Минулого разу ми з вами розглянули 5 важливих моментів, на які потрібно звернути увагу при оформленні Договору страхування. Якщо Ви ще не ознайомилися із цим матеріалом, тоді Вам сюди.
Сьогодні пропонуємо розібратися із термінологією, яка використовується у Договорі страхування.
Хто може бути учасником Договору страхування?
Основними учасниками Договору є:
Страховик – страхова компанія.
Фінансова установа, яка безпосередньо надає послуги зі страхування клієнтам. В нашому випадку – АТ «СК «ТАС» (приватне) – далі по тексту TAS Life 🙂
Страхувальник – особа, яка уклала та оплачує внески за Договором страхування (фізична або юридична особа).
Як-то кажуть, «хто платить, той замовляє музику». Страхувальник безпосередньо взаємодіє із страховою компанією, має право на отримання усієї інформації по Договору, оплаті внесків, розміру нарахованого інвестиційного доходу та інших деталей, може вносити зміни у Договір, приймати додаткові пропозиції від компанії.
Без згоди Страхувальника не можливо внести зміни до умов Договору чи отримати викупну суму.
Застрахована особа – особа, життя, здоров’я, працездатність, пенсійне забезпечення якої є предметом Договору страхування.
Тобто та особа, яка знаходиться під страховим захистом компанії і у разі настання страхового випадку із нею, Страховик зобов’язаний буде здійснити страхову виплату (якщо випадок буде визнано страховим).
Зазвичай, Страхувальник і є Застрахованою особою за Договором страхування. Однак, це можуть бути і різні люди. Найпоширеніша ситуація, відкриття накопичувального полісу для дитини. В цьому випадку, Страхувальником виступає хтось із батьків, а Застрахованою особою буде дитина.
Вигодонабувач – особа (юридична або фізична), яка у разі настання страхового випадку буде отримувати страхову виплату від компанії.
В самому слові ми вже бачимо «вигода», отже той, хто буде отримувати «вигоду» у разі настання страхового випадку.
Зазвичай, Застрахована особа і є Вигодонбувачем по договору. Але Ви вже зрозуміли, що це можуть бути і різні люди.
Коротко про це все ми розповіли у нашому відео за цим посиланням.
Про що Ви ще хотіли б дізнатися? Пишіть нам у коментарях, а ми спробуємо просто це пояснити 😉