TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Музеї просто неба. Частина 2

11.11.2020 348

Продовжимо розповідь про музеї просто неба. Сьогоднішня добірка особлива ще й тим, що цими місцями можливо здійснити онлайн-подорож завдяки проекту “Автентична Україна“.
А як це зробити, ви дізнаєтесь, прочитавши статтю до кінця 😉

 

МАМАЄВА СЛОБОДА

Архітектура комплексу “Мамаєва Слобода” в Києві є реконструкцію козацького поселення. На території скансену ви побачите 98 унікальних експонатів.
Найцікавішими з них є: козацька церква з дерева, яка дозволяє поринути в часи видатного гетьмана Богдана Хмельницького, водяний млин, пасіка, садиби козаків, гончарів і ковалів.
Прекрасним доповненням комплексу є невеликі мальовничі озера.

Архітектура комплексу "Мамаєва Слобода"

 

МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ “ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ГАЙ”

На території цього дивного музею можна насолодитися лісовими пейзажами, побачити карпатську рослинність і чудові історичні пам’ятники, які привезли сюди з різних регіонів західної частини країни.
Відвідавши “Шевченківський гай”, можна заглянути в Бойківщину, Лемківщину, Буковину, Гуцульщину, Полісся, Волинь і інші колоритні куточки України.
В музеї детально відтворено старовинний інтер’єр будівель і церков, а також їх неповторне зовнішнє оздоблення.

Шевченківський гай

 

МУЗЕЙ ЕТНОГРАФІЇ ТА МЛИНІВ “КОЗАЦЬКИЙ ХУТІР”

Музей розташовано в зоні мальовничого ландшафту на околиці села Стецівка (Черкаської області). Комплекс має вигляд невеликого поселення Середнього Подніпров’я.
У складі комплексу: Миколаївська церква – пам’ятка архітектури місцевого значення (XVIІI ст.), відтворені вітряк, шинок, хата священника та сільського старости.
А зовсім поряд музей млинів. Коли починали створювати цей музей, планувалося, що тут стоятимуть понад десять млинів, один з яких повинен був бути робочим водяним млином, але поки що млинів всього три.

Козацький хутір

 

РЕЗИДЕНЦІЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Комплекс входить до складу Національного історико-культурного заповідника “Чигирин“.
Резиденція побудована на місці, де в середині XVII ст. розташовувалася гетьманська столиця. Комплекс представлений відтвореними будівлями, які входили до гетьманської резиденції Богдана Хмельницького.
Відтворені споруди гетьманського будинку, канцелярії Запорізького війська, козацької скарбниці та куреня охорони. Всі споруди обнесені оборонним муром, біля входу до якого розташовується вежа охорони.
Також в експозиції комплексу можна побачити колекцію козацької зброї та одягу, значків і медалей XVII століття.

Чигирин

 

ЗАПОРІЗЬКА СІЧ

Історико-культурний комплекс “Запорозька Січ” став єдиним збірним образом всіх Січей, що існували за часів козацтва.
Тут зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків. Також, як козацькі Січі, що існували у давнину, весь комплекс розділений на дві частини – внутрішній Кіш – центральну частину Січі, і передмістя, де зосереджені ремісничі і торгівельні об’єкти.
Вдало вписавшись в мальовничий ландшафт прибережної смуги острова Хортиця, це козацьке місто залишає незабутні враження завдяки унікальній атмосфері і духу козацтва.

Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ"

 

На сьогодні це все, проте в Україні існує ще близько десяти музеїв просто неба, які варто відвідати. Тож збирайте ідеї для подорожей, сподіваємось, що вже восени вони стануть у нагоді.
А ще, як і обіцяли, ділимось посиланням для онлайн відвідування музеїв:
museums.authenticukraine.com.ua
Приємної подорожі!

 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Олена Федоренко, м. Сміла, Директор агентства TAS Life

Олена Федоренко

Черкащина надзвичайно багата своєю історичною спадщиною для нащадків!
Що не село, то маємо цілий музей, захоплюючу історію і відтворення нащадками пам’яток.
На туристичному маршруті Історико-Культурного заповідника Чигирин, Стецівка з’явилася відносно недавно. Років шість, тому тут з великим ентузіазмом починали створювати скансен «Козацький хутір» і музей млинів.
Ну сказати, на хутір ентузіазму вистачило, а ось музей млинів розвинути так і не змогли.
Жителі села самостійно спробували організувати своє дозвілля, хтось поставив декілька лавок для великої компанії і причепив до стовпа баскетбольне кільце, а хтось повісив у дороги гамак, можна лежати, похитуючись і спілкуватися з сусідами.
Дорогу до музеїв доводиться шукати, покажчиків до них в селі немає. Музей млинів можна помітити і самому, але треба добре вдивлятися в далечінь вулиць, що перетинаються.
Візуально визначивши, де знаходяться млини, дістатися до них все ще не легко. Біля руїн господарських будівель колишнього колгоспу до млинів веде ґрунтова дорога, для проїзду по якій необхідно, щоб автомобіль мав величезний дорожній просвіт.
Коли починали створювати цей музей, планувалося, що тут стоятимуть більше десяти млинів, один з яких повинен був бути працюючим водяним млином. Але ніяких зрушень у цій справі поки що немає, стоять три млини, як і на початку створення музею.

З проїздом до «Козацького хутору» проблем вже немає, дорога веде туди єдина, стерпної якості.
Хутір має цілком завершений вигляд, але, знаючи про первинні плани організаторів проекту, видно, що реалізувати вдалося далеко не все. Як зазвичай, проблема в недостатньому фінансуванні проекту, а останнім часом і в його повній відсутності.
Проте, гуляти тут приємно, розглядаючи частково відтворений козацький побут на фоні мальовничої природи.
Основною визначною пам’яткою хутора є Миколаївська церква, пам’ятник архітектури XVIII ст. Спочатку церква була побудована в селі Драбівці, Золотоніського району. У Драбівцях церква збереглася до нашого часу вже в напівзруйнованому стані, тому її розібрали, реконструювали і зібрали вже на новому місці в «Козацькому Хуторі».
По хутору крім туристів гуляє і стадо овець. Нам захотілося сфотографувати їх на тлі церкви, але для цього довелося трохи побігати, щоб направити їх під приціл об’єктива.
Туристи ще не часті гості в Стецівці, позначається молодий вік музеїв, місце розташування далеко від основних доріг і відсутність будь-яких розваг, крім ознайомлення з експонатами музею під відкритим небом в оточенні гарної природи. Але перспектива в музеї все-таки є, особливо якщо вдасться закінчити все, що було задумано спочатку.
Варто зазначити, що музей не простоює даремно і без великої кількості туристів. Скансен вже використовують різні козацькі організації для проведення реконструкції боїв, а національні телекомпаній знімають фільми, присвячені історії України першої половини XX століття.
Якщо ви уже прийняли рішення побувати на Чигиринщині, тож знайдіть час для відвідування Суботіва, дуба Залізняка, резиденції Богдана Хмельницького й скуштуйте надзвичайних страв у ресторані пані Ольги. Повірте, Ви отримаєте задоволення!
Порада для подорожуючих: запросіть у свій колектив гарних музик та вокалістів – ви не забудете цю подорож!

 


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
ukraine-is.com
firtka.if.ua

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти