TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Зона відчуження

Україна радіаційна

28.10.2020 213

Сьогоднішня наша розповідь про моторошне та екстремальне місце.
Чорнобиль – точка на мапі України, де час зупинився 34 роки назад.
Міста та села в зоні відчуження виглядають як кадри з фільму жахів. Для любителів екстремального та незвичайного відпочинку, ми підготували ТОП-7 місць, які варто відвідати в Чорнобильській зоні.

 

ПАРК АТРАКЦІОНІВ ПРИП’ЯТІ

Парк атракціонів – одна з найпопулярніших пам’яток Прип’яті. Напівзруйновані гойдалки і занедбані алеї різко підкреслюють контраст між минулим і сьогоденням.
Відкриття цього парку було заплановано на 1 травня 1986 року, але йому так і не судилося прийняти своїх гостей через катастрофу, що відбулася.
Колесо огляду, на якому так ніхто і не покатався, стало одним із символів як Прип’яті, так і всієї Чорнобильської зони.

 

БАСЕЙН ЛАЗУРНИЙ

До аварії на АЕС басейн «Лазурний» був дуже популярний серед жителів Прип’яті.
Головною його особливістю є те, що навіть після катастрофи на ЧАЕС він працював аж до 1992-го року. Послугами басейну користувалися місцеві робітники і ліквідатори наслідків аварії, тому що це місце було самим «чистим» в плані радіоактивного фону.
Зараз басейн «Лазурний» повністю покинутий.

 

ЧОРНОБИЛЬСКИЙ МІСТ СМЕРТІ

При в’їзді в місто Прип’ять розташовується так званий міст «смерті».
Насправді це звичайний пішохідний міст, який з’єднував місто з Чорнобильською АЕС. Під час аварії на Чорнобильській атомній станції це місце накрила хмара радіонуклідів і радіаційний фон досягав 600 рентген на годину.
Вважали, що людина, яка пройшла по цьому мосту, через кілька діб неодмінно помирала. Звичайно, це все вигадка, проте саме тому міст отримав таку назву.

 

РУДИЙ ЛІС

Рудий ліс – ділянка соснового лісу в безпосередній близькості від Чорнобильської АЕС.
Дерева взяли на себе потужний удар радіації, який пофарбував хвою в цегляний колір, і перетворилися в «іржавий» ліс.
Загиблий лісовий масив по суті був міною уповільненої дії, тому що, наприклад, під час пожежі міг послужити джерелом вторинного радіоактивного забруднення. Тому було прийнято рішення про поховання частини найбільш зараженої деревини. Згодом, екосистема почала відновлюватися і на цьому місці почали рости молоді сосни.

 

ДИТЯЧИЙ САДОК В КОПАЧАХ

Після катастрофи на Чорнобильській атомній станції тисячі жителів з навколишніх сіл були евакуйовані. Більшість їхніх будинків було зруйновано і поховано в могильники, проте в селі Копачі уціліла будівля дитячого садка.
Іграшки та дитячі меблі поруч зі зловісним знаком “радіація” і забутими протигазами вражають не менше, аніж занедбаний парк атракціонів і колесо огляду в Прип’яті.

 

СТАВОК З СОМАМИ

Ще одна особливість Зони відчуження – різноманіття тваринного світу.
Коли люди поїхали з уражених радіацією територій, природа швидко відвоювала назад свої володіння.
Зараз в місцевих лісах можна зустріти ведмедів, видр, борсуків, ондатр, рисей, оленів, коней Пржевальського, вовків і інших рідкісних тварин, яких тут не бачили з початку 20-х років минулого століття.
А ще тут можна познайомитися з найбільшим прісноводним хижаком цих місць – сомом. Зазвичай ці величезні рибини ховаються на дні річок. А в каналі охолодження ЧАЕС їх можна не тільки побачити, а й погодувати.

 

СЕКРЕТНА РАДІОЛОКАЦІЙНА СТАНЦІЯ ДУГА (ЧОРНОБИЛЬ 2)

Відома пам’ятка Чорнобильської зони – радіолокаційна станція ДУГА-1, яка призначалася для відстеження запуску ракет з території США в період холодної війни.
Місце для радара було обрано не випадково – установка споживала велику кількість електроенергії і планувалось, що 1-й і 2-й енергоблоки АЕС подаватимуть струм прямо на станцію. У Радянському Союзі було три таких комплекси. Перших двох радарних антен вже давно не існує, а ось чорнобильська – вціліла.
Довгий час об’єкт був засекречений. Сьогодні ж це одне з найулюбленіших місць для відвідування і фотографування

 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Олена Тузинська, Департамент Клієнтського Сервісу TAS Life

Поїздка до Чорнобиля була моєю давньою мрією.
І ось «постапокаліптичний» 2020 рік ніби сприяє подібним поїздкам до міст-привидів. Нарешті 25 жовтня ми з друзями вирішили поїхати на екскурсію до Чорнобиля.
В цей день і погода була дуже атмосферною – по дорозі до КПП «Дитятки» було дуже моторошно навколо тиша та густий туман. Після проходження КПП ми відразу поїхали до радіолокаційної станції Дуга №1, або як її ще називають “об’єкт Чорнобиль-2“. По дорозі ми зустріли диких тварин, з нами вирішила привітатись сім’я лосів.
Насправді мене дуже вразили геометричні розміри ЗГЛРС, крім цього наш гід провів екскурсію містечком де жили військові із сім’ями.
Далі ми поїхали до 4 реактора Чорнобильської електростанції, мене вразило, що рівень радіації біля 4 енергоблока зараз на рівні радіації на Майдані Незалежності в Києві.
Далі була сама приємна частина екскурсії – обід в столовій №19 🙂 . Столова нагадувала часи СРСР, але було дуже смачно!
Набравшись сил ми поїхали до міста–привида Прип’яті. За 4 енергоблоком по дорозі в Прип’ять ми проїзжали частину дороги, по обидва боки якої раніше знаходився «Рудий ліс». І, не зважаючи на те, що даний ліс ліквідували, вирізавши його повністю та закопавши під землю, і вже на його місці ростуть інші дерева, 4 дозиметри, які знаходилися у нас в закритому мікроавтобусі почали дико пищати, показуючи збільшений рівень радіації. І в цей момент ти дійсно розумієш, на скільки підступний та страшний цей ворог під назвою радіація
І дійсно страшно стало, коли стоїш біля лікарні в Прип’яті (МЧС -126), в підвалі якої вбивчий рівень радіації більше 15 000 мЗв, а біля будинку на вулиці рівень радіації в нормі. Це дійсно страшно!
В Прип’яті де-не-де з поміж лісу виглядають маківки багатоповерхівок. Все ж таки природа бере своє, коли люди йдуть з її території. Ми побували біля колись популярного кафе «Прип’ять», біля кінотеатру «Прометей», готелю «Полісся», палацу культури «Енергетик», а також в парку атракціонів, який так і не встиг відкритися через аварії на ЧАЕС. Скільки ж земля і каналізаційні стоки в цьому місті зберігають в собі радіації – навіть не можу уявити!
А ще страшніше, коли ти розумієш, що ще 34 роки назад в цьому сонячному місті жили десятки тисяч молодих людей, середній вік яких був всього 27 років. І як в один страшний момент змінилося їх життя!!!
І, звичайно, як працівник сфери страхування, задумуєшся про страхування від онкологічних захворювань, оскільки всім відомий факт, що радіація викликає рак.
Маю надію, що більше в історії нашої країни та всього світу не буде таких страшних аварій!

 

Богдана Парака, Управління бухгалтерського обліку TAS life

Відвідування зони відчуження стала для мене найнезвичайнішою подією в житті.
Це була дуже незвична подорож, але дууууже цікава та пізнавальна.
Дивує все: яку мужність та відданість мали ліквідатори для порятунку нашого майбутнього, які зміни чекали на переселенців, котрі о другій годині ночі покидали свої домівки та звичне життя і розпочинали все з початку, яку силу має природа та як швидко вона відновлюється.
До речі, сьогодні радіаційний фон в п’ятидесяти метрах від саркофагу, під яким знаходиться четвертий енергоблок, в десятки разів менший, ніж на Майдані Незалежності в Києві.
Тож, якщо бажаєте не банально провести час, раджу відвідати Чорнобильську зону!

 

Наталія Стихальська, Управління маркетингу TAS life

Передивившись 26 квітня ще раз серіал «Чорнобиль», вирішили з чоловіком, що обов’язково поїдемо у ці місця, аби на власні очі побачити місто-привид, реактор на Чорнобильській атомній електростанції, вибух якого став однією із найбільших техногенних катастроф в історії, та як зараз виглядають ці місця. І вже у травні реалізували цю ідею.

Насправді, така поїздка не залишить байдужим абсолютно нікого. Адже одна справа чути в новинах, читати чи дивитися серіал, а зовсім інше, коли потрапляєш у місто, яке знає тепер увесь світ через страшенну катастрофу, наслідки якої ми ще довго будемо відчувати.
В дитинстві ти цього не усвідомлюєш, та коли стаєш дорослішим, починаєш дізнаватися факти, а після відвідин Чорнобиля і Прип’яті розумієш, наскільки безпечно ми відносимось до знань, які давали нам у школі стосовно власної безпеки і дій у таких ситуаціях. Адже наслідки могли бути менш катастрофічними, якби люди володіли інформацією, вони б так безпечно не ставилися до цієї ситуації. А безпечність лише через відсутність розуміння, що відбувається і наслідків, які можуть бути.
Власне, я вперше побачила, як природа заволоділа містом, адже тепер вона господиня у місті, яке за часів Союзу було одним з найкращих, сучасних, молодіжних міст, де можна було дістати будь-який дефіцитний товар. Люди тішилися і дякували долі, що можуть жити саме тут
Коли поїдете на екскурсію у Прип’ять, рекомендую завітати у музей у Чорнобилі, де ви матимете можливість ще раз ознайомитися із фактами цієї трагедії, побачити відео про побудову саркофагу. А на вулиці поруч завітайте на алею із хрестами, що символізують села, які довелося евакуювати, щоб створити зону відчуження.
Шкода, що нашою історією і подіями у власній країні ми сьогодні цікавимося менше, аніж іноземці, які приїздять звідусіль, аби побачити Україну та відвідати Чорнобиль, місто, яке знають у кожному куточку світу завдяки… катастрофі, найбільшій за історію всієї ядерної енергетики.
Рекомендую усім, враження отримаєте неймовірні.
А хтось можливо замислиться над наслідками та почне турбуватися більше про власне здоров’я.

 

Олена Бардюк, Департамент корпоративного бізнесу TAS life

Чорнобильська катастрофа завжди приваблювала мене своєю загадкою.
З дитинства я отримувала багато різноманітної інформації стосовно аварії, тож давно мріяла побувати на місці події.
Морально готувалась довго, але, на диво, день екскурсії пройшов досить швидко, цікаво і емоційно легко.

Під час подорожі я своїми очима змогла побачити масштаби території відчуження та зрозуміти, яку колосальну роботу було здійснено ліквідаторами, адже вони вели боротьбу з невидимим ворогом та часто навмання, оскільки раніше світ не стикався з подібними катастрофами.
Під час екскурсії я мала змогу наблизитись до того самого четвертого реактору, який завдяки новому саркофагу, став значно безпечнішим, як для працівників АЕС, так і для відвідувачів.
Не можу сказати, що на щастя, але я народилась та виросла в країні, яка ще й досі оговтується після Чорнобильської катастрофи, та в будь-якому разі, це наша історія, яку потрібно знати, щоб не повторювати помилок в майбутньому.


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
segodnya.ua
kyiavia.com

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

54
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 54
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
  • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти