Анастасія Ведишева

7 міфів про шкіру

03.09.2021 315

Впевнені, що точно знаєте – чого насправді потребує ваша шкіра та вмієте відрізняти маркетингові пастки від реальних фактів?

Перевіримо!

 

1. Дешеві креми для обличчя неефективні. А ось дорогі дійсно здатні запобігти процесу старіння.

І це перший міф, що має неабияку популярність. Лише за три місяці минулого року (з квітня по липень) він приніс індустрії люксової косметики в США більше 1 мільйона доларів.
Та, не зважаючи на рекламні обіцянки і захмарні ціни, ніякі люксові креми не здатні ефективно побороти усі ознаки старіння. Адже цей процес відбувається не лише в шкірі, а й у м’язах, фасціях та навіть кістках.

Що крем має і реально може зробити для вашої шкіри – це зволожувати її та захищати від сонця. Бо сонячні промені, як ми пам’ятаємо ще з цього блогу, не лише збільшують ризик меланоми, а й є причиною такого явища як фотостаріння.
Тож зволожуючим кремом із SPF фільтром варто користуватись не тільки під час відпустки на морі, а на постійній основі.
При чому, такий крем не обов’язково має коштувати як крило від літака 😉

 

До речі, як і ефективний страховий захист від TAS life. Серед наших програм можна знайти оптимальне саме для вас поєднання страхового захисту та внесків. Розпитайте Фінансового консультанта, або ж телефонуйте нам 096 250 01 17 – і переконайтесь самі!

 

2. Антибактеріальне мило та гелі для вмивання шкодять шкірі.

Це правда. Адже на поверхні нашої шкіри знаходиться корисний мікробіом, що підтримує здоров’я шкіри. Тоді як антибактеріальні засоби одночасно вбивають і гарні, і шкідливі бактерії, порушуючи цей баланс.
Використовувати такі засоби для вмивання обличчя на регулярній основі – це ефективний спосіб забезпечити собі проблеми зі шкірою, і подразнення та почервоніння будуть найбільш безневинними серед них.

 

3. Прищі та акне виникають через пил, що потрапляє у пори.

І так, і ні. Причина акне – в складній взаємодії між шкірою та гормонами, а не в частках пилу, що літає в повітрі та осідає на обличчя.

Проте дерматологи відмічають, що останнім часом все частіше стикаються із таким явищем як “акне від мобільного телефона”, коли запалення на шкірі обличчя виникають саме в тій зоні, що стикається із екраном смартфона.
Є думка, що причиною цього може бути цілий комплекс, що складається з короткохвильового видимого світла від екрану, поту, пилу, тепла, тертя та бактерій на поверхні телефону.
Тут порада лише одна, проте ефективна – частіше дезинфікуйте екран мобільного. Це корисно не лише для шкіри, а й для здоров’я вцілому.

 

4. Вітамін Е допомагає позбутись шрамів

Ця гіпотеза була дуже популярною серед науковців протягом багатьох років, однак останні дослідження, здається, поставили остаточні крапки над і – використання цього інгредієнту не тільки не зменшує рубці та шрами, а й може зашкодити.

Натомість для боротьби з цими недоліками шкіри лікарі рекомендують використовувати силіконовий гель.

 

5. Краще використовувати косметику із натуральними інгредієнтами.

Другою за популярністю після люксової косметики є та, на який написано “еко” чи “натуральна”. Однак, за ствердженням дерматологів, ці написи часто не кажуть нічого про ефективність або безпечність засобу.

– Зрештою, миш’як теж натурпродукт, – іронізують фахівці та нагадують, що деякі натуральні компоненти, такі як, наприклад, зволожувачі, є дуже дорогими у виробництві та не мають жодних додаткових переваг в порівнянні із синтетичними зволожувачами.

Ще один “слабкий бік” натуральних інгредієнтів – це можливість виникнення побічних ефектів – таких як алергія та подразнення, а також короткий термін пригодності.

 

6. Щоденний пілінг – запорука гарної шкіри.

Щохвилини зі шкіри середньостатистичної дорослої людини відпадає близько 40 000 відмерлих клітин, а за все життя їх вага може скласти 16-18 кг. Якщо уявити собі ці цифри “в усіх кольорах”, важко втриматись від бажання схопити перший-ліпший скраб та добряче натертися з голови до ніг.
Та, все ж, не поспішайте. Адже, як і у випадку з дезінфекторами, зловживання пілінгами та засобами для ексфоліації шкіри пошкоджують її захисний шар.
Дерматологи радять проводити цю процедуру не частіше 1-2 разів на тиждень, а скраби із великими абразивними часточками краще взагалі не використовувати ніжної шкіри обличчя.

 

7. Закрита пов’язкою рана загоюється гірше, бо їй потрібне свіже повітря

А цей міф ми чули з дитинства, коли розбиту колінку батьки мазали йодом чи зеленкою і забороняли чимось накривати, “щоб провітрювалось”.
По-перше, нагадаємо, що користуватись йодом треба правильно – мазати не саму рану, що може призвести до її пересушення та навіть опіку, а обробляти шкіру навколо для знищення мікробів. Через те, що йод викликає приток крові до міста нанесення, він ефективний для лікування невеликих подряпин, синців, набряків та вивихів.

А ось більш серйозні пошкодження шкіри вимагають іншого лікування, адже процес загоєння відбувається швидше в чистому та вологому середовищі – особливо на ранніх стадіях загоєння.
Тож свіжу рану спочатку дезинфікуємо перекисом водню чи хлоргексидином, а потім наносимо спеціальний гель чи мазь для загоювання і можна зафіксувати бинтом, якщо рана не інфікована.
Коли ж на місці рани вже сформувалась кірочка та почала утворюватись нова з’єднувальна тканина – ось тоді доступ свіжого повітря, дійсно, допоможе прискорити цей процес.

 

При написанні статті було використано матеріали з цього джерела 

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

867
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 867
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

675
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 675
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти