Наталія Стихальська

ТОП-5 помилок при веденні сімейного бюджету

24.11.2021 980

“Чоловік подарував дружині книгу “Як економити кошти”.
Відтепер він не палить, ходить на роботу пішки та схуд вже на 10 кг”
😅

 

Ох вже цей сімейний бюджет!
Ще багато анекдотів існує на цю тему і ще більше реальних історій про те, як сімейні фінанси призводять до розладу у стосунках. Згідно з дослідженнями, фінансові проблеми та непорозуміння стають причиною розлучень у 40% випадків. А за даними сайту economics.segodnya.ua біля 90% українських родин не ведуть сімейний бюджет.
Проте, як виявляється, не достатньо почати вести сімейний бюджет та дотримуватись принципів фінансової грамотності. Оскільки родина – це завжди більше однієї особи, варто уникати розповсюджених помилок, з якими стикаються сімейні пари при плануванні бюджету.

плануванні бюджету

Помилка №1. В родині не обрано тип ведення бюджету.

В цьому пункті ми не будемо радити, який тип ведення бюджету обрати.
Тут кожна родина вирішує для себе самостійно: чи в них буде спільний бюджет, чи окремий. Помилкою вважається взагалі не дотримуватися якоїсь єдиної стратегії. Тому може виникнути ситуація, коли не зрозуміло, хто повинен сплачувати ті чи інші рахунки, або яким чином буде визначатися, які витрати на себе може дозволити собі подружжя. Різні погляди на тип ведення бюджету можуть призвести не тільки до дірки в сімейному бюджеті, але й до розладу у стосунках, тому про такі речі краще домовлятися, як то кажуть, “на березі”, ще до того, як вступити в шлюб або почати спільне проживання.

 

Помилка №2. Бюджет не погоджується з другою половинкою

Існують ситуації, коли в родині хтось більш фінансово грамотний та ведення бюджету зосереджується в його руках. Це допустимо, проте варто, щоб друга половинка була в курсі всіх доходів та витрат родини. Якщо другий член родини взагалі не розуміє на що йдуть гроші, то він може бути незадоволений фінансовим положенням родини або буде пред’являти претензії розпоряднику коштів. Фінанси родини мають обговорюватися спільно, навіть коли фактично управляє коштами одна особа.

 

Помилка №3. Діти не залучаються до управління фінансами

Як правило, батьки вважають, що дітям ще зарано брати участь у сімейний нарадах з приводу бюджету і цим самим роблять собі “ведмежу послугу”. Діти ростуть фінансово безграмотними та не розуміють цінності грошей. Для того, щоб діти не думали, що гроші – це просто папірець, який завжди можна взяти в батьків, варто долучати їх до планування бюджету, пояснювати на які цілі зараз накопичують батьки та в залежності від віку давати поради щодо управління фінансами. Наприклад, навіть з початкової школи потрібно пояснювати як краще розпорядитися кишеньковими грошима, заохочувати дітей відкладати їх частину на певні цілі та прищеплювати основи фінансової грамотності.
планування бюджету

 

Помилка №4. Нехтування страхуванням життя

Це поширена помилка для громадян нашої країни, адже в розвинених країнах вже давно родини мають по декілька договорів страхування, які є фінансовою подушкою безпеки для сімейного бюджету. І, особливо, ця помилка стосується молодих родин, які ще не мають дітей та не несуть за них відповідальність. Проте вже зараз потрібно цікавитесь страхуванням, можна почати з захисту життя та здоров’я – це чудовий інструмент, який надасть фінансовий захист на випадок непередбачуваних подій та врятує сімейний бюджет. А вже потім вивчати інші продукти та розглянути, наприклад, пенсійне страхування, умови якого будуть в рази вигідніші, якщо почати у молодому віці. І чим більшою буде ставати родина, тим більше буде виникати необхідність у страхуванні.

 

Помилка №5. Допущення розповсюджених фінансових помилок

В блозі про найпоширеніші фінансові помилки ми вже розповідали про розповсюджені помилки, які допускають люди на шляху до фінансового добробуту. Тому в цьому пункті узагальнимо ті, які найбільше стосуються родин:

• відсутність фінансових цілей родини;
• відсутність накопичень та резервного фонду;
• відсутність диверсифікації ризиків;
• переоцінка своїх фінансових можливостей та життя в кредит;
• нехтування безкоштовними можливості від держави (податкові пільги, субсидії тощо).

 

Вести бюджет ефективно – означає робити життя родини більш комфортним та не потрапляти у фінансові скрути.
Вивчайте фінансову грамотність всією родиною і ви більше ніколи не будете сперечатися через фінансові питання!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

791
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 791
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

554
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 554
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

612
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 612
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

541
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 541
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти