Наталія Стихальська

Як InsurTech змінює ринок страхування

24.01.2022 726

До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а врегулювання страхового випадку та отримання виплати може займати кілька хвилин або годин (у випадку України). Проте, глобальна діджиталізація не оминула і сферу страхування, а у 2018 році іншуртех став однією з галузей цифрової економіки, що розвиваються найбільш активно.

Розглянемо сьогодні що таке іншуртех та як він змінює сферу страхування.

як іншуртех впливає на страхування

 

Що таке іншуртех та трохи цифр

Іншуртех (з англ. Insurance Technology – страхові технології) – це впровадження ІТ-інновацій в страхову галузь. До ІТ-інновацій як правило відносять технології штучного інтелекту, розробки у сфері кібербезпеки, аналіз великих обсягів даних, додатки для смартфонів тощо.

Навіщо потрібен іншуртех?

 • Це дозволяє суттєво спростити бізнес-процеси страхової компанії, починаючи від укладання договору, отримання страхових виплат, закінчуючи пост продажним обслуговуванням.
 • Впровадження цифрових технологій в звичайні страхові продукти дозволяє завойовувати довіру аудиторії віком від 18 до 35 років, яка не занадто схильна до співпраці зі страховими компаніями старого «зразка».
 • Цифрові технології дозволяють економити час та кошти, як клієнтів, так і страхових компаній.

Якщо оцінювати глобальне зростання іншуртех-компаній, згідно з аналітичними даними компанії Infoholic Research LLP загальна виручка компаній в сфері іншуртех в 2018 році склала близько 533 млн доларів США.
Згідно з прогнозами галузевих експертів і аналітиків, до 2023 року виручка іншуртех-компаній подвоїться і становитиме близько 1.12 млрд доларів США.
При цьому іншуртех продовжує бити рекорди по залученню інвестиції. Якщо в період з 1998 по 2018 рік за даними компанії Delloite було залучено 1.12 млрд доларів США, то в третьому кварталі 2021 року фінансування іншуртех сектору досягло 5,3 млрд доларів США (згідно звіту Forrester Research)

 

InsurTech

 

Приклади іншуртех розробок

Розглянемо декілька цікавих іншуртех-стартапів, які були презентовані за кордоном.

 • Lazarus AI. Використовуючи дані штучного інтелекту, Lazarus покращує раннє виявлення раку шийки матки, шкіри та яєчників. Це дасть змогу знизити рівень смертності до 4% порівняно з нинішнім рівнем смертності в 40% від онкологічних захворювань.
 • Spot – амбіційний стартап, орієнтований на тих, хто веде активний спосіб життя та дозволяє купувати короткочасні щомісячні договори на зручній платформі.
 • Zesty AI – використовує силу штучного інтелекту, щоб змінити галузь страхування майна. Вони використовують останні технічні досягнення для моделювання ймовірності настання страхових подій при страхуванні майна. Страховики перевізники та перестраховики співпрацюють із Zesty, щоб точніше страхувати ризики та надавати своїм клієнтам більш вигідні умови страхування.
 • Attestiv – стартап, метою якого є боротьба з шахрайством. Attestiv підтверджує справжність фотографій і відео, чим зменшує ризики при розслідуванні страхових подій.
 • Flock – додаток для страхування та забезпечення безпеки безпілотників. Flock надає найпередовішу у світі кількісну оцінку ризику польотів безпілотників у режимі реального часу.

 

Іншуртех тренди

Оскільки впровадження цифрових технологій в Україні має свої особливості, а спектр іншуртех-проєктів не надто великий, в умовах діджиталізації, основними трендами для сфери страхування в Україні стануть:

 • використання штучного інтелекту та машинного навчання для більш ефективної сегментації клієнтів;
 • трансформація продуктів у формат електронних полісів;
 • використання мобільних додатків;
 • блокчейн-технології для управління даними, що допоможуть забезпечити безпеку даних та мінімізувати ризики шахрайства;
 • розвиток співпраці між страховими компаніями та іншуртех-стартапами;
 • платформізація – використання платформ для оптимізації бізнес-процесів.

Сподіваємось, що незабаром до нас дійдуть і більш глибокі іншуртех-стартапи, наразі український страховий ринок сконцентрований на максимальному переході в онлайн, що теж дуже важливо та актуально. А поки будемо ділитися цікавими іноземними іншуртех-стартапами.

Ставте 👍 якщо було цікаво!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

811
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 811
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

566
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 566
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

632
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 632
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

555
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 555
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти