Анастасія Ведишева

10 порад, як вчити іноземну мову із задоволенням

09.07.2021 1258

Гадаю, в наш час вже нікому не потрібно пояснювати, як важливо володіти принаймні англійською мовою та скільки бонусів це додає в роботі, навчанні, хоббі, подорожах, особистому житті та здоров’ї.

Так-так, і здоров’ї теж, адже, згідно з дослідженнями, вивчення нової мови в дорослому віці здатне відстрочити появу деменції та хвороби Альцгеймера на 4,5 роки, що істотно більше, ніж можливості сучасних ліків.
А ще вивчення іноземної мови покращує знання рідної, півищує уважність та креативність і стимулює логічні та когнітивні процеси в мозку…

Однак, основні причини, чому людина не поспішає поглиблювати свої знання тієї ж англійської і, тим більше, починати з нуля вчити нову мову, в тому, що:
1. їй не вистачає мотивації
2. є переконання, що це “дорого-довго-складно”
3. шкільні уроки на все життя закарбували в голові, що це неймовірно нудно, ну і, звісно, що “Ландан із зе кепітал оф Грейт Брітан”

До речі, останній пункт став вирішальним саме для мене обрати для вивчення в інституті менш затребувану французську мову, а не англійську, яка за 10 шкільних років вже сиділа в печінках )) І я жодного дня не пожалкувала про це, адже, як казав Йоганн Вольфганг фон Ґете, «скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина».
І, хоч я жодного дня не працювала безпосередньо як перекладач чи вчитель, знання двох іноземних мов стає мені в нагоді постійно.

Також з власного досвіду можу запевнити, що вивчення іноземної мови може бути дуже органічним, цікавим та надихаючим процесом – а ще буду дуже рада, якщо цей блог надихне вас почати чи продовжити вивчення мов!

Нижче ви знайдете 10 лайфхаків від відомого американського письменника Марка Менсона (автора бестселлеру “Тонке мистецтво пофігізму”), який, до того ж, має великий досвід в оволодінні трьома іноземними мовами – російської, іспанської та бразильского варіанту португальської.

 

 як вчити іноземну мову

1. Спілкуйся, спілкуйся і ще раз спілкуйся

Якщо й є якийсь секрет чи лайфхак, як швидко вивчити мову, то ось він: години і години незграбного та натужного спілкування з людьми, що володіють мовою краще за тебе.
Година такої бесіди (із виправленням твоїх помилок та використанням словника для пошуку потрібних слів) принесуть стільки ж користі, як п’ять годин іноземної мови в класі, або ж 10 годин вивчення мови на самоті.

І це доволі просто пояснити.
Перш за все – мотивація. Яким би прикольним та сучасним не був твій підручник з іноземної, ти навряд чи будеш викладатися так само, як і під час цікавої та живої розмови з людиною навпроти тебе.

Друга причина в тому, що мова потребує не запам’ятовування, а осмислення.
Практика показує, що коли ти 100 разів подивишься на нове слово в підручнику, чи на картці, воно запам’ятається набагато гірше, ніж коли тобі вдається вжити його у спілкуванні принаймні два-три рази.

Скоріше за все, причина полягає в тому, що наш мозок більш схильний запам’ятовувати спогади, пов’язані із реальним соціальним досвідом чи емоціями.

 

 як вчити іноземну мову

2. Інтенсивність навчання важливіша за тривалість

Мається на увазі, що вивчення мови протягом 4 годин щодня впродовж двох тижнів принесе більше користі, ніж 1 година щодня впродовж двох місяців.

І в цьому причина, чому величезна кількість людей роками вчила іноземну мову в школі і винесла з цих уроків трохи більше за нічого.

Мова вимагає постійного повторення, пошуку посилань та значень, а також інтенсивного занурення та віддачі. Краще виділити для цього певний період в своєму житті, навіть якщо це лише 1-2 тижні, і сконцентрувати на вивченні мови 100% своїх зусиль, ніж розбивати процес на місяці чи навіть роки.

 

3. Знайди свою найбільшу мотивацію

Так, цей пункт може здатися доволі очевидним, однак чітке розуміння – для чого тобі потрібна іноземна мова – це ключ до успішного оволодіння нею.

На диво багато людей починають вчити мову, не маючи жодного уявлення, як і де вони будуть нею користуватися. І зрештою, що вже не дивно, вони кидають навчання.

Тож, відповіси сам собі – що тобі дасть нова мова? Як вона покращить твоє життя та що принесе у нього?

Плануєш переїзд в іншу країну?
Захоплюєшся іноземною культурою та прагнеш глибше зануритись в неї завдяки вивченню мови?
Хочеш під час подорожей без “бекання-мекання” спілкуватись із місцевими чи робити замовлення в кафе і не соромитись офіціанта?
Все це є чудовою мотивацією для вивчення мови.
Мотивація, що працюватиме набагато гірше – це, наприклад, “вивчити кілька фразочок на французській, щоб справляти на нових знайомих враження рафінованого інтелектуала” 😉

 

 як вчити іноземну мову

4. Починай з вивчення 100 найбільш уживаних слів

Далеко не вся лексика, яку ми вчимо на мовних курсах чи самостійно, потім стане нам в нагоді.
Поширена ситуація, коли після закінчення експрес-курсів людина приїжджає в іншу країну і не може зв’язати двох слів в магазині чи спитати дорогу, однак чудово розуміє кулінарні шоу, бо на курсах якраз проходили тему “Їжа та кухонне приладдя”.
Тож почни з досконального оволодіння ста найбільш поширеними словами (англійські ось тут) та навчись вживати їх в реченнях з максимальною варіативністю.

 

5. Після цього – переходь до практики

А не до вивчення наступних 100 слів ))
Згідно результатів дослідження 100 найбільш вживаних слів будь-якої мови покривають 50% усіх комунікативних потреб.
1 000 слів – покривають 80%
І словниковий запас з 3 000 поширених слів охоплюють до 99% тем у спілкуванні.

Іншими словами, із зростанням кількості словникового запасу якість віддачі суттєво знижується.
Якщо твоя мета вивчення мови – не бажання викладати в закордонному університеті чи писати бестселери кількома мовами, краще сфокусуватись на тому, щоб в повній мірі оволодіти тим мінімумом слів, що ти вже знаєш.
Практикуй їх вільне вживання в сленгу, в ідіомах, анекдотах та приказках.

Як тільки зрозумієш, що можеш пристойно пошуткувати на іноземній мові, вважай, що настав час переходити на інший рівень та розширювати словниковий запас 😉

 

Tips For Learning A Foreign Language

6. Користуйся мовою щодня

Якщо ти не “хлопчик з феноменальною пам’яттю” з анекдоту, тобі навряд чи вдасться почати вільно спілкуватись іноземною мовою, не користуючись нею постійно та регулярно.

Ось кілька способів:

– перекладай власні думки в голові, або ж веди із собою вигадані монологи.
– зміни мову в телефоні та браузері з рідної на ту, яку ти вчиш.
– знайди цікаві серіали з субтитрами, дивись відео в Ютубі чи слухай подкасти. Ключве слово – цікаве, бо, як ми пам’ятаємо, мотивація рулить )
– підпишись на акаунти улюблених зірок в мережі, або ж на іноземних блогерів, які пишуть на близькі тобі теми. Не соромся підтримувати діалог в коментарях чи ставити запитання.
– почни зустрічатись з носієм тієї мови, яку вчиш. Додатковий бонус: усі непорозуміння та сварки можна буде списати на “складнощі перекладу” ;))
– якщо не підходить попередній пункт, можна просто знайти іншомовних друзів в інтернеті для практики спілкування. Тим більше, що для цього є спеціальні платформи, наприклад, застосунок Bilingua, або сайт Conversation Exchange

 

7. Ти будеш робити купу помилок та періодично нести маячню

Хто хоч раз, вивчаючи англійську, не сказав “bitch” замість “beach” та “shit” замість “sheet”?..
Всі це роблять. Просто змирись та роби роботу над помилками 😉

 

 як вчити іноземну мову

8. Персональний репетитор – краща інвестиція у вивчення мови.

Так, це водночас може бути і найбільш коштовна інвестиція, порівняно з навчанням в групі чи самотужки, але воно того варте!

Під час вивчення мови в групі уся група просувається із швидкістю найтупішого учня. Тож, якщо це – не ти )) твій час буде витрачатись неефективно.
За найменшої можливості наймай персонального репетитора, який буде присвячувати лише тобі кілька годин щодня – і це рецепт найбільш швидкого оволодіння базовими навичками спілкування іноземною мовою.

Кілька тижнів такого інтенсиву – і вже можна запрошувати іноземців на побачення та вільно підтримувати невимушений діалог 😉

 

9. Вивчаючи нове слово, намагайся одразу ж вживати його при спілкуванні.

Коли під час розмови ти зупиняєшся, щоб знайти нове слово в словнику, спробуй використати його ще кілька разів під час цього діалогу.
Дослідження показують, що якість запам’ятовування суттєво зростає, якщо вжити нове слово за хвилину після вивчення, за годину, за один день і так далі.

 

Персональний репетитор

10. Намагайся не втрачати задоволення від процесу.

Правило, яке можна використовувати скрізь: якщо плануєш додати щось нове в своє життя, шукай в цьому фан і задоволення.
Шукай людей, з якими цікаво спілкуватись.
Відвідуй заходи, на яких можна не лише попрактикуватись в спілкуванні іноземною мовою, а й весело провести час.
Не сиди за самими лише підручниками – так ти швидко перегориш і занудьгуєш.
Розмовляй на гострі теми.
Зроби мову твоїм особистим інструментом, засобом для отримання життєвого досвіду, в іншому випадку на тебе чекає довгий і неприємний процес, який, швидше за все, закінчиться тим, що ти забудеш все, чому навчився 😉

 

За матеріалами статті “25 Tips For Learning A Foreign Language” та мережі Інтернет

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!


Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти