TAS life team
TAS Life team

Що кожна українка має знати про фінанси та страхування?

12.01.2021 1289

Згідно з даними минулорічного соцопитування, абсолютна більшість українців – 83% – згодні з твердженнями, що найважливіше завдання жінки – піклуватися про дім і сім’ю, а найважливішим завданням чоловіка 75% опитуваних вважають заробляння грошей.

Типова ілюстрація до відомого анекдоту, де “тато працює, а мама красуня”…

фінанси та страхування

І це не зважаючи на, начебто, глобальні зміни у сприйнятті гендерної рівності та зростання ролі жінок в усіх сферах політики та бізнесу.

Проте, в Україні даються взнаки усі десятиліття, протягом яких ми жили в упевненості, що життєвий успіх жінки – це чоловік, який її забезпечує.

Нам з дитинства прищеплювали чітку рольову модель, в якій хлопчики заробляють, а дівчатка витрачають: так, мовляв, влаштований омріяний світ заможного домогосподарства, турботи про дітей і себе, подорожей і шопінгу. Так, начебто, влаштовані нормальні відносини між чоловіком і жінкою. Так влаштована сім’я…

Але якщо копнути трохи глибше – не дуже-то, до речі, і глибоко! – стає очевидним, що ця приємна модель має один серйозний недолік: вона небезпечна.
Небезпечна в першу чергу для жінки, оскільки при такому підході саме жінка ризикує опинитися в залежності або зовсім ні з чим.

І не має значення, наскільки багатий ваш чоловік – численні приклади вчорашніх світських левиць, що залишилися на бобах, тому незаперечний доказ.

фінанси та страхування

Навіщо жінці фінансова незалежність?

Навіть якщо ви не плануєте займатись бізнесом чи очолити глобальний інвестиційний фонд, основи фінансової грамотності стануть в нагоді для покращення щоденного життя і для виховання ваших дітей.

Щоб стати фінансово незалежною, недостатньо тільки бажання і мрій про те, як ви будете жити за рахунок пасивного доходу. Для досягнення мети потрібні дії. І тут варто бодай трохи орієнтуватись у темі, інакше ви ризикуєте натрапити на не надто кваліфікованого консультанта чи радника для складання вашого фінансового плану чи для інвестування. Як наслідок, можете втратити гроші. До речі, як обрати фінансового консультанта, щоб потім не жалкувати, ми вже писали тут.

Гадаємо, ви не станете заперечувати, що фінансова незалежність дає відчуття безпеки – а це є однією із базових потреб людини.
Відчуття безпеки – це про стан стабільності, спокою і комфорту. Уявіть на хвильку, що вам абсолютно не потрібно про щось турбуватись – ви надійно захищені від будь-яких можливих негараздів… Чудове відчуття, чи не так? 🙂

До того ж, існує багато ситуацій, коли саме відсутність власних заощаджень призводить до того, що жінка змушує себе терпіти певних людей/обставини/ситуації. Звісно, питання може бути і в умінні відстоювати власні кордони, та зараз ми говоримо про фінанси.

Тому жінці не варто ховатися за спину чоловіка і сподіватися, що він все вирішить. Зрештою, він може і помилятися… Тому не закривайте очі на питання управління фінансами, будьте в курсі фінансового становища у вашій родині.  Якщо чоловік не робить нічого для забезпечення фінансового майбутнього, вам треба втрутитися, навіть якщо ви нічого в цьому не розумієте, навіть якщо вам не хочеться, навіть якщо це здається занадто складним! Адже ще складніше буде, коли ви залишитеся без грошей, якщо щось трапиться. Пам’ятайте: це ваше життя і відповідальність за управління фінансами найкраще розділити. Одна голова добре, а дві краще 😉

Проте якщо фінансову незалежність і можна назвати основою жіночої безпеки, не лише вона може надати жінці впевненості у майбутньому…

Якщо ж говорити про страхування життя (а ми саме його мали на увазі 😉 ), то виявляється, що більшість жінок – і не лише в нашій країні – менш захищені ніж чоловіки. За даними дослідження Асоціації страхування життя, лише 56% жінок мають поліси страхування життя порівняно з 66% чоловіків. У багатьох жінок взагалі немає страхового покриття – і це при тому, що жінки потребують страхування життя як ніколи раніше!

Страхування життя – для жінок

Яким би не був професійний та сімейний стан – домогосподарка, єдина годувальниця в сім’ї, одинока мати чи бізнес-леді, ось що повинна знати кожна жінка:

фінансова незалежність

Якщо ви – мати одиначка

Страхове покриття – необхідність кожного, хто має дітей на утриманні. Як єдина, хто опікується малюком ви, скоріше за все, несете всі обов’язки щодо його виховання. Страхування життя може забезпечити фінансову безпеку вашої дитини, якщо з вами щось трапиться. І, до речі, страхове покриття не таке дороге, як можете здаватися. Якщо ви серед двох третин одиноких матерів, які не мають страхування життя, прийшов час поговорити з вашим Фінансовим консультантом 😉

Якщо ви обидва з чоловіком працюєте

Також за статистикою приблизно 60% сімей мають спільний прибуток.
А 40% жінок в Україні заробляють на рівні, або ж більше за своїх чоловіків.
Якщо ваш дохід допомагає утримувати ваших дітей та/або партнера, вам потрібне страхування життя, щоб захистити добробут тих, хто також залежить від вашого заробітку.

Страхування життя - для жінок

Якщо ви – домогосподарка

Ви можете подумати, що вам не потрібно страхування життя. Та радимо подумати ще раз…
Ви та ще 30% заміжніх українок надаєте значні послуги своїм сім’ям (за підрахунками – за аналогічну хатню роботу на ринку праці довелось би віддавати більше 33 000 гривень щомісяця). Ці послуги настільки ж важливі для добробуту вашої родини, як і робота поза домом.
Загалом міжнародна організація Oxfam оцінює хатню роботу заміжніх жінок у 10 трильйонів доларів на рік, що становить близько 13% світового ВВП.
Якщо раптом з вами щось трапиться, знадобиться не один фахівець, щоб виконувати всі домашні обов’язки, які ви зараз несете. Страхування життя допомогло б покрити ці значні витрати.

Якщо ви – єдина годувальниця

Майже 4 з 10 жінок є основними годувальницями своїх сімей. Якщо ви теж потрапляєте в цю категорію, вам потрібне страхування життя.
Воно може допомогти покрити щоденні витрати вашої родини у випадку втрати вами працездатності чи більш трагічних неприємностей. А накопичений капітал забезпечить надійну фінансову підтримку на пенсії.

страхування життя

Якщо ви – самостійна та незалежна

Якщо ви одинока жінка, яка не має утриманців, вам все одно не завадить придбати поліс страхування життя – особливо довгострокового. Він допоможе створити надійну фінансову подушку для доповнення пенсійного доходу, матеріально захистити від нещасних випадків чи проблем зі здоров’ям, а ще цей капітал в майбутньому можна буде залишити у спадок чи передати на благодійність.

 

Як знайти оптимальну для себе програму страхування?

Вибір та розмір страхування, який ви оберете, залежить від ваших унікальних потреб, віку, ситуації в сім’ї та бюджету. Якщо говорити про бюджет, то ставки страхування життя жінок, як правило, нижчі (тобто, дешевші), ніж у чоловіків – тим більше, якщо ви здорові. А ще – чим раніше ви почнете піклуватись про своє майбутнє, тим легше вам буде створити гідний капітал 😉

Поговоріть про це із вашим Фінансовим консультантом, а якщо у вас його ще немає – звертайтесь до фахівців TAS life, ми залюбки надамо усю вичерпну інформацію щодо наших продуктів та допоможемо підібрати найкращий для вас варіант страхового захисту!

 

страхування життя

 

При підготовці блогу було використано матеріали статті “Women and Life Insurance: the Scary Truth”

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram – www.instagram.com/taslifeofficial/ та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

841
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 841
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

579
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 579
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

654
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 654
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

577
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 577
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти