Анастасія Ведишева

Гендерна нерівність, старість та страхування життя

Як за допомогою останнього пункту покращити перші два?

27.08.2021 1086

Тепер в нас є ще один вагомий аргумент, чому в кожної жінки має бути накопичувальний поліс страхування. А то й не один…

Як-то кажуть, придбайте зараз – подякуєте пізніше 😉 Скажімо, після 65 років, тобто, в той період, коли якість життя жінок, незалежно від країни проживання, значно відрізняється не в кращий бік від якості чоловіків того ж віку.

Саме такі висновки були опубліковані на сайті відомого медичного журналу The Lancet на початку серпня.
Організатори цього масштабного дослідження стверджують, що вони першими за всю історію здійснили спробу виявити та порівняти ступінь гендерної нерівності саме серед представників похилого віку не лише в Європі, а й за її межами.
Для порівняння було обрано 18 країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР): Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словенія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.

Протягом дослідження були зібрані та вивчені багаторічні дані представників обох статей, що охоплювали сфери, які зазвичай становлять основу успішного старіння суспільства: добробут, продуктивність та залученість у суспільне життя, справедливість, згуртованість та безпека.
Потім усі дані систематизували, порівняли та вивели гендерний індекс старіння для кожної країни. Нижче ви можете побачити графік, на якому розташовані країни згідно цього індексу.

 

гендерний індекс старіння для кожної країни

 

Результати дослідження виявились наступними:

В усіх країнах без винятку чоловіки мають перевагу в усіх сферах старіння, а також в загальному індексі.
А, отже, в якій би країні ви не жили – бути літнім чоловіком легше, ніж літньою жінкою.

Найбільш гендерно-рівними виявились країни Північної Європи, Нідерланди та Японія.
Найнижчий індекс – у країн Східної та Південної Європи (Угорщина, Польща, Словенія, Естонія). Неважко уявити, що, бери участь в цьому дослідженні Україна, її показники були б схожими із показниками наших сусідів…

З віком у жінок стає все менше можливостей для фінансової незалежності.
Адже на одну й ту саму вакансію із двух літніх кандидатів з однаковими резюме, скоріше візьмуть чоловіка. А після виходу на пенсію розмір цієї пенсії в жінок теж буде менший. Так, в країнах ОЕСР, що брали участь в дослідженні, чоловіки в середньому заробляли на 3450 доларів США більше за жінок.

– За даними з 90 країн, жінки витрачають в середньому втричі більше годин на день на неоплачувану роботу по догляду за дітьми чи батьками, ніж чоловіки. Що, в результаті, обмежує їх час на виконання оплачуваної роботи.

– Оскільки жінки живуть довше (дівчата, що народились в 2019 році, в середньому, проживуть на 4,5 років більше, ніж іх однолітки протилежної статі), вони більш сприйнятливі до хронічних захворювань в похилому віці і, як правило, несуть більше особистих витрат на медичне обслуговування, ніж чоловіки.

– Також через те, що жінки, як правило, переживають своїх чоловіків, їм доводиться більше років проводити на самоті та в соціальній ізоляції, що впливає на їх фінансовий стан, психологічне самопочуття та відчуття захищеності.

 

Чому гендерна рівність так важлива?

На думку дослідників, суспільство, що має позитивне старіння – це те, в якому люди похилого віку мають можливість продуктивно працювати, бути фізично і розумово здоровим, мати фінансову та особисту безпеку, справедливо розподіляти власні ресурси і мати позитивні та підтримуючі стосунки між поколіннями.
З кожним роком частка людей похилого віку, а, отже, і їх вплив на суспільство, збільшується. За прогнозами, до кінця 2050 року кількість жителів Землі, яким виповниться 65 років і старше, сягне 1,5 мільярда.

На рівні суспільства гендерна нерівність знижує здатність країни ефективно боротись із бідністю, забезпечувати соціальний добробут та робити міста безпечними та інклюзивними для усіх верств населення.

Тоді як усунення гендерних відмінностей приносить користь суспільству за рахунок розвитку соціального капіталу, забезпечення безпеки людей похилого віку та збільшення кількості жінок, що мають довгострокові заощадження.

Жінки, що довше зберігають фінансову незалежність та гарне здоров’я, позитивно впливають і на наступне покоління. Адже довгостроковий догляд за немічними літніми родичами вимагає величезних витрат часу та фінансів. І хто, як ми вже з’ясували, бере на себе цю відповідальність? Знову ж таки – молоді жінки.

 

Як розірвати це порочне коло?

В ідеалі, зміни у ставленні суспільства до гендерної нерівності мають початися на всіх рівнях – від місцевого та національного до міжнародного.

Однак сучасним молодим жінкам не варто чекати на зміни “згори” і втрачати дорогоцінний час.
Беріть справу до своїх рук та вже зараз починайте створювати гарантовану гідну та безпечну старість!

На щастя, інструментів для цього більш ніж достатньо:

1. Це може бути згаданий на початку статті поліс накопичувального страхування життя, що допоможе не лише поступово зібрати капітал, а й фінансово захистить у випадку захворювань.

2. Це може бути недержавний пенсійний фонд, про який ми писали нещодавно, як і про те, чому вже не варто розраховувати в питанні пенсій на державу.

3. Це може бути класична медична страховка, або ж спеціальна програма, як наш “Доктор ТАС”, що захищає у випадку настання серйозних критичних захворювань, які вимагають великих коштів на лікування.

4. Це може бути створення “грошової подушки безпеки” за рахунок простих та ефективних інвестиційних програм. А краще – усі перелічені варіанти одразу!

5. І, нарешті, найголовніше – це підвищення серед жінок фінансової грамотності та обізнаності в основних фінансових інструментах. Для цього – підписуйтесь на оновлення нашого блогу та дізнавайтесь найцікавіше та найактуальніше про страхування, фінанси, інвестиції та здоров’я.

 

Так, бути жінкою в сучасному світі непросто, але бути фінансово незалежною та здоровою жінкою – набагато простіше та приємніше 😉

Подбайте про себе та про своє майбутнє вже сьогодні!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти