Наталія Стихальська

Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

21.02.2022 632

При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку власник договору бажає фінансово захистити.

 

Отже, розповідаємо все, що ви хотіли знати про Вигодонабувачів.

 

Хто такий Вигодонабувач?

Вигодонабувач – особа, яка отримає страхову виплату від страхової компанії у разі настання страхового випадку.
В нашому блозі ми вже розповідали, що Вигодонабувачем може бути як Страхувальник, Застрахована особа, так і стороння, третя особа. Як правило, коли Страхувальник = Застрахована особа, то він вказується Вигодонабувачем за всіма ризиками, окрім ризику «Втрата життя». За цим страховим випадком вказуються треті особи.

 

Хто може бути вказаний як Вигодонабувач?

Вигодонабувачем може бути будь-яка особа за бажанням Страхувальника. Навіть особа, яка не має родинних зв’язків із Страхувальником/Застрахованим.

Хто такий Вигодонабувач?

Чи можна вказати Вигодонабувачем дитину?

Можна. Проте, якщо на момент настання страхового випадку Вигодонабувач буде неповнолітньою особою, то страхову виплату отримають батьки або опікуни.

 

Чи можна вказати декілька Вигодонабувачів по одному страховому випадку?

Можна, при цьому важливо вказати черговість та/або частку для кожного Вигодонабувача.
Наприклад, якщо ви бажаєте поділити виплату між двома дітьми, тоді вказуємо двох Вигодонабувачів першої черги, які отримають по 50% від страхової виплати.
Якщо ви бажаєте, щоб виплату отримали в порядку черговості, то вказуємо одного Вигодонабувача першої черги з часткою 100%, іншого Вигодонабувача другої черги, з часткою 100%.

 

Чи можна додати в договір страхування ще нових Вигодонабувачів?

Так, це можливо. Найчастіше клієнти додають нових Вигодонабувачів, коли змінилися сімейні обставини (у випадках одруження, народження дитини). Наприклад, клієнт одружився та хоче додати дружину як Вигодонабувача у договір.

Чи можна змінити Вигодонабувача

Можна змінити Вигодонабувача без його згоди?

В страхуванні існує таке поняття, як «безвідкличне право».
Безвідкличне право – це право Вигодонабувача не бути заміненим страхувальником до настання страхового випадку без згоди цього Вигодонабувача.
Якщо в договорі страхування вказано безвідкличне право «Ні», це означає, що Страхувальник може в будь-який момент змінити Вигодонабувача без його згоди. Найчастіше договори страхування укладаються саме на таких умовах.
У практиці страхових компаній є випадки, коли необхідно заборонити зміну Вигодонабувача без його згоди. Наприклад, якщо договір страхування життя укладено при оформленні іпотеки, а Вигодонабувачем є банк. Про неможливість змінити Вигодонабувача без його згоди вказується в договорі страхування.

 

Як змінити/додати Вигодонабувача до договору страхування?

Для цього необхідно заповнити заяву на внесення змін до договору страхування та надіслати в страхову компанію зручним способом (листом, електронною поштою, через кабінет клієнта). Такі зміни дозволяється вносити в будь-який строк дії договору.

 

Коли Вигодонабувач може звернутися, щоб отримати виплату за страховим випадком «Втрата життя»?

На відміну від процесу отримання спадщини, Вигодонабувачу не потрібно чекати пів року для отримання страхової виплати. Вигодонабувач може одразу звернутися до страхової компанії та отримати виплату.

Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів

Хто отримає страхову виплату, якщо Вигодонабувач не був вказаний?

Якщо в договорі страхування не було вказано Вигодонабувача на випадок «Втрата життя», страхову виплату отримають спадкоємці згідно з законом.

 

Що необхідно знати Вигодонабувачу?

Для того, щоб отримати страхову виплату, Вигодонабувачу необхідно звернутися в страхову компанію та надати необхідний пакет документів. Тому важливо, щоб Вигодонабувач знав, що на його користь укладено договір страхування.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

811
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 811
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

566
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 566
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

555
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 555
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
10 простих лайфхаків з особистих фінансів

Дарина Дубинка

Дарина Дубинка

522
Фінансова грамотність дозволяє нам правильно розпоряджатися власним бюджетом, створювати подушку безпеки та робити життя комфортнішим. Упевнені, ви багато разів...
6 хв на читання 522
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
17.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти