Наталія Стихальська

ТОП-5 помилок при веденні сімейного бюджету

24.11.2021 278

“Чоловік подарував дружині книгу “Як економити кошти”.
Відтепер він не палить, ходить на роботу пішки та схуд вже на 10 кг”
😅

 

Ох вже цей сімейний бюджет!
Ще багато анекдотів існує на цю тему і ще більше реальних історій про те, як сімейні фінанси призводять до розладу у стосунках. Згідно з дослідженнями, фінансові проблеми та непорозуміння стають причиною розлучень у 40% випадків. А за даними сайту economics.segodnya.ua біля 90% українських родин не ведуть сімейний бюджет.
Проте, як виявляється, не достатньо почати вести сімейний бюджет та дотримуватись принципів фінансової грамотності. Оскільки родина – це завжди більше однієї особи, варто уникати розповсюджених помилок, з якими стикаються сімейні пари при плануванні бюджету.

Помилка №1. В родині не обрано тип ведення бюджету.

В цьому пункті ми не будемо радити, який тип ведення бюджету обрати.
Тут кожна родина вирішує для себе самостійно: чи в них буде спільний бюджет, чи окремий. Помилкою вважається взагалі не дотримуватися якоїсь єдиної стратегії. Тому може виникнути ситуація, коли не зрозуміло, хто повинен сплачувати ті чи інші рахунки, або яким чином буде визначатися, які витрати на себе може дозволити собі подружжя. Різні погляди на тип ведення бюджету можуть призвести не тільки до дірки в сімейному бюджеті, але й до розладу у стосунках, тому про такі речі краще домовлятися, як то кажуть, “на березі”, ще до того, як вступити в шлюб або почати спільне проживання.

 

Помилка №2. Бюджет не погоджується з другою половинкою

Існують ситуації, коли в родині хтось більш фінансово грамотний та ведення бюджету зосереджується в його руках. Це допустимо, проте варто, щоб друга половинка була в курсі всіх доходів та витрат родини. Якщо другий член родини взагалі не розуміє на що йдуть гроші, то він може бути незадоволений фінансовим положенням родини або буде пред’являти претензії розпоряднику коштів. Фінанси родини мають обговорюватися спільно, навіть коли фактично управляє коштами одна особа.

 

Помилка №3. Діти не залучаються до управління фінансами

Як правило, батьки вважають, що дітям ще зарано брати участь у сімейний нарадах з приводу бюджету і цим самим роблять собі “ведмежу послугу”. Діти ростуть фінансово безграмотними та не розуміють цінності грошей. Для того, щоб діти не думали, що гроші – це просто папірець, який завжди можна взяти в батьків, варто долучати їх до планування бюджету, пояснювати на які цілі зараз накопичують батьки та в залежності від віку давати поради щодо управління фінансами. Наприклад, навіть з початкової школи потрібно пояснювати як краще розпорядитися кишеньковими грошима, заохочувати дітей відкладати їх частину на певні цілі та прищеплювати основи фінансової грамотності.

 

Помилка №4. Нехтування страхуванням життя

Це поширена помилка для громадян нашої країни, адже в розвинених країнах вже давно родини мають по декілька договорів страхування, які є фінансовою подушкою безпеки для сімейного бюджету. І, особливо, ця помилка стосується молодих родин, які ще не мають дітей та не несуть за них відповідальність. Проте вже зараз потрібно цікавитесь страхуванням, можна почати з захисту життя та здоров’я – це чудовий інструмент, який надасть фінансовий захист на випадок непередбачуваних подій та врятує сімейний бюджет. А вже потім вивчати інші продукти та розглянути, наприклад, пенсійне страхування, умови якого будуть в рази вигідніші, якщо почати у молодому віці. І чим більшою буде ставати родина, тим більше буде виникати необхідність у страхуванні.

 

Помилка №5. Допущення розповсюджених фінансових помилок

В блозі про найпоширеніші фінансові помилки ми вже розповідали про розповсюджені помилки, які допускають люди на шляху до фінансового добробуту. Тому в цьому пункті узагальнимо ті, які найбільше стосуються родин:

• відсутність фінансових цілей родини;
• відсутність накопичень та резервного фонду;
• відсутність диверсифікації ризиків;
• переоцінка своїх фінансових можливостей та життя в кредит;
• нехтування безкоштовними можливості від держави (податкові пільги, субсидії тощо).

 

Вести бюджет ефективно – означає робити життя родини більш комфортним та не потрапляти у фінансові скрути.
Вивчайте фінансову грамотність всією родиною і ви більше ніколи не будете сперечатися через фінансові питання!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Що таке інфляція та навіщо індексувати договори страхування життя?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

76
Ми вже настільки звикли чути в новинах термін «інфляція», що часто пропускаємо його повз вуха. Але чи правильно ми розуміємо, чим нам загрожує її прискорення? ...
6 хв на читання 76
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
06.12.2021 Читати
Їсти менше -> Жити довше?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

107
Якщо ще кілька років тому шаленою популярністю користувались різноманітні дієти для схуднення, вже скоро - стверджують вчені - на нас чекає бум дієт для довголі...
7 хв на читання 107
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
7 хв на читання
03.12.2021 Читати
Гід по здоров’ю: Чому не варто нехтувати чекапами у лікаря?

Дарина Дубинка

Дарина Дубинка

91
Профілактика дешевша за лікування, допомагає уникнути ускладнень, а часом рятує життя. Періодичні огляди у лікаря допомагають виявити ризики захворювань або хв...
3 хв на читання 91
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
3 хв на читання
02.12.2021 Читати
5 кроків до ментального здоров’я дітей

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

117
Останні роки у всьому світі зростає усвідомлення важливості ментального здоров'я людини для сприйняття себе, успішної соціальної адаптації та достойної якості ж...
4 хв на читання 117
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
01.12.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти