Анастасія Ведишева

Волосся: 10 фактів та 5 міфів

27.09.2021 298

В нашому блозі ми вже встигли розібрати чимало міфів про різні органи та частини тіла людини.
І навіть дивно, що лише зараз черга дійшла до волосся, адже саме навколо нього сплетений цілий клубок з міфів, легенд, “бабусиних секретів” та нібито научних фактів.

Настав час усе це розплутати 😉

Почнемо з невеличкого, але цікавого знайомства в вашим власним воолоссям:

10 фактів, які ви, скоріше за все, про нього не знали.

 1. Волосся є другою за швидкістю росту тканиною в людському тілі – після кісткового мозку.
 2. Пасмо волосся міцніше за мідний дріт того ж діаметру.
 3. Вологе волосся дуже еластичне – воно може розтягуватись на 30% своєї звичайної довжини
 4. Жінки знають – краса вимагає не лише жертв, а й часу. В середньому вони витрачають на миття, сушку та укладку волосся майже 2 години на тиждень. А к 65 рокам жінки проводять за цим заняттям в сукупності 7 місяців свого життя.
 5. 90% японців миють волосся двічі на день, 80% північноамериканців миють волосся двічі на день, і лише 25% європейців миють волосся щодня, решта – ще рідше.
 6. Якщо порівнювати структуру та цикл росту волосся – це орган-унісекс )) тобто, немає жодних відмінностей в структурі та терміні життя волосся у чоловіків та жінок.
 7. Щодо терміну життя – в середньому кожна волосинка на голові живе із нами 5 років.
 8. Щодня ми втрачаємо від 40 до 120 волосин – і це цілком нормальний процес їх зміни. Тож реклама шампунів против випадіння, де показують чисту щітку після розчісування без жодної волосинки – це черговий маркетинговий хід 😉
 9. Взимку волосся росте повільніше на 10-15%. Коли холодно, кров направляється до внутрішніх органів для підтримки температури тіла, що зменшує приплив крові до шкіри голови та, відповідно, зменшує активність фолікулів.
 10. У Стародавньому Римі жінки фарбували волосся у модний світлий колір голубиним послідом. Дякувати Богу за сучасні технології та фарби для волосся!

Також дякувати Богу, що вже минули ті часи, коли за руде волосся жінку могли назвати відьмою та спалити на кострі, однак деякі бородаті міфи та кудлаті забобони живуть і понині. Прочішемо і їх теж 😉

секрет блискучого та здорового волосся

 

1. Потрібно регулярно змінювати шампунь/бальзам, бо волосся “звикає” до цих  продуктів і їх ефективність знижується

Це міф. Волосся – не живий орган, в нього немає функції формування іммунітету і тим більше немає почуттів, щоб звикати до чогось )
Тож, якщо після миття звичним шампунем, що вам підходив, волосся почало виглядати гірше, ніж зазвичай, причин може бути чимало: зміна температури (літо-зима), гормонального стану, складу води. Важливо також ретельно промивати волосся після використання стайлінгових засобів.

 

2. Головний секрет блискучого та здорового волосся – розчісувати його щодня щонайменше 100 разів

Це міф, до того ж, досить шкідливий.
Власникам тонкого та ламкого волосся трихологи (лікарі, які займаються діагностикою та лікуванням шкіри голови) взагалі радять розчісувати його лише для розпутування та формування зачіски і далі – лишати в спокої.
Тривале розчісування не лише пошкоджує здорове волосся, а й висмикує ті волосинки, які ще не мали випасти.

 

3. Якщо висмикнути одну сиву волосинку, на її місці виростуть дві такі ж

Посивіння волосся – це, здебільшого, генетичний процес, а зміна кольору відбувається через нестачу пегменту меланіну у конкретному фолікулі. Однак ретельно висмикувати усі сиві волосинки трихологи теж не радять, адже таким чином можна пошкодити фолікул і нове волосся замість сивого може й не вирости.
Все ж, мати сиве волосся краще, ніж ніякого 😉

 

Волосся стає дибки від цін на лікування серцево-судинних та онкологічних захворювань.
Щоб не завдавати йому – та собі – такого стресу, радимо подбати про свій фінансовий захист разом із програмою “Доктор ТАС”.

 

4. Краще висушувати волосся природнім шляхом, ніж за допомогою фену

Як не дивно, але це напівправда. Дійсно, волосся не подякує за щоденну сушку гарячим повітрям. Однак і тривале “натуральне” висушування теж шкодить – особливо довгому та рясному волоссю.
Адже коли волос тривалий час знаходиться у вологому стані, він набухає і тисне на протеїн, що зберігає структуру волосся, потенційно завдаючи більшої шкоди, ніж укладка феном.
Який вихід? Обирайте фен із функцією холодної сушки (або ж вмикайте найнижчй режим температури), тримайте його принаймні на 20 см від голови та постійно пересувайте, щоб не концентрувати тепло надто довго на одному місці.
А пористому волоссю обережна укладка феном навіть здатна принести користь. Під впливом тепла лусочки волоса закриваються, не дозволяючи проникнути вглиб пилу та шкідливим сполукам з навколишнього середовища.

 

5. Часте миття шкодить волоссю

Із зростанням популярності сухих шампунів з’являється все більше інформації про те, що часте миття голови може завдати серйозної шкоди волоссю.
Та це лише черговий маркетинговий хід 😉
Частота миття голови залежить тільки від вас і від вашого типу волосся, зачіски та способу життя. Якщо волосся жирне біля коренів, вимийте його. Якщо ні – ще можна походити із “немитими”.

У будь-якому випадку, використовуйте шампунь, призначений для вашого типу волосся, принаймні кожні 2-3 дні, оскільки більш рідке миття може призвести до накопичення на поверхні шкіри голови мертвих клітин, себуму, залишків продуктів для укладки, пилу та бактерій – все це якраз і може зашкодити, викликавши запалення шкіри.

 

Сподіваємось, ці інформація була для вас корисною та бажаємо, щоб ваше волосся завжди було здоровим та шовковистим! 🙂

 

секрет блискучого та здорового волосся

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

841
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 841
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

579
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 579
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

654
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 654
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

578
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 578
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти