже й критична для нашого організму.
Людина може вижити без значної частини внутрішніх органів свого тіла.
Якщо людина втратить шлунок, селезінку, 75% печінки, а також 80% кишечника, одну нирку, одну легеню, і практично кожен орган від тазу та пахової області, звичайно ж, вона не буде такою здоровою, як до втрати, але вона буде жити!

Цікавий факт: ви напружуєте 17 м’язів, щоб посміхнутися та цілих 43 – щоб насупитися. Той, хто часто і довго ходить з кислою міною, знає, як це тяжко… Тож, якщо ви не хочете занадто напружуватись – посміхайтесь!  😉

Лактація наділяє суперздібностями

Лактація теж наділяє суперздібностями.

Біологічно все зрозуміло: жінка годує грудьми — отже, у неї на руках маленьке безпорадне дитя, якого вона повинна вміти захистити. Тому завдяки унікальній комбінації гормонів, що виробляються в цей важливий період, годуючі жінки стають хоробрими, товариськими, набагато краще розрізняють відтінки кольорів і запахів. Покращується інтуїція і навіть швидкість бігу підвищується.
Що це, якщо не суперзатності? Звичайно, за умови, що годуюча молода мама примудриться виспатися настільки, щоб повною мірою оцінити все це різноманіття і порадіти йому…
До речі, вчені досі не дійшли одностайного рішення, навіщо прекрасній половині людства потрібні такі “виразні” грудні залози поза необхідністю годування потомства. Як не дивно, однією з найбільш імовірних гіпотез є наступна: “це просто красиво“.

Цікавий факт: якщо ви з тих, хто регоче від звичайного лоскоту, то як би ви не старалися – залоскотати себе самостійно у вас не вийде. Все тому, що мозочок відправить в інші ділянки мозку команди ігнорувати ваші дії.

Фізично ви набагато сильніші

Фізично ви набагато сильніші, ніж вам здається.

Під дією адреналіну людина здатна зрушити з місця, наприклад, автомобіль.
Відома історія – в 1982 році жінка на ім’я Анджела Кавалло без жодної допомоги підняла машину вагою 1,75 тонн на висоту в 10 см, щоб врятувати свого сина, якого ця машина придавила колесом. І це не поодинокий зафіксований факт суперсили.
Однак, здійснювати такі «подвиги» щодня нам заважають природні обмеження – той самий інстинкт самозбереження, що оберігає нас від пошкоджень сухожиль і м’язів.

На що здатне ваше тіло?

Ваш ніс здатен запам’ятати близько 50 000 ароматів. А очі – відрізняти до 10 мільйонів різних кольорів і обробити в багато разів більше інформації, ніж будь-який телескоп.
При цьому деякі жінки мають унікальну здатність розрізняти більшу кількість кольорів, ніж всі інші. Причина в тому, що природа нагородила їх чотирма або навіть п’ятьма рецепторами кольору, тоді як у більшості з нас їх всього три.
До речі, ви не задумувались, що ми, фактично, постійно бачимо перед собою власний ніс і при цьому – не бачимо його? Просто мозок дає команду його ігнорувати 😉

Ще один цікавий факт про ніс: у різних країнах чхають по-різному. Звук чхання залежить від того, якою мовою ви говорите.

Спадок від предків.

У багатьох людей немає довгих долонних м’язів, або ж він є тільки на одній руці.
Цей м’яз є “спадком” від наших предків і відповідає за випуск кігтів та підсилює хватку при стрибку з дерева на дерево, а в разі серйозного пошкодження м’язових тканин, лікарі можуть використовувати його для загоєння ураженого місця. Однак не переймайтесь, якщо у вас цього рудименту немає – в звичайному житті він не потрібний.
Як перевірити, чи є у вас довгий долонний м’яз? Покладіть руку на рівну поверхню долонею вгору. Стуліть разом мізинець і великий палець, а потім злегка підніміть долоню на себе. Побачили зв’язку на зап’ясті? Це він і є 😉

Спадок від предків

І ще дещо про м’язи…

Спалити м’язову масу в два рази складніше, ніж набрати. Про цей приємний факт не завжди в курсі навіть спортсмени.
М’язовий об’єм йде з людського організму найостаннішим, вже після жиру, тож навіть відносно великі перерви в тренуваннях практично ніяк не зашкодять вам.

Однак після сорока років організм починає спалювати м’язову масу самостійно. Дослідження показують, що при відсутності фізичних вправ, люди у віці від сорока років втрачають від 2 до 3 відсотків м’язової маси в рік.
Після шістдесяти років ця тенденція посилюється, і втрата може досягти 5%. Саме через це у літніх людей часто виникають проблеми з сухожиллями, адже м’язової тканини стає все менше, вона вже не підтримує тіло так ефективно, а значить, шкідливе тертя з кожним роком все посилюється. У підсумку сухожилля повністю стираються, і вже не відновлюються.
Саме тому регулярні заняття спортом після 40 років вкрай важливі!

Проте, скільки б ви не займалися розвитком мускулатури свого тіла, щелепний м’яз все одно залишиться найсильнішим у всьому нашому організмі. Сила стиснення щелепи може досягати 390 кілограм. Зрозуміло, таке навантаження не здатна витримувати навіть міцна зубна емаль, тому під час звичайної “експлуатації” щелепи ми стискаємо її із силою не більше 15-20 кілограм.

Без води та їжі.

Напевно, всі знають, що без води людина проживе максимум 10 діб. А ось без їжі – набагато довше. Здорова людина у гарному фізичному стані, з доступом до води може вижити без їжі близько 60 днів.
Протягом перших трьох днів голодування людське тіло бере енергію з тієї їжі, яка була з’їдена останньою. Потім печінка починає руйнувати і споживати жир з організму. Через три тижні, організм починає спалювати енергію з м’язів і внутрішніх органів.

До речі, найдовше без їжі залишався і при цьому вижив американець Charles R. McNabb, який в 2004 році голодував у в’язниці 123 дня. Він пив тільки воду, та іноді дозволяв собі чашечку кави.
Ще один вражаючий випадок був зафіксований в 1947 році. В столиці Киргизстану був знайдений 53-річний чоловік, який до того пролежав без води і їжі майже три тижні – в нього була травма черепа і він не міг пересуватися.
Що ще більш дивно – в момент виявлення у чоловіка не відчувався пульс, не виявлялося дихання, але вже через добу він міг вільно говорити. Тому можна зробити висновок, що термін, протягом якого людина може обходитися без води, залежить ще й від індивідуальних особливостей та прихованих резервів організму.

Ваш шлунок – це також щось неймовірне.

Кислоти, що виділяються в ньому, можуть розчинити навіть цинк. Така кислота мала б пропалити нас наскрізь за лічені хвилини, але слизова оболонка шлунку регенерується з такою швидкістю, що кислота не встигає вибратися за його межі.

Шлунок - це щось неймовірне

Регенерація.

Взагалі все наше тіло знаходиться в постійному процесі регенерації. Клітини епідермісу оновлюються кожні 2-4 тижні, клітини печінки – кожні 150-500 днів, волосся змінюється кожні 3-6 років. Загалом, на повне оновлення організму потрібно від 7 до 10 років.
Тож, можна сказати, що 10 років тому ви були зовсім іншою людиною, ніж є тепер…

 

Що ж, людське тіло досі приголомшує вчених своїми загадками і можливостями, при цьому скільки ще прихованих здібностей і унікальних фактів нам належить дізнатися про самих себе!
Бережіть своє тіло і дбайте про нього, а також пам’ятайте – ви унікальні та прекрасні від природи і кожна мить вашого життя – вже наповнена магією!

 

За матеріалами з мережі Інтернет

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

ТОП-5 сервісів з телемедицини

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

37
Пандемія дала серйозний поштовх для розвитку нових способів діагностики та лікування. Ще не так давно онлайн медицина не користувалася попитом, але за останні ...
5 хв на читання 37
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
5 хв на читання
19.01.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Грудень 2021

Наталія Стихальська

TAS Life team

112
Фінансові консультанти підтвердять - часто на пропозицію придбати накопичувальний поліс страхування життя можна почути у відповідь “А звідки я знаю, що страхова...
6 хв на читання 112
  • #ІсторіїТАС
6 хв на читання
18.01.2022 Читати
Пенсійне забезпечення у 2022 році, або як збільшити розмір майбутньої пенсії

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

296
Напевно, найбільш обговорюваною темою року, що минув, була пенсійна реформа та впровадження накопичувальної пенсії. Наш уряд обіцяє впровадження другого рівня...
7 хв на читання 296
  • #ШколаТАС
7 хв на читання
17.01.2022 Читати
Локус контролю, або “Хто винен?”

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

142
Пропонуємо поговорити сьогодні про одну з найважливіших характеристик особистості, яка впливає на наше ставлення до оточуючого світу (включаючи і відношення до ...
5 хв на читання 142
  • #Лайф-хак від ТАС
5 хв на читання
14.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти