Анастасія Ведишева

Не вмієте нудьгувати? Ми навчимо!

5 секретів - як нічого не робити з користю для себе

12.06.2020 693

Що ви оберете: посидіти 15 хвилин на самоті, не роблячи взагалі нічого, чи отримати швидкий удар струмом?

Виявляється, більшість людей обере останній варіант – про це свідчать дослідження, проведені в університеті Вірджинії.

Нічого дивного – більшість з нас уникає нудьги за будь-яку ціну, адже через неї ми звикли почуватись непродуктивним, незацікавленим і, чесно кажучи, нездарами… В світі, де “бути зайнятим” дорівнює “бути успішним”, де більшість з нас вже приросла до власних девайсів, суспільству чудово вдалося викорінити нудьгу з повсякденного життя.

77% користувачів смартфонів заглядають туди, рятуючись від нудьги, – повідомляє дослідницький центр Pew.

Нудьгувати - корисно

Але ж так було не завжди. Протягом більшості часу, скільки існує людство, пересічна людина щодня стикалася з періодами нудьги та самотності.  Тож тепер, коли нудьгувати просто ніколи, чи втрачаємо ми щось корисне в нашому житті?

Наука каже – так. Нудьгувати час від часу – корисно.

Давайте почнемо спочатку: що таке, власне, нудьга? Це процес, коли ми намагаємось, але не можемо знайти стимул щось робити. Це не те ж саме, що відпочинок, мета якого – позбутися такого стимулу.

Нудьга змушує наш мозок шукати власний стимул та пускатися в роздуми. Це дає нам можливість увімкнути уяву, поміркувати над минулим і задуматись про майбутнє.

Чому це так необхідно?

По-перше, тому що неможливо постійно тримати високу планку продуктивності, перемикаючи увагу між роботою, спілкуванням та споживанням інформації. Після певного моменту доведеться жертвувати якістю усіх цих процесів.

Ось чому час від часу не робити нічого може покращити вашу загальну продуктивність. Коли ви дасте собі час спокійно поблукати думками, потім зможете краще сфокусуватись на дійсно важливих речах. Також процес “нічогонероблення” дає можливість обміркувати ті кілотонни інформації, що ми споживаємо щодня, – про це стверждує Кол Н’юпорт, професор Джорджтаунсього університету:

Коли ви споживаєте якусь цікаву інформацію, але не приділяєте досить часу, щоб спокійно її проаналізувати наодинці із своїми думками, ви отримуєте лише крихітну частку потенційної користі.

Крім того, нудьгування дає нам можливість замислитись і про прийдешнє. Це відбувається тому, що під час вільних роздумів підсвідомо ми частіше за все починаємо думати про свої плани або мрії стосовно майбутнього, – кажуть дослідження Йоркського центру нейровізуалізацій.

Наявність вільного часу для обдумування майбутніх цілей відіграє важливу роль у таких речах, як бюджет, планування та прийняття рішень щодо довгострокових планів (таких як страхування життя, на приклад ;). А коли наші голови та думки занурені в телефон, цього вільного часу в нас немає…

Тож як правильно нудьгувати коли звик жити в ритмі “нон-стоп”?

Складність в тому, що просто сісти і зануритись у власні думки важче, ніж здається. Як би смішно це не звучало, та доведеться спеціально виділяти для цього час, особливо якщо ваші мізки звикли бути завжди у русі.

Автор книги “Нудьгуй та перемагай” Мануш Зомороді запевняє:

Не робити нічого – дуже важко та некомфортно, особливо, якщо ви до цього не звикли. Це як почати ходити в спортзал. Спочатку тобі все болить, потім починаєш ходити в зал кілька разів на тиждень і вже звикаєш, а невдовзі це вже стає частиною твого життя.

Та ви, мабудь, зараз хочете спитати – якщо в мене ледь вистачає часу робити за день необхідні справи – де я візьму вільний час, щоб не робити геть нічого?!

Все просто – ось п’ять дієвих прийомів, які допоможуть вам щодня знаходити час, щоб зануритись у власні думки:

1. Не чіпайте мобільний, коли знаходитесь в дорозі

Замість того, щоб гортати Інстаграм чи читати новини у Фейсбуці по дорозі на роботу чи додому – покладіть телефон у сумку та почніть дивитися у вікно, дозволяючи думкам вільно блукати у вашій голові.

Як це працює?

Постійний “онлайн режим” – наш найбільший ворог в мистецтві якісного нудьгування. Замінивши спокійне обмірковування прокручуванням стрічки новин, ми власними руками позбавили себе можливості просто зупинитись та подумати.

До речі, коли Мануш Зомороді проводив експеримент з нудьгування серед 20 000 своїх слухачів, 88% з них сказали, що подорожування без телефону в руках допомогло їм впорядкувати власні думки. Ефект був настільки сильним, що всі вони вирішили продовжувати цю нову звичку і після закінчення експерименту.

2. Слухайте музику, лежачи на дивані (так, без телефону в руках)

Наступного разу, коли у вас видасться вільна хвилинка вдома – лягайте на диван та вмикайте щось приємне. Якщо вам аж до мурашок на шкірі важко лежати без діла – візьміть до рук грудку кінетичого піску, гумовий еспандер чи магнітні кульки (словом, знайдіть чим зайняти руки поки ваш мозок зайнятий своїми думками).

Чому це працює?

В шаленому світі сучасних оупенспейсів, коллаборацій та постійного онлайну багато з нас заштовхали потребу усамітнитись на задній план. Ось чому знаходити час для того, щоб побути насамоті важливо як ніколи.
Сидячи наодинці та розмірковуючи ви зможете, нарешті, прислухатися до своїх найбільш потаємних думок. А легка музика просто зробить цей процес більш приємним, збільшуючи шанс, що ви невдовзі захочете його повторити.

3. Ходіть обідати на самоті

Під час обідньої перерви (для тих, хто вже вийшов на роботу в офіси) не беріть за компанію колег, а сходіть купити обід наодинці.

Чому це працює?

Навіть коротка прогулянка розгружає мізки, розслабляє за зміщає фокус уваги – до речі, так само, як і душ. А це що? Так, позитивно впливає на підсвідомість та покращує продуктивність!

4.Робіть рутинні справи наодинці та в тиші

Мийте посуд, прасуйте одяг, пилососьте підлогу в повній тиші – ніяких аудіокниг, радіо чи останніх новин.

Рутинні справи наодинці

Чому це працює?

Рутинні справи вже й так нудні самі по собі, тож чому б не прийняти цю нудьгу та перетворити її на користь?
Оскільки миття посуду чи прибирання є частиною вашого повсякденного життя, вам не потрібно змінювати свій графік та шукати час для роздумів. Просто робіть звичні речі на автопілоті та дайте простір для вільних думок і мрій.

5. Сплануйте час на самоті заздалегідь

Поставте собі в телефоні нагадування кілька разів на тиждень 10 хвилин нічого не робити.

Чому це працює?

Так, згодні, ця порада звучить дуууже дивно 🙂 Але встановлення конкретного, регулярного часу для будь-якої діяльності є однією з потужних стратегій формування корисної звички, оскільки планування дає нам набагато більше шансів перетворити цю діяльність у звичку.
Чому? Бо звичка вкорінюється швидше та краще, коли вона повторюється передбачуваним способом (до речі, хто пропустив попередній блог про корисні звички – ходіть сюди).

Дозвольте собі час від часу нудьгувати

Це правда – більшості з нас вже важко прийняти той факт, що посидіти 10 хвилин без діла – це корисне та необхідне заняття. Бо ж все наше оточення кричить “біжи швидше, не зупиняйся!
До того ж, будь-яка нова навичка вимагає часу та зусиль, тож не треба засмучуватись, якщо вам не вдасться з першого ж разу опанувати мистецтво нічогонероблення.

Вже дуже скоро ви побачите переваги від якісного нудьгування: окрім того, що ви покращите свою продуктивність та станете краще планувати майбутнє, ця нова звичка подарує вам жаданий ковток повітря посеред океану гіперкомунікації!

 

За матеріалами статті “Spend More Time Being Bored. Here’s Why.”

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

108
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 108
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти