TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Печери

Україна космічна

16.09.2020 169

Бажаєте екстриму та нових відчуттів? Давно мріяли урізноманітнити свої подорожі та небанально провести час?
Тоді сьогоднішня добірка саме для Вас! Адже ми вирушаємо у подорож найдивовижнішими печерами Тернопільщини. На території цієї області налічується понад сто печер, кожна унікальна та цікава. Атмосферу печер можливо порівняти хіба що з космосом. Вічна тиша, темрява, спокій. Це неможливо описати – це потрібно відчути!
Отже, вирушаємо…

 

МЛИНКИ

Млинки – це печера для справжніх екстремалів та любителів адреналіну. Пересуватися по печері не легко, адже потрібно протискуватись крізь щілини, повзати на животі, перелазити через кам’яні брили та долати перешкоди.
Знаходиться печера поблизу села Залісся Тернопільської області. Довжина печери майже 48 кілометрів. У більшості її галерей стіни рясно вкрити гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених у білий, жовтий, чорний та червоний кольори кристалічним снігом. Печера дуже волога, але має температуру 10-11°С в будь-яку пору року. Кажуть, що на землях, де розташована печера, колись було Сарматське море і тому печерні лабіринти утворились через тріщини на морському дні. Море висохло, а гіпсове лабіринтове дно залишилось. Для відвідування необхідно мати спецодяг і спорядження

 

ОПТИМІСТИЧНА

Це одна з найвідоміших печер, яку знають у всьому світі. Печера занесена до книги рекордів Гіннеса як найдовша в Євразії (протяжність 250 кілометрів) та друга за довжиною у світі.
Оптимістична поступається лише печерній системі Флінт-Мамонтова у США. Знаходиться печера поблизу села Королівка. Прогулюючись по цій печері можна побачити не тільки гіпсову поверхню, а й підземний арт-музей і мінералогічний музей. Крім цього, тут є величезні кристали, химерні геликтиди, їжачки та троянди з кристалічних утворень. Цікаво, що печера отримала свою назву тому, що шанси її першовідкривачів на успіх колеги-спелеологи оцінювали дуже низько – тому називали їх “оптимістами”.
Відвідати цю унікальну печеру можливо лише зі спеціальним спорядженням та за попередньою домовленістю з досвідченим інструктором-спелеологом, тому що у її довгих “коридорах” можна і заблукати.

 

КРИШТАЛЕВА

Печера розташована біля села Кривче Тернопільської області та є однією з найбільш вивчених печер у країні.
Коридори та галереї печери електрифіковані та повністю обладнані для відвідування туристами, а стіни вкриті кристалами темно-коричневого гіпсу, відшліфованими водами древнього Сарматського моря. Кожний зал має неповторний вигляд і унікальну історію. Печера суха, постійна температура повітря становить близько 10 ° С.
Єдині живі мешканці печери – летючі миші. Вони люблять зимувати в подібних місцях завдяки теплому й вологому клімату. У Кришталевій печері зустрічається найменший вид кажанів в Україні й декілька вже звичних міським жителям.
Для входу в печеру не потрібно спеціального спорядження, але краще захопити із собою змінне спортивне взуття. Печера відкрита для відвідування цілий рік, але екскурсія можлива тільки в супроводі гіда.

 

ВЕРТЕБА

Ще одна з найбільших печер в Європі – Вертеба – розташована в Тернопільської області біля села Більче-Золоте.
Довжина підземних ходів становить 7820 метрів.
Печера складається з широких галерей, розділених вузькими перемичками. Тут майже немає кристалів, стіни гладкі й темні, а деякі лабіринти справді унікальні, зокрема в лабіринті Кам’яна Соломка поверхня стелі вкрита сталактитами, що нагадують солому. Середньорічна температура в печері 9-10 градусів. У Вертебі відкрита печера-музей трипільської культури, де експонується колекція скульптур і кераміки в трипільському стилі. Печера відкрита для відвідувачів, тут є електрифіковані ходи. Також є маршрут для туристів, які готові до складнощів 😉

 

ОЗЕРНА

Цю печеру вважають наймальовничішою. Крізь вертикальний вхід на дні великої карстової лійки, завглибшки 18 метрів, відкривається більш ніж 130–кілометровий лабіринт Блакитних Озер (інша назва печери).
Ця печера єдина на Поділлі має підземні озера. Їхні плеса займають приблизно третину загальної підземної площі. Для проходження більшості озерних печер не потрібне вертикальне (альпіністське) спорядження, але знадобиться спеціальне спорядження, щоб подолати водні перепони. Озерну відкрили місцеві жителі в 40-х роках, але і досі вона досліджується вченими. У печері було виявлено ікла, хребці та кінцівки тварин, яким, ймовірно 25-100 тисяч років…

 


 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Людмила Мітякіна, Агентська мережа TAS life. 

Печери — це чарівний підземний світ, сповнений неймовірною красою та своїми особливостями.
Коли спускаєшся під землю, час наче зупиняється. Мені довелося побувати у прекрасній печері Млинки, що у Тернопільській області. У цій печері ми проходили цікавий Quest з пошуку скарбів. Нам довелося долати перешкоди, пролазити в дуже вузькіх щілинах, іноді здавалося що ми не зможемо пройти ці лабіринти. Але в нас все вийшло і ми трохи втомлені, але задоволені, вирушили на цікаву фотосесію. Також вразила неймовірна краса кристалів: сталактитів та сталагмітів.
Екскурсію нам проводив сам Борис Гора, людина-легенда серед мандрівників і спелеологів. Він знає про печеру Млинки усе і трохи більше!
Якщо Ви хочете доторкнутися до природи, побачити її найпотаємніші куточки та зазирнути у підземний світ – рекомендую відвідати цю печеру.

 


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
ukrinform.ua
vidviday.ua

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Підсумки ІІ благодійного забігу “Біг Творить Добро”

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

50
16 жовтня відбувся другий офіційний благодійний забіг від вашої улюбленої страхової компанії TAS Life та Бігового клубу «Рука об руку». Цього разу забіг був пр...
23 хв на читання 50
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
23 хв на читання
18.10.2021 Читати
Як сплачувати внески за Договором страхування?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

104
Щоб не потрапити в ситуацію, коли страховий захист не діє саме тоді, коли стає потрібен, дуже важливо сплачувати внески по Договору страхування вчасно ;) Сього...
3 хв на читання 104
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.10.2021 Читати
Благодійний забіг «Біг творить добро»: що потрібно знати перед стартом?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

93
Вже цієї суботи, 16 жовтня, відбудеться наш другий благодійний забіг. Ми зібрали найрозповсюдженіші запитання від вас та хочемо надати на них відповідь. Наг...
4 хв на читання 93
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
4 хв на читання
13.10.2021 Читати
5 помилок, які варто уникати Фінансовим консультантам

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

164
Продавати страхування життя - ще той челлендж. І не тільки тому, що цей продукт - не київська перепічка, а розмови про необхідність страхового захисту не дуже ...
3 хв на читання 164
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
12.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти