Анастасія Ведишева

Про що розкажуть ваші зуби?

чому гарна посмішка - це не лише про красу, а й про здоров'я всього організму

01.11.2019 225

У 98, 2% українців у віці 35-44 років виявлено карієс.

8 з 10 людей молодого віку мають запальні захворювання в тканинах пародонта.

Практично кожен дорослий українець страждає на хвороби ясен – гігівіт і пародонтит.

Всього у 8-9% дорослого населення нашої країни дійсно здорові зуби.

До таких, м’яко кажучи, невтішних висновків дійшли фахівці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Інституту стоматології Національної академії наук України після проведення масштабного дослідження.

Турбує лікарів-стоматологів і високий рівень захворюваності серед найменших пацієнтів: у 87,9% дітей 6 років діагностується карієс зубів тимчасового прикусу; у 72, 3% дітей 12 років – карієс зубів постійного прикусу.

Переможний наступ карієсу і інших стоматологічних захворювань експерти пов’язують з екологічною ситуацією в країні, незбалансованим харчуванням громадян, а головне, з недостатнім доглядом за порожниною рота.

Втім, погано стежать за своїми зубами і яснами не тільки сучасні українці.
Нещодавно Всесвітня організація стоматологів (FDI) презентувала результати дослідження здоров’я порожнини рота у жителів різних країн світу. Згідно з отриманими даними всього 56% людей виконують першу і базову рекомендацію лікарів-стоматологів – чистять зуби 2 рази на день по 2 хвилини зубною пастою на основі фтору. І лише 52% знаходять час для щорічного огляду у стоматолога.

А чи знаєте ви, що від здоров’я ваших зубів і ясен залежить не тільки краса посмішки, але і ваше хороше самопочуття?

Науковці говорять, що наша ротова порожнина – це місце, де формуються мільярди бактерій, які відповідають не тільки за стан зубів і ясен, а й за здоров’я всього організму.
Захворювання порожнини рота можуть стати причиною серйозних захворювань організму і вплинути на загальний імунітет і життєвий тонус людини. Нижче – лише частина захворювань, однією з причин яких можуть стати запальні захворювання порожнини рота:

Серцево-судинні захворювання

Вченими доведено, що хворі зуби і ясна можуть стати «відправною» точкою розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда та інсульту. У осіб з запальними захворюваннями пародонту ризик серцевої недостатності підвищений в 2 рази!
Бактерії з пародонту проникають в кров, що викликає запалення стінок судин і може спровокувати утворення тромбів. А тромби, як відомо, можуть перекрити просвіт судин і послужити причиною розвитку серцево-судинних захворювань.

Ще одна група вчених – з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго – провела дослідження про залежність головного болю неясного походження від рівня бактерій в ротовій порожнині. Аналіз показав, що ті, хто страждає на мігрень, мають більш високий рівень бактерій, що перетворюють нітрати в оксид азоту, ніж ті, кого головні болі не мучать.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Проблемні зуби не в змозі забезпечити правильне механічне подрібнення їжі, що готують її до засвоєння в шлунково-кишковому тракті. Якщо у вас болять зуби, ясна і немає можливості ретельно пережовувати їжу, то на шлунок лягає додаткове навантаження, яке може привести до різноманітних захворювань.
Спільними механізмами розвитку як пародонтиту, так і захворювань шлунково-кишкового тракту є наявність мікроорганізмів, здатних викликати запальні і імунні реакції. Хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка, виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, панкреатит – лише частина захворювань шлунково-кишкового тракту, які можуть бути викликані захворюваннями порожнини рота.

Вагітність

Гормональні зміни в організмі вагітної жінки здатні спровокувати запалення і кровоточивість ясен. Інфекції, що мешкають в зубах вагітної жінки, можуть надавати несприятливий вплив на плід і спровокувати невиношуваність вагітності. Захворювання пародонту підвищують ризик передчасних пологів в 7 разів.

Чоловіче здоров’я

Відсутність правильного догляду за зубами може привести чоловіка не тільки до різкого зниження кількості прихильниць через некрасиву усмішку і запаху з рота, але і до появи типово «чоловічий» проблеми – імпотенції. Хронічна інфекція, що мешкає в роті, пошкоджує кровоносні судини, що і може стати причиною статевої слабкості.

Цукровий діабет

Більшість вчених підтверджують, що при запальних захворюваннях пародонту рівень цукру в крові підвищується. У ряді сучасних досліджень встановлено, що успішне лікування пародонтиту у пацієнтів з діабетом з часом супроводжувалося нормалізацією і рівня цукру в крові. Для нормалізації свого стану хворі на діабет повинні не тільки виконувати рекомендації з лікування основного захворювання, але й при необхідності проходити пародонтологічне лікування у стоматолога.

У вас чутливі зуби?
Радимо обмежити в раціоні деякі продукти, які можуть завдати чималої шкоди.

Не варто вживати багато цитрусових, адже їх кислота пошкоджує зубну емаль. Лимонад і газована вода також сприяють роз’їданню емалі, а міцний чай і вино впливають на колір зубів.

До небезпечних для зубів продуктів також відносяться сухофрукти і насіння. Незважаючи на їх корисність для організму, причина шкоди для зубів дуже банальна – вони легко застряють в мікрощілини зубів. Через це в ротовій порожнині розмножуються бактерії.

Тверді солодощі (грильяж, іриски, арахісове масло та інше) містять багато цукру і руйнують зуби. Картопляний крохмаль в чіпсах в роті розщеплюється на цукор і також руйнує верхній шар зубів.

Через споживання дуже холодної або дуже гарячої їжі через різкий перепад температури на зубній емалі утворюються видимі тріщини. Тому бережіть свої зуби і вживайте корисну їжу для їх здоров’я.

Як бачимо, від стану зубів залежить здоров’я усього організму, тому дуже важливо за допомогою правильного догляду за зубами і всієї порожниною рота не допускати розвитку хвороб, здатних істотно погіршити якість нашого життя.
Щоб уникнути захворювань порожнини рота і, як наслідок, хвороб інших органів, необхідно не забувати про регулярну гігієну та профілактику:

  • Двічі на день чистіть зуби пастами із фтором
  • Після кожного прийому їжі полоскайте рот водою
  • Щоденно використовуйте зубну нитку (флоси)
  • Щовечора очищуйте язик від нальоту
  • Раз на півроку видаляйте зубний камінь
  • Раз на рік робіть профілактичний огляд у стоматолога


А ось клієнтам TAS life мати білосніжну усмішку ще простіше, адже до ваших послуг – приємні акції та кваліфіковані спеціалісти в клініках-партнерах Компанії:

клініка естетичної стоматології “Призма” 
медичний центр “Інго”

Будьте здорові та посміхайтесь на всі 32!

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

55
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 55
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
  • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти